2020 GÜZEL BİR YIL OLSUN...
Yakup Uykutalp

Yakup Uykutalp

YAKUP UYKUTALP
 • Youtube

2020 GÜZEL BİR YIL OLSUN...

31 Aralık 2019 - 21:07

Kocaman bir yılı, iyisi ve kötüsüyle geride bıraktık. Mutlu olduğumuz gibi, mutsuzluğu da yaşadık.

Ama kaybedilen değerleri tahammül edemediğimiz gerçekleri de göz ardı edemeyiz öyle değil mi?

Hayat kocaman bir yalan dünya.

Bu yalan dünyada mutluluk var, huzur var, başarı var, savaş var, barış var, sevgi var, sabır var, iyi niyet var, dostluklar ve kazanımlar var. Yardımlaşma, içimize işlemiş bir iyilik abidemiz. Herşeyimiz var, ama sağlığımız yok, ne kötü değil mi? Sağlık olmasa yaşamın hiçbir tadı olmadığı gibi, oluru da yoktur. Param, evim, malım mülküm yok diye düşünmeyin. En büyük zenginlik sağlıktır. Sağlık olmadığı zaman dünyalarınız olsa neye yarar ki?

Kendi dünyamızda kaybolduğumuz hayallerimizde vardır. Kafanızı kaldırıp gökyüzüne baktığınızda, masmavi denizlerde, özgürlüklere kucak açan bir yaşamı göreceksiniz. Ciseleyen yağmur tanelerinin toprağa düşmesi gibidir. Hayaller olmasa hayat neye yarar ki?

Ama, beklentiler yüksek olunca ister istemez yük de ağır olur. O yüzden diyeceğim, hayatı dikkate almayın. Zamanı, sevdiklerimizi ve önemsediklerimize yoğunlaşmalıyız. Yaşam geçiyor, yıllar ilerliyor.

“Birinin hayatına, birinin üzüntüsüne, birinin mutluluğuna, birinin ruhuna, birinin eline, yüzüne, sırtına, omuzuna, yüreğine, bazen söz, bazen göz, çoğu zaman kalbinizle minicik de olsa, tüm samimiyetinizle dokunun" diyor Farid Farjad.

Hayatı şekilendiren ben, sen, o. Yani, bizleriz, değiştiren de. Bazıları gençleşti, kimisi de nüfus çoğaldı, bir yaş eskidi.

Herşeyin farkında olmak ve nerede olduğunu bilmek, hoş sohbetli dakikaları yaşamak güzel. Önemli olan zamanın tuzağına boyun eğmemek.

Herşeyi başarı üzerine de endekslemek mutluluk olamaz. İnandığınız tek şey olsun. Sevginizi katın, fikrinizi katın, düşüncenizi katın, duygunuzu katın. Netice de size olumlu sinyallerle dönecektir. Ömrümüz boyunca kazandıklarımızı bir dakikada kaybedebiliriz.

Hayat insana kazanırken kaybetmeyi, kaybederken kazanmayı da yaşatır. Belki de kaybetmek, yolun sonu bir başlangıç da olabilir. Barış olsun, mutluluk olsun, huzur olsun, sağlık olsun, kimseyi sevdiklerinden ayırmasın. Çocuklar ölmesin, hayvanlara eziyet edilmesin. 

2019 gitti, 2020 hoşgeldin.

Yıllar iyisi ve kötüsüyle tecrübedir.

Neye benziyor biliyor musunuz?

Bir insanı kazanmak çok zor, kaybetmek çok kolaydır. O yüzden hep artı da kalmak dileğimiz olsun.

İnsan kendisine yalan söyler mi? 

En büyük ihanet, bir insanın kendisine yalan söyleyerek aldatması, en acısıdır. Kendimize doğru olduğumuz vakit, tüm insani görevlerimizi yerine getirmiş oluruz.

Yeni yılda yüzünüzde gülücükler, gönlünüzde mutluluklar eksilmesin.

2020, ülkem için bereketli, verimli muhteşem bir yıl olmasını diliyorum..

Herşey gönlünüzce olsun.


Yakup Uykutalp
Gazete4.com İnternet Haber Portalı
Genel Yayın Yönetmeni

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Yakup Uykutalp
  3 ay önce
  Teşekkür ederim İnci Güçer.. Yeni yılda umut var, heyecan var ve yeni bir atraksiyon var. Sabırlıyımdır, bekleyip göreceğiz. Sevgiyle kalın.
 • İnci Güçer
  3 ay önce
  Çok doğru. Umut veren bir yazı, tebrikler. Mutlu yıllar size de.
 • Yakup Uykutalp
  3 ay önce
  Teşekkür ederim Hasan İdrisoğlu. Sevgiyle kalın.
 • hasan idrisoglu
  3 ay önce
  samimi ve içten ifadelerle yazılan bu makaleyı okudukça okudum.yuregım ısındı .elınıze saglık yıllar aslında gecmıyo ,sankı geçen ınsanlar beyazlasan saclar duşen omuzlar azalan hevesler bıze geçenın bız oldugumuzu ispatlar gıbı yuregınıze saglık