KENDİSİNİ SEVMEYEN EVRENLE BÜTÜNLEŞEMEZ.
Yasemin Kılınçarslan

Yasemin Kılınçarslan

Yasemin Kılıçarslan

KENDİSİNİ SEVMEYEN EVRENLE BÜTÜNLEŞEMEZ.

17 Mart 2020 - 09:57


Yaşamımızdaki sevgi, nerede kaçıncı sırada yer alıyor?

Peki, kendinizi sevmek kaçıncı sırada?


Birinci mi? İkinci mi? Yoksa üçüncü mü sırada? Belki de sırada bile değilsiniz. Bazen yokuşa vurduğumuz benliğimizi soyutlaştırmanın zorluğunu yaşıyoruz. Bazen de olumlama yoluyla somut adımlar atmanın mutluluğunu yaşarız.

Sizce sevgi nedir?

Hiç sordunuz mu bu soruyu kendinize?

Bence; sevgi gökkuşağındaki renklerin farklılıkları, farkındalığıdır. Kırmızı, Sarı, Yeşil, Sarı, Mavi ve diğer renklerin birbiriyle örtüştüğü, yaşamın doğayı, hayvanları ve insanların birbirine kenetle/n/diği mutluluktur. Cıvıl cıvıl kuş seslerinin mırıldadığı melodidir. Doğada akan bir derenin şırıl şırıl akan suyun ışıldadığını düşünün. Düşünsenize şimdi gece karanlığında yıldızları seyrediyorsunuz. Parlayan yıldızları, bir ışığın  parıldadığı açık mavimsi gökyüzünün tebessümünü..Gülerek el sallıyor tepeden size..

Yoksa...

Sevgiyi, ilgiyi dışarıda mı arıyorsunuz?

Evet, haklı ya da haksız. Kime sorsanız sevgiyi farklı anlattığı gibi, değişik şekillendirir. Sevgi de şekilciliği hiç sormayın. Beyaz balonlarla süslenmiş koca bir dünya, koca dünyada kaybolan bir sevgi'yi düşünün

Ve....

Bir düşünsenize eşiniz, dostunuz ve etrafınızdaki insanlar kendilerini ne kadar seviyor?

Hiç fark ettiniz mi, ne kadar önem veriyor?

Kendisini sevmeyen insan karşıdakîni sevebilir mi? Evrenle bütünleşebilir mi? Tabi ki mümkün değil. İlk önce insan kendisini sevmelidir ki, sevebilsin. Kendisini seven Evrenle bütünleşerek sevgi pınarı daha da çoğalır. İlk önce "BEN" diyemeyen "BİZ" krallığına ulaşamaz.

Evrende insan, hayvan ve doğa bir bütündür. Aslında herşey sevmekle başlar. Sevmeyi bilmek, bilmeyeni sevmekten geçer. 

İşte o zaman sevgi olan yerde barış olur, nezaket olur, akış olur.

Herşeyle bütün olursunuz. Sevginin açamayacağı kapı yoktur. Sevin, sevilin hayata sımsıkı sarılarak huzur, hoşgörü, mutlu, umutla, sevgiyle kalın.   

https://www.gazete4.com/biyografi/yasemin-kilicarslan/ 

Görüşmek üzere.

Sevgilerimle...

YORUMLAR

  • 0 Yorum