EN DOĞRU YOL KENDİMİZDEN BAŞLAMAKTIR...
Yakup Uykutalp

Yakup Uykutalp

YAKUP UYKUTALP
  • Youtube

EN DOĞRU YOL KENDİMİZDEN BAŞLAMAKTIR...

15 Nisan 2020 - 10:40

Yeni bir dünya, yeni bir evrenle başbaşayız. Her yerden farklı sesler geliyor. Dünya değişim içinde ve bu değişimde yerinizi seçmek/alabilmek düşüncesi yatıyor.

Geçmişi unutmak mümkün mü? Tabii ki beyni sıfırlamak yani, bilinçaltını temizlemek gerekiyor. Temizledik ve sıfırladık. Artık sevinç, mutluluk, huzur, hoşgörü ve sevgi gibi ruhu besleyen duyguların işlenecek olması  yaşam kalitesinı yükseltecektir. 

Empati yapabilmeyi,

Zamanın değerini bilmeyi,

Sevmeyi ve hoşgörüyü,

Mütevazı ve nezaketli olmayı,

Pozitif olmayı,

Hobi edinmeyi,

Ve en değerli olan yaşam hakkını israf etmeden ihmal etmeyeceğiz artık.

Mutluluk yaşanıldığı yerde kaliteli bir yaşam bekliyor. Yaşanılan her an'ı ve zamanın değerini bilmek, yeni bir sayfa açmanın erdemini yaşamak ayrı bir mutluluktur. 

Yeni bir hayata, yeni bir başlangıca ve yeni bir sayfa açmaya adapte eden, mecbur hisseden düşünce nedir?

Çalışan için iş mi?

Sabah aynı saatte kalkın, sekiz saat çalışın, yılın 365 günü böyle geçsin. Ne sıkıcı bir hayat diyerek akşam evinizin yolunu tutarak halk otobüsüne binin, hergün ki gibi, karmaşa ya da gürültüyü çekin. Bol bol temiz havayı teneffüs ederek yaşamın ne kadar kıymetli olduğunu bilmek vazgeçilmez en değerlisidir.

Öğrenci için okul mu? 

Verdiğiniz her karar, yaşamı belirler. Mutlu olmak için belirsizliği hayatınızdan çıkarmak, hassasiyet ve hissiyatı ön plana çıkarmak özgüvendir. 

Daha mutlu hissetmek için uzun zamandır görüşmediğiniz bir arkadaşınızı aramak, görüşme imkanı sağladığınızda hayatı eğlence haline dönüştürmek bir farkındalıktır. Yeni birisiyle tanışmak, yolda yürürken selam vermek hayata gülümseyen güneşin ilk ışıkları olduğunu unutmayalım.

.Dünya dönüyor, hızla dönmeye devam edecektir.

Belki de değişen dünyada, dünyayı değiştirebilirsiniz de...

Çok uzaklarda aramayın.

Varlığında ve yokluğunda kabul etmek, değer vermek ve  en doğru yol kendimizden başlamaktır...

Sevgiyle kalın.

YORUMLAR

  • 4 Yorum