Categories Vize

Yunanistana Nasıl Vize Alabilirim?

Yunanistan vizesi İstanbul Yunanistan Başkonsolosluğu veya Büyükelçiliği resmi sitesi üzerinden alınacak vize başvuru belgesini doldurulmasıyla gerçekleşir. Aynı zamanda turistik, ticari, eğitim ve benzeri amaca göre evrakların eksiksiz tamamlanması gerekmektedir.

Yunanistan vize ücreti ne kadar?

Yunanistan vize başvuru aşamasında ödenmesi gereken vize ücreti Yunanistan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Yunanistan Turistik Vize ve Yunanistan Ticari Vizesi ücretleri 60 Euro olarak belirlenmiştir.

Yunanistan’a nasıl vize alırım?

Yunanistan vizesi için gerekli olan evrakların eksiksiz olarak bir araya getirilmesi ile birlikte vize başvurusu için randevu alınmalıdır. Randevu saatinden 30 dakika önce başvuru merkezlerine gidilmesi gerekmektedir. Vize başvuru dosyanın onaylanması halinde başvuru sahipleri biyometrik bilgilerini alınacaktır.

Yunanistan vize başvuruları başladı mı?

Covid-19 Dönemide askıya alınmış olan Yunanistan turistik vize başvuruları 20.05.2021 tarihi itibari kabul edilmeye başlamıştır. Daha önceden Schengen vize olup süresi sona eren veya ilk kez vize başvurusunda bulunacaklar için başvurularda bir kısıtlama yoktur.

Yunanistan’a vize almak kolay mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Yunanistan vizesi almak bir çok açıdan kolaydır. İki ülke arasındaki tarihi ve kültürel bağlar vatandaşlarımızın bu ülkeye sık seyahat etmesine neden olur ve başvuru sahiplerinin Yunanistan seyahat geçmişleri her zaman daha kolay vize almalarını sağlar.

You might be interested:  Vize Almak Ne Kadar Tutar?

Yunanistan vize ücreti ne kadar 2021?

Yunanistan Vize Ücreti 2021 Vize başvuru merkezi için ise 30 Euro ödenmesi gerekir.

Yunanistan şu an vize veriyor mu?

Yunanistan ‘a seyahat edecek (diplomatik, hususi ve hizmet pasaport hamilleri hariç) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen vize rejimine göre vizeye tabidirler. Sınır kapılarında vize verilmesi uygulaması bulunmamaktadır ve pasaportlarda aranan asgari geçerlilik süresi, vize süresinin bitiminden itibaren 3 aydır.

Yunanistan vize işlemleri kaç gün sürer?

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? Yunanistan ‘a seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşlarımızın vize başvurusu için gerekli tüm evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde teslim etmeleri şartıyla vize başvurularının sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 7 ile 15 iş günü bir süre aralığında gerçekleşmektedir.

Yunanistan Türk vatandaşlarını kabul ediyor mu?

Yunanistan Altyapı ve Ulaştırma Bakanlığına bağlı Sivil Havacılık Kurumunca (YPA) yayımlanan 5 Ağustos tarihli seyahat direktifinde, aşı sertifikası olan ya da “Covid-19 PCR/RAPID” negatif test sonucu beyan eden Türk vatandaşları artık Yunanistan ‘a giriş yapabilecek.

Yunanistan’a gitmek serbest mi?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Yunanistan’a havayoluyla seyahatlerde herhangi bir kısıtlamaya tabii olmamakla birlikte İpsala-Kipi ve Pazarkule-Kastanies hudut kapılarından Yunanistan’a giriş yapabilecek kişi sayısı, TIR şoförleri haricinde, her bir kapı için haftada azami 1.500 olarak sınırlandırılmıştır.

Fransa vize başvuruları ne zaman açılacak?

Fransa Konsolosluğu, uygun gördüğü takdirde kısa süreli Schengen vizesi işlemlerini başvuru tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde sonuçlandırmaktadır. Fransa Konsolosluğu’na vize için başvuru yapacak kişiler başvurularını planladıkları seyahat tarihinden en az 15 gün önce, en fazla 3 ay önce yapabilirler.

Vize işlemleri ne zaman açılacak?

2021 yılı Ocak ayını takiben konsolosluklar, vize hizmetleri vermeye kontrollü şekilde devam etmektedir. Vize başvuru süreçlerinde yolcular, ülkelerin istedikleri koşulları sağlamalı ve başvurular buna göre gerçekleştirilmelidir.

You might be interested:  Vize Ve Final Ortalaması Nasıl Hesaplanır?

Schengen vize başvuruları ne zaman başlıyor?

Schengen (90 gün altı) vize başvuruları seyahat tarihinden en erken 180 gün önce yapılabilir. Ulusal (90 gün üstü) vize başvuruları seyahat tarihinden en erken 90 gün önce yapılabilir.

Yunanistan Schengen vizesi için bankada ne kadar para olmalı?

Yunanistan Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı? Yunanistan Konsolosluğuna 3-5 gün konaklama olacak şekilde turistik vize başvurusunda bulunuyor otel ve uçak biletinizi satın alınmış şekilde sunacaksanız turistik vize başvurusu için bankanızda en az 5-6 bin TL para bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Yunanistan ilk vize kaç aylık?

İlk kez Schengen vize başvurusunda bulunan vatandaşlara (istisnai durumlar dışında) 1 hafta gibi kısa süreli vize verilmektedir. Vize süresi daha sonraki seyahatler için kademeli olarak artırılarak 90 günlük süreye çıkarılmaktadır.

Schengen vizesi almak zor mu?

Schengen vizesi almak sanıldığı kadar zor olmasa da, belge toplamak gibi işlemler göz önüne alındığında bir miktar sıkıcı gelebilir. Schengen vizesi için hazırlanması gereken evraklar ülkeden ülkeye farklı prosedürlerde işleyebiliyor. Ancak bilmeni isteriz ki; temelde toplayacağın evraklar aynı.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *