KEREM GÖRSEV – PERFECT BALANCE ( EMRE MÜZİK ) 2019
Meriç Egemen

Meriç Egemen

KEREM GÖRSEV – PERFECT BALANCE ( EMRE MÜZİK ) 2019

28 Kasım 2019 - 16:12

Kerem Görsev üstadı yıllardır takip ederim , kendisi ülkemizin sayılı üretken caz piyanistlerinden birisidir . Genelde dörtlü ( quartet ) veya üçlü ( trio ) olarak sayısız konserler veren çok saygı duyduğum bir sanatçıdır .
 
Kerem Görsev’in 19. Albümü Perfect Balance nam-ı diğer ‘ Mükemmel Denge ‘  Kasım ayının ilk haftası CD – Plak formatında  ve dijital ortamlarda yayınlandı . Tabi ben dijital ortamlardan hiç haz almayan bir müziksever olarak albümün CD ve Plak formatını hemen edindim .
 
Kerem Görseve bu albümde ,  kontrbasta Kaan Yıldız, davulda Ferit Odman ve tenor saksafonda Grammy’li müzisyen, efsanevi Ernie Watts eşlik ediyor . “Perfect Balance”, Kerem Görsev’in Ernie Watts ile yaptığı 5. albüm ve  diğer çalanlar  kendi janralarında efsanevi sanatçılar olsa da bence ,  Ernie Watts albümün ağır topu konumunda . 
 
7 bestenin hepsi Kerem Görsev’e ait. Albüm fotoğrafları Ahmet Görsev tarafından, Plak ve CD tasarımı ise Feridun Ertaş tarafından yapılmış . Albümün kayıtları ise 19 Mayıs 2019’da İstanbul’da Babajim Stüdyoları’nda yapılmış . Albüm kaydı, sadece 4 saatlik bir sürede tamamlanmış . 
 
Kerem Görsev ‘in diskografisinde önemli bir yere sahip olacağını şimdiden söyleyebilirim bu albümün , çünkü gerçekten çok başarılı icra edilmiş mükemmel 7 adet beste var karşımızda .
 
Uzun lafın kısası albümün boşu yok . Kış günlerine girmeye başladığımız şu günlerde albümü pikaba koyup şarap , kahve , viski ( zevkinize göre ) eşliğinde dinlemeyi kesinlikle tavsiye ediyorum .
 
İmkanınız varsa albümün 180 gr. heavy vinyl formatını edinin derim , baskı kalitesi , kayıt , miksaj gerçekten çok başarılı olmuş .
 
Son olarak albümün 44 dakika olduğunu belirtip  huzurlarınızdan sevgi ve saygıyla ayrılmak isterim .
 
Müziksiz kalmayın .