Categories Vize

Umre Için Vize Nasıl Alınır?

Bordo, yeşil, gri ve siyah pasaport fark etmeksizin tüm Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının Umre ziyaretleri öncesinde Umre Vizesi almaları gerekir. Suudi Arabistan Konsolosluğu’nun yetki verdiği seyahat acenteleri aracılığıyla Umre Vizesi alabilirsiniz. Umre Vizesi 30 gün süre için verilmektedir.
Sadece turistik vize, başvuruları doğrudan Suudi Arabistan konsolosluğuna yapılmaktadır. Umre vizesi alabilmek için,pasaport bilgilerinin, Suudi Arabistan’a gönderilmesi ve oradan bir onay numarası alınmasıgerekmektedir. Bundan dolayı hareket tarihinden ne kadar erken, başvuru yapılırsa o kadar iyi olur.

Umre vizesi kaç TL 2020?

2020 Yılında vize şirketleri tarafından Umre ve Hac vizeleri için 420 Dolarlık ücret talep edilmektedir. Bu ücretin içerisine danışmanlık ve tüm konsolosluk harçları dahildir. Eğer Ticari vize almayı planlıyorsanız 250 dolar ödemeniz gerekecektir.

Suudi Arabistan Umre vize ücreti ne kadar?

Umre ve Hac vizeleri ücretsizdir, fakat Suudi Arabistan ‘da alınan hizmetlerin karşılığını ödemeleri gereklidir.

Umre vizesi nereden alınır?

Umre vizesi başvuruları Suudi Arabistan Büyükelçiliği ve konsoloslukları tarafından yetkilendirilmiş bulunan vize merkezleri ve seyahat acenteleri aracılığı ile yapılmaktadır.

Suudi Arabistan Türklerden vize istiyor mu?

Arap yarımadasında yer alan Suudi Arabistan ‘a gitmek isteyen Umuma Mahsus Pasaport (bordo çipli), Hususi Pasaport (yeşil çipli), Hizmet Pasaportu (gri çipli) sahibi Türkiye vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. vatandaşlarının ise 90 güne kadar olan seyahatleri için vize almasına gerek yoktur.

You might be interested:  Soru: Vize Işlemleri Için Ne Gerekli?

Suudi Arabistan turist vizesi nasıl alınır?

Suudi Arabistan ‘a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, vize için Suudi Arabistan Konsolosluğu’na, Suudi Arabistan Büyükelçiliği’ne ya da Vize Danışma Merkezleri ile Turizm/Seyahat Acentelerine başvuruda bulunmalıdır.

Suudi Arabistan uçuşları ne zaman başlayacak 2021?

Suudi Arabistan ‘da 17 Mayıs 2021 ‘de tüm uluslararası uçuşların ve havaalanlarının normal operasyonlarına başlayacağı belirtilmektedir.

2020 2021 umre ne zaman başlıyor?

Umre ziyaretleri 2020 yılında, uzun bir süre askıya alınmıştı. 2021 yılı için Suudi Arabistan Hac Bakanı Yardımcısı Hişam Said, ülkesindeki bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, yurtdışından umre ziyaretlerinin 10 Ağustos (Muharrem ayının başı) itibarıyla başlayacağını söyledi.

Arabistan’a gitmek için ne gerekli?

Suudi Arabistan Umre ve Hac Vizesi için Gerekli Evraklar

 • Vize başvuru formu.
 • Pasaport.
 • Kimlik fotokopisi.
 • Fotoğraf. 2 adet arka fonu beyaz, vesikalık, güncel fotoğraf.
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: 45 yaş altı eş ve çocuklar ile giden aileler için E-devlet’ten alınmış olan tam tukuatlı nüfus kayıt örneği.

Arabistan uçuşları başladı mı?

Suudi Arabistan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında askıya aldığı tüm uluslararası uçuşların gelecek ay yeniden başlayacağını duyurdu. Suudi Arabistan, Mart 2020’de Kovid-19 önlemleri kapsamında uluslararası uçuşları iptal etmiş, Eylül 2020’de 25 ülke ile karşılıklı uçuşların başladığı duyurulmuştu.

Hac vize ücreti ne kadar?

Hac vizesi için ödeme yapmaları gerekir mi? Umre ve Hac vizeleri ücretsizdir.

Suudi Arabistan vizesi ne kadar sürede çıkar?

Suudi Arabistan vize başvuru sahiplerinin söz konusu yoğunluğu göz önüne alarak işlemlerine en az 30 çalışma günü önceden başlamaları gerekmektedir. Suudi Arabistan vize başvuruları sonuçlanma süresi ortalama olarak 3-7 iş günüdür.

Arabistana kaç yaşında gidilir?

Suudi Arabistan Vize başvurusunda bulunmak isteyen 45 yaş altı bekar kadınların başvuruları da yine kabul edilmemektedir. Ancak 45 yaş altı kadınların, eşleri ya da kan bağı olan akrabalarının refakati ile Suudi Arabistan Vize başvurusunda bulunabilmeleri mümkündür.

You might be interested:  Soru: Atatürk Üniversitesi Vize Sınavları Nasıl Yapılıyor?

Suudi Arabistan hangi ülkelere vize uyguluyor?

Bahreyn, Kuveyt, Umman, ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi Körfez Arap Ülkeleri İş Birliği Konseyi üyelerinin vatandaşları dışında tüm ülkelerin vatandaşları Suudi Arabistan ‘ı ziyaret etmeleri için vize almaları gerekmektedir. Tüm ziyaretçilerin en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olması gerekir.

Vize hangi ülkelerde yok?

Vize İstemeyen Avrupa Ülkeleri

 • Andorra. Avrupa. Vizesiz. 90 gün.
 • Arnavutluk. Avrupa. Vizesiz. 90 gün.
 • Azerbaycan. Avrupa. Kapıda Vize. 30 gün.
 • Belarus-Beyaz Rusya. Avrupa. Vizesiz. 30 gün.
 • Bosna-Hersek. Avrupa. Kapıda Vize. 120 gün.
 • Gürcistan. Avrupa. Vizesiz. 365 gün.
 • KKTC. Avrupa. Vizesiz. Serbest Dolaşım.
 • Karadağ Avrupa. Vizesiz. 90 gün.
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *