SUNGUR PAMİR YAZILARIYLA GAZETE4.COM'DA
Sungur Pamir

Sungur Pamir

SUNGUR PAMİR YAZILARIYLA GAZETE4.COM'DA

21 Ekim 2019 - 22:16

       Uzakdoğu felsefesi ile ilgili konuları ele alacak olan Sungur Pamir hocam internet haber portalı gazete4.com'da haftada bir kez yazmaya başlayacaktır. Bilgi, birikim, deneyim ve tecrübe fazlasıyla var. Bu konuda ne söylesem "haddime değil" ama, kişinin kendisini yetiştirmesi ve geliştirmesi, topluma yansıtması ne güzel değil mi?

Sungur hocam ile her görüşmemde muhakkak bir şeyler öğrenmenin mutluluğunu yaşıyorum, dinliyorum. Sadece Gazete4.com için konuşmak haksızlık olur. Danıştığım, çok destek gördüğüm gibi birçok kez hayat, yaşam üzerine, proje/ler üzerine bilgi verdi. İlk makalemi okuduğunda güzel ama, gözlerimin içine bakarak daha iyi olabiliri vurgulamıştı.

Düşünsenize şimdi bilgi ve birikim dolu hocanızla aynı gazetede köşe yazıyorsunuz. Hiç düşünemediğim, ama gerçekleşen düşe bazen inanasım bile gelmiyor. Şok olmamak elde değil. Ne iş yapıyorsanız yapın, ne ile uğraşıyorsanız uğraşın, neyi yapmak istiyorsanız yapın en iyisini yapmaya çalışın. Evet, aslında işin özü paylaşmak. Yani bilgiyi paylaşmak hayat anahtarını, yaşamı kolaylaştırmanın en güzel yoludur. Birçok kez hayat ile, yaşam ile ilgili sorular sorduğumda bazen konulara çatal açtı, çatallama daldı. Tabii, yaşayan bilir, yaşamayan bilemez. Evet, bir derya olduğunu anladığımda çok mutlu olmuştum ama yorumlarken haddime değil diyerek duygu ve düşüncelerini söylemesi, bilgiye esir olmadığını aktarması çok güzel. Kimisi var egoya, kimisi var belirli bir kesime, kimisi var bilgisiyle çevresine hizmet eder. Sungur hocam, huzur verdi. Mutluluk verdi. Moral verdi. Ama en önemlisi " Yakup, senin şarkı söyleme zamanın geldi ve geçiyor, denemelisin" dedi. Cesaret verdi. Dolu dolu bir adam. Kısacası Sungur Pamir ayaklı kütüphanedir. Bu kütüphaneden yararlanmak isterseniz gazete4.com'da yazılarını takip edebilirsiniz. Hocam çok özür dilerim, sayfanızı ihlal ettim. Teşekkür ederim güzel hayat, iyi ki tanıştım sizinle. Her şey gönlünüzce olsun. 

Sevgilerimle..

YAKUP UYKUTALP

YORUMLAR

  • 0 Yorum