SİYANÜR VE SERRA BEBEĞİN TEK TAŞI
Pınar Turgut

Pınar Turgut

Pınar Turgut

SİYANÜR VE SERRA BEBEĞİN TEK TAŞI

23 Kasım 2019 - 17:51

Oya ben ..  Şahsen tanışmıyoruz sizinle. Gelecekte de tanışamayacağız.  Belki akşam haberlerinden veya gazetenizin üçüncü sayfasından tanıyor olabilirsiniz beni .  Kasım ayı başında daha popülerdim. Şimdi haber eskidi. Artık emniyet raflarında  kapanmış bir dosyayım . Bir süre sonra üzerini toz kaplayacak bir dosya. Söylemedim değil mi? Affedin lütfen.. ben ölüyüm ..  
     
   Önce solunumum durdu. Sonra bilincimi yitirdim ve kalbim durdu. Sırtüstü düştüm. Kafam masanın altında , açık gözlerim derin bir gökyüzü gibi mavi masa örtüsü kubbeye bakıyor . Siyanürlü meyve suları masanın üzerinde , onları görmüyorum artık.   

       Ölü olmanın en kötü yanı ölünce söylemek istediklerinizi, söylediklerinizi kimsenin duyamamasıymış;ölünce anladım . Ölüler de derdini anlatmak ister.En az yaşayanlar kadar. 

      Biz 4 kardeştik  . Cüneyt , Yaşar , Kamuran ve ben. Önce kardeşlerimi öldürdüm . Hemen ardından intihar ettim.Kötü biri olduğumu düşünmeyin hemen . Canavarca bir hisle yapmadım bunu. Ben onları çok severdim. 
 Vücut bütünlüğümüzün bozulmayacağı bir ölüm şekli seçtim ailem ve kendim için.Etraf kan revan olsun istemedim. Ev sahibim ve polis memurları haklarını helal etsinler. Onlara da çok iş çıkardım.   

     Travmamız biz çocukken babaannemizin intihar etmesiyle başlamış olabilir. Sonra anne ve babamızın ölümü . Ardından miras kalan borç yükü . Sevildiğimizi bilmedik hiç. Bilir misiniz, ailesi tarafından travmatize edilen çocuk ailesini sevmekten vazgeçmez , kendini sevmekten vazgeçer .  

      Evin geçimi üzerimdeydi .Gerçi son zamanlarda geçim de kalmamıştı ya .. Lafın gelişi işte.. Aileden miras borç yükü , bunu kapatmak  için çektiğim kredi taksitleri ,  bir de üzerine  üç boğaz daha.  Kredi taksitlerimi ödeyemeyince maaşıma gelen haciz de cabası . Elektriği de kesmeleri yakındır . 

         Durum böyle olunca ilk zamanlar menümüzde dört ekmek biraz da katık vardı. Son günlerde katıksız sekiz ekmek . Obezite sorunumun sebebi beslenme şeklimiz , ya da beslenememe şeklimiz. 130 kiloyum , hoş artık kilo vermeme gerek kalmadı.

        Hah polisler geldiler işte .  Beyaz giysiler içinde.  İki bıyıklı amca , bir de genç çömez .  Mavi masa örtümü kaldırdılar, üzerimde mavi gökyüzüm yok artık . Kırk vatlık avizesiz çirkin ampule bakıyor gözlerim, bir süreligine sönen ferinin yerine ampul yansıyor gözlerimde .
Üçü de bana bakıyor şimdi .  Teşekkür ederim ilginize beyler. Pek alışkın değilim 
      Genç olanın koruyucu başlığı içinde tek kulağına takılı bir kulaklık var. İnanılmaz net duyuyorum, yaşarken duyamadığım kadar net.  Son dönem bir rap şarkı olmalı .
  
  "Cam silen çocuk elleri kırmızı ışıkta ,gün gelip alacak öcünü yeşil ışıktan"

  Ceset torbasını özenle  hazırladılar . Seyahate çıkmak üzereyim. Tv yi açık unutmuşum. Bir ilahiyat profesörü konuşuyor. İktidara yakın bir Instagram fenomeninin bebeğine Hıdır kasrında yaptırdığı din kisveli , bebeğe tektaş yüzük takılan bir mevlit konuşuluyor . Fon müziği boyuyor odayı 
   "Minik Serra uyusun da büyüsün.
Bebeğimin uykusu mu gelmiş?
Yummuş gözlerini.
Minik Serra uyusun da büyüsün "

     Masanın altından açığa doğru sırtüstü  çekiyorlar beni. Ağır bedenimi kaldıramadılar . Saçlı kafa derim düştüğüm yerde kaldı. Ama canım hiç yanmadı .  Eğildiler, kaldıracaklar .  Gözü kesmedi herhalde , sesleniyor. "Haydar abi"  Tek kulağına takılı kulaklıktan gelen müziği duyuyorum tekrar. 
   
    " Aşağılanan Tofaş ,doğan tokatlıycak merso'yu, 
Büyükken koymaz küçükken gördüysen tersoyu" 

      Sağ yanımda da Cüneyt i yolculuğa hazırlıyorlar . Ah ablasının gülü Cüneyt . Hiç evden çıkmazdı . Öyle yetiştirilmişti. Çok masum , çok korkaktı garibim .  Anam oğlanları kız , kızları oğlan gibi yetiştirdi . Cüneyt' i o da çok severdi. Özellikle  Cüneyt in can çekişmesini görmemek için kalan ne kadar siyanür varsa tek seferde içtim, onları öyle görmek ölmekten bin kez daha kötü. Yine müzik , kapat şu müziği be adam!

 "Bu tirad hamletten , deli dört perde,
Hiç kimse hiç kimseyle düşmez aynı derde." 

         Söylemedim değil mi? Ben bir güzel sanatlar fakültesinde modellik yapıyordum. Bazen çocuklar bana gülüyordu ama olsun. Affettim onları . Alay ettiklerinde ağlamıştım ama şimdi affettim . Ölmek insanı affedici yapıyor sanırım.  Belki ben de çocuk olsam yüz otuz kiloluk bir modele gülerdim . 

Kamuran ı alıyorlar sedyeye. Siyah bir torba içinde. Güzel Kamuran . Kardeşlerin en güzeli . Çok olgundu o. Meyve suyunu içti. Sessiz sedasız gitti. Yaşarken olduğu gibi. Bardakta ne olduğunu bilmesem uyudu sanırdım. 
 Bak yine aynı müzik bozdu sessizliği.

"Yan komşuma kadın sattırıp kendini yaktıran
Bir aileyi askıdaki ekmeklerle doyuran
Pazarlardan çürük sebze toplatan
Oğlun okuyacak bak diyip adam vurup 30 sene yatıran
Düzen bugün aynısı ve içimde kin birikir !
Sonra bazı insanların çok içmesi gerekir."

     Bu yeni jenerasyon rapçi çocuklar iyi iş çıkarıyor olmalılar.  Artık ben dinleyemeyeceğim.  Ama küçük bir uğurlama gibi oldu tek kulaklıktan duyulan  bu müzik. 

      Yaşar 'ı  alıyorlar . Elveda Yaşar . Ne korkardım motorla kuryelik yaparken kaza yaparsın , sana birşey olur diye. Artık korkulacak birşey kalmadı. Yakışıklı Yaşar 'ım benim . İyi yolculuklar ..

       Ailece  yolculuğumuz başlıyor . Bir yandan Serra bebek' in ninnisi çınlıyor odada. Memurlar da yan gözle sosyal medya için hazırlanmış mevlidi tv den izliyor. Bıyıklı olanlardan uzun olanı
 " seçilmiş kişi , insanlığı kurtarıcısı olacak galiba " diyor gülerek . Çömezle diğer bıyıklı da gülerek karşılık veriyor. Kulaklıktan gelen müzik ve televizyondan gelen ninni birbirine karışıyor. 

  '"Ölüler dirilerden çalacak
Silahını al, silahını al
Ölüler dirilerden çalacak
Hakkında değil fazlasında gözü var
Var mızmızlar dımdızlak kalacaklar
Saygın adamları korku basacak
Ölüler dirilerden çalacak!"

 Vaay.!  Elektrik idaresinden de gelmişler elektriği kesmeye . Rahatınıza bakın beyler. Mezar taşımıza dokunmayın kafi ..

   Yahu bu ne gürültü ?  Gidebilir miyiz artık?  Altı üstü adli tıp , ardından kabristan. Sanki Hıdır kasrı'nda Instagram'da yayınlanacak mevlit okutacaksınız arkamızdan ..  Memur bey! Adli tıbba hiç uğramasak , ikindiye yetiştirseniz olur mu?  Nasılsa kayda intihar geçecek , katillerimizi tutuklayamayacaksınız ..