İZMİR ENTERNASYONAL FUARI (İEF) AÇILIŞI MUHTEŞEMDİ
Murat Taşliçay

Murat Taşliçay

Murat Taşliçay

İZMİR ENTERNASYONAL FUARI (İEF) AÇILIŞI MUHTEŞEMDİ

07 Eylül 2019 - 12:04

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ tarafından 6-15 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) dün 06.09.2019 tarihinde açıldı.

Değerli okuyucularım bugünkü köşe yazımda bu yıl 88. kez kapılarını açan  İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu'nda düzenlenen açılış töreniyle bu sene çeşitli etkinliklere sahne olacak olan. Kültürpark Açıkhava Tiyatrosundaki açılışını gazeteci arkadaşlarımla birlikte izledim.Onlarca yıldır  İEF nin açılışına şahitlik eden bir kişi olarak,  yapılan açılış töreni tam bir profesyonel şekilde hazırlanmış olan bir organizasyondu.

Bu profesyonel organizasyon ile bir İzmirli olarak bizleri gururlandırdı. Bu organizasyon için başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer başta olmak üzere bu organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.
 
Değerli Okuyucularım İEF biz İzmirliler için Türkiye’için oldukça gereklidir. İzmir Enternasyonal Fuarı bir vitrindir. Fuar geçen seneye ve daha önceki açılışlara göre oldukça  kalabalıktı. İEF bu seneye kadar gittikçe azalan ve heyecanını kaybeden bir organizasyon durumundaydı. Fuarın ünü Türkiye dışına taşınan bir etkinlikler için şahsımca bir kayıptı. Ama Tunç Başkan her şeyi düşünmüş, organize etmiş. Gözlemlediğim kadarıyla açılışındaki muhteşem organizasyonda fuarın eski günlerine geri döneceği sinyallerini verdi.

T.C. Ticaret Bakanlığı himayelerinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği ve İZFAŞ’ın organizasyonuyla gerçekleşen 88. İzmir Enternasyonal Fuarı İzmir İş Günleri toplantıları başladı. İki gün boyunca uluslararası ticaretin merkezi haline gelecek toplantılara sanayi, ekonomi ve ticaret bakanlıklarından 13’ü bakan, 5’i bakan yardımcısı olmak üzere 40 ülkeden 190 resmi delegasyon katılıyor. İş Günleri’nde bakanların yanı sıra ülkelerin büyükelçileri, bürokratları, sanayi ve ticaret odaları ile muhtelif iş kuruluşları da yer alıyor. Hatırlanacağı Üzere; İki gün boyunca uluslararası ticaretin merkezi haline gelecek İzmir İş Günleri’ne 18’i bakan ve bakan yardımcısı düzeyinde olmak üzere katılan 40 ülke ise şöyle:

Butan, Gambiya, Nikaragua, Fildişi, Sierra Leone, Surinam, Bosna-Hersek, Sri Lanka, Namibya, Somali, Kongo, Kuzey Makedonya, Gana, Myanmar, Çin Halk Cumhuriyeti, Türkmenistan, Andorra, Küba, Tayland, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Tataristan, Özbekistan, Botswana, Güney Sudan, Irak, Birleşik Arap Emirlikleri, Endonezya, Bulgaristan, Ekvator, Burkina Faso, Gine, Macaristan, Nijer, Kırgızistan, Nijerya, Togo, Gine Bissau, Brunei, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Gabon.

Tüm İzmir sevdalılarını İzmir Enternasyonal Fuarı’nda bekliyoruz.

Sevgiyle Kalın,
Hoşçakalın...
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Tarık Vatansever
    1 hafta önce
    Murat Bey, yazınız harika olmuş, ağzınıza, yüreğinize sağlık.