SIKILDIYSANIZ DEĞİŞİM ZAMANI GELMİŞTİR.
Yasemin Kılınçarslan

Yasemin Kılınçarslan

Yasemin Kılıçarslan

SIKILDIYSANIZ DEĞİŞİM ZAMANI GELMİŞTİR.

10 Ağustos 2020 - 04:58


Aynı şeyleri yaşamak insana sıkıcı gelebilir.
İnsan ruhu küçücük bedenlere sığdı. Kabı dar olanın alanıda dar olur.
Ruh gelişimden hoşlanır oysa gelişimi okadar yanlış anladıkki bina yapmakla arabaların markasını yükseltmekle, modayı takip edip, avmler de dolaşmakla ve çağımız modası internetle gelişimi sağlıyormuş ve tamamlıyormuş gibi yaptık.
Ruhun tatminini hiç düşünmedik bile,.
Beden bazen anlamanız için ağrıları ve hastalıkları ortaya çıkardı ve hala  arayışlar da bulmaya çalıştınız oysa beden çoktan sinyalleri verdi değişmemiz için.

Konfor alanından çıkmamak için belki de 20 yıl aynı işyerinde aynı kişilerle çalıştınız gelişim bir yere kadar oldu çünkü dışarıda o kadar çok hayatlar vardı ki konfor alanından çıkmamak için o hayatları elimizin tersiyle ittiğinuz   gibi bariyerler ördünüz...kimse bana yaklaşmasın diye... etrafınızdaki.  yeni hayatları görmemek için.    ....sıkıldınız belkide aynı işte çalışmaktan boşver garanti iş dediniz    .devam ettiniz  bedeniniz size dur demesine rağmen.....aslında bir çoğunluğunuZ..... Pandemi döneminde işinden ayrıldı veya askıda kaldı ..
Sormak lazım gerçekten ruhun istemediğinimi yapiyorsuz siz istemeye istemeye?

Sizler istemeye istemeye yaptığınız.   her şeyde birgün öyle birşey olurki alanlar değişiverir.
Çünkü sizin yapamadığınızı evren sizin yerine muhteşem yapar ve dertlenirsiniz niye böyle diye.
Hayır...senin ruhun istemiyor artık aynı şeyleri yapmak tan sıkıldı gelişmeni istedi..bunun için seni.     sıkıştırdı başka seçimlerine ve sevdiğin alanda ol diye oysaki sen hala fark edemediğin gibi .....korku endişe içinde sıkışmış bir alanın içinde küçülttün kendini..
10 saniyelik seçimler vardır insanın hayatında seçersin olmadı bir daha seçersin.
Lakin seçimlerinizi yargılamaktan  yorum yapmaktan..öteye geçemediğiniz gibi...keşke dememek için  seçmemeyi daha çok kendinize layık görürsünüz..
Bilseydiniz seçimleriniz her ne olursa olsun yargılamadan seçmeyi.... sizin için....bir çok alanlar açılırdı sizin için....Ozaman ne sıkılırdınız nede daracık yerde sıkışırdınız..
Konfor alanınızdan çıkmayı gönüllü olsaydınız neyi seçerdiniz?
Hayatın tümü size kolaylık neşe ihtişamla gelsin.

Sevgilerle

Yasemin Kılınçarslan
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum