DÜNDEN BUGÜNE MÜZİK KULÜBÜ KONSERİ
Yakup Uykutalp

Yakup Uykutalp

YAKUP UYKUTALP
  • Youtube

DÜNDEN BUGÜNE MÜZİK KULÜBÜ KONSERİ

30 Ocak 2020 - 19:30

Dün akşam arkadaşlarımla beraber İsmet İnönü Kültür Merlezi'ndeki "Dünden Bugüne Müzik Kulübü" nün hazırladığı yeni yıl konserini seyrettik. Lise'den öğretmenlerim ve arkadaşlarımla beraber güzel zaman geçirdik. Eh işte, zaman ne kadar geçmiş olsa bile yüzyüze geldiğinizde o zamanları yaşıyorsunuz. Sanki lise arkadaşlarım ve ben hiç kopmamışız gibi nerede kalmıştık diyerek kaldığımız yerden devam ettik, takıldık birbirimize. Ne güzeldi o dönemler demeden geçemiyor insan..Konser 20.00'da başladı, 23.30'da bitti ama, bitmesini hiç istemedik.


Sunumu Felsefe hocam Göksenin Çakmak yaptı. Her sahneye çıkışında sahneyi ezdi, geçti.Virtüöz ve keman'da Selçuk Gönültaş orkestrayı maestro gibi yönetti. Her kemana dokunuşunda keman ile konuştu, konuşturdu. Ara notaları çok iyi kullanarak sanatın eşsiz güzelliğini yaşattı. Geceyi aydınlatan dünden bugüne şarkılara mükemmel kemanıyla eşlik etti. Sahne şefi Güldehen Marmara birbirinden güzel şarkıları söyledi, oynadı. Elleri ve vücut diliyle raks ederek büyüledi. Bir sanatçıya sahne bu kadar mı yakışabilirdi evet, bence sahne bu kadar yakışabilirdi. Tek kelimeyle harika bir sahne şeflni seyretme fırsatını yakaladık.. Sanatıyla seyirciyi etkiledi ve büyüledi. 

Göksenin Çakmak açılış konuşmasında, Şehit ve Gazi ailelerine moral vererek motivasyon kattı  Elazığ ve Malatya depreminde ölen aile yakınlarına başsağlığı, yaralı olanlara acil şifalar diledi. Sahne aksiyonu mükemmeldi. Rengarenk desenlenmiş ışıklarla harika bir gece yaşandı. Seyirciler, sahnede her şarkı için ritm tuttu. Bazen sanatçılarla şarkı söylediler, duygulandılar, coştular ve gecenin ambiyansına farklılık kattılar.  Gecenin en güzel tarafı acılar birleşerek paylaşıldı. Topluma mesajlar verildi. Farklılıkların topluma kattığı sinerjiye dönüştürmeleri çok güzeldi. Değerlerin birleştiği, dostlukların pekiştiği, sevgiye ulaşmanın verdiği bir sinerji yaşandı. Ayrıştırmadan, ötekileştirmeden birleştirici rol oynamanın topluma kattığı bir değer vardır. Bu güzel havayı katan koca yürekli insanların omuz omuza verdiği bir anlayışı örnek almak moral verdiği gibi, insanların yaşama sevinci ve yaşam kalitesini de artırıyor. 


Bu güzel ve anlam dolu geceye renk katan başta Felsefe öğretmenim Göksenin Çakmak ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Hayat farkındalıktır. Ve yaşam farkındalıklarla güzel...

YORUMLAR

  • 0 Yorum