SİZ, EVREN'E BİRER HEDİYESİNİZ
Yasemin Kılınçarslan

Yasemin Kılınçarslan

Yasemin Kılıçarslan

SİZ, EVREN'E BİRER HEDİYESİNİZ

24 Mart 2020 - 09:37

Hayatımız boyunca bizleri üzen, sıkan, kaygı duyulan yönlerimiz vardır. İçimize işlediği için bir kenarıya, bir sokağın başına ya da masanın ortasındaki toplantı salonuna şuradayım, ben buradayım işaretini dahi yapamadığımız, yaşadığımız doğrudur. Nelere mal olduğu ve neleri alıp götürdüğü içimizdeki gizemdir. Anlatılması istenilmediği ama, bilinen bir gerçeği nasıl sabote edeceğimizi benliğimize işleriz. Korku duvarını yıkmayarak, duvarın arkasındaki gölgenin eşiğinde kendi gerçeğinizi yaşadığınız doğrudur. Tabii, özgüveni 
olan ya da kendisine güveni tam olan kişileri kapsamıyor. 

Korku nedir? Bir savunma sistemi ya da kendini korumak mıdır? Neden korkunun arkasına sığınırız?

Tehlike düşüncesi karşısında duyulan kaygı, sıkıntı, üzüntü ve karşısındaki kişiye hissettirdiği zayıflıktır. İnsan, korku egemenliği altına girerse geleceğini de kaygı sarar. Peki, siz korktuğum başıma geldi dediğiniz hiç oldu mu?

Eğer dediyseniz seçimi siz yaptınız Karar verdiniz ve sonra projekte ettiniz. Düşünmediğiniz hiç birşey hayatınızda var olamaz..

Mesela diyelim.

Korona virüs korkusu.

Bugünlerde yaşanılan virüs sürecinde, evrende ki insanları ölüm korkusu sardı. Evet, bir korona virüs dalgasıdır sürüp gidiyor. Tedbir ve önlemleri aldığımız zaman korona virüs birşey yapabilir mi? Yapamaz. Çünkü tedbirimizi aldık. Gerekli önlemleri almasaydık virüs gelip kapımızı çalacak, korkunun ecele faydası olmadığını hatırlatacaktır.Korku duyan kişi, olasılıkları göremediği gibi, benliğini esir etmesine izin verir. Böyle olunca da, hastalığı daha çok güçlendirmiş olursunuz.

Asıl mesele, korktuğunuz sürece bir parçası olursunuz yaşanan durumların. 
Negatif anlamda katkı olmuş olursunuz.
Peki, bunu nasıl aşabilirsiniz?
Yargılamadan olayları olduğu gibi kabul ederek..
Ne olursa olsun evrende her şeye ilginç bakış açısı olarak baktığınızda korku, evreninizden yok olur Güçlü bir insan olarak dünyada herşeyi değiştirebilirsiniz.
Yeter ki buna inanın ve evet deyin.

Unutmayın.

Siz, evren'e birer hediyesiniz.

Sevgiler...
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum