Categories Vize

Suudi Arabistan Vize Nasıl Alınır?

Suudi Arabistan vize evrakları arasında pasaport (en az 1 yıl geçerli), renkli pasaport fotokopisi, davetiye, kimlik fotokopisi, Suudi Arabistan vize başvuru formu, varsa davetiye, biometrik fotoğraf, şirket evrakları, vb. bulunmaktadır. Hem seyahatinizin amacına göre( turistik, ticari, aile ziyaret, umre vb.)

Suudi Arabistan Türklere vize veriyor mu?

Arap yarımadasında yer alan Suudi Arabistan ‘a gitmek isteyen Umuma Mahsus Pasaport (bordo çipli), Hususi Pasaport (yeşil çipli), Hizmet Pasaportu (gri çipli) sahibi Türkiye vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. vatandaşlarının ise 90 güne kadar olan seyahatleri için vize almasına gerek yoktur.

Arabistan vize nasıl alınır?

Suudi Arabistan ‘a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, vize için Suudi Arabistan Konsolosluğu’na, Suudi Arabistan Büyükelçiliği’ne ya da Vize Danışma Merkezleri ile Turizm/Seyahat Acentelerine başvuruda bulunmalıdır.

Arabistan vize veriyor mu?

Suudi Arabistan Vize İstiyor Mu? Suudi Arabistan Krallığına seyahat etmeyi planlayan Bordo (Umumi), Hususi (Yeşil), Hizmet(Gri), Diplomatik (Siyah) pasaporta sahip tüm Türk vatandaşlarının krallığa giriş yapabilmeleri için vize almaları mecburidir.

Suudi Arabistan turist kabul ediyor mu?

Suudi Arabistan resmi ajansı SPA’nın haberinde, “Turizm Bakanlığı, 2021 yılının ağustos ayının başından itibaren krallığın kapılarını turistlere açmaya ve turist vizesi sahipleri için girişlerin serbest bırakılmasına karar verdi.” ifadelerine yer verildi.

You might be interested:  FAQ: Vize Referans Numarası Nerede Yazar?

Suudi Arabistan Türkiye’den umreci kabul edecek mi?

Diyanet: Umre için Türkiye ‘nin de aralarında olduğu 33 ülkeden Suudi Arabistan ‘a ziyaretçi kabul edilmeyecek.

Suudi Arabistan umre vizesi nasıl alınır?

Suudi Arabistan Umre – Hac vizesi başvurusunda bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvurularını Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığı başvuru yapabilirler. Suudi Arabistan dış temsilciliklerinden de Türkiye bulunan temsilciliklerin yetkilendirdiği seyahat acentalarına yapabilirler.

Suudi Arabistan çalışma izni nasıl alınır?

Suudi Arabistan Oturum İzni

 1. Yeni çekilmiş 2 adet arka fonu beyaz fotoğraf.
 2. Nüfus Cüzdanı fotokopisi.
 3. Sabıka Kaydı (Apostilli)
 4. İkametgah Belgesi.
 5. Suudi Arabistan vize başvuru formu.
 6. İş amaçlı seyahatler için Çalışma Bakanlığından alınmış Çalışma İzni.
 7. İş amaçlı seyahatler için Çalışma alanına uygun sertifika.

Suudi Arabistan uçuşları ne zaman başlayacak 2021?

Suudi Arabistan ‘da 17 Mayıs 2021 ‘de tüm uluslararası uçuşların ve havaalanlarının normal operasyonlarına başlayacağı belirtilmektedir.

Arabistan’a gidiş yasaklandı mı?

Öte yandan Suudi Arabistan, Afganistan, Arjantin, Brezilya, Mısır, Etiyopya, Hindistan, Endonezya, Lübnan, Pakistan, Güney Afrika, Türkiye, Vietnam ve Birleşik Arap Emirlikleri dahil olmak üzere bir dizi ülkeye seyahat veya transit geçişi yasakladı.

Suudi Arabistan Çalışma vizesi kaç günde çıkar?

Suudi Arabistan işçi vize başvuru sonuçları, evrakların eksiksiz ve doğru olarak teslim edilmesiyle yaklaşık olarak 4 ile 5 iş günü içinde sonuçlanır.

Suudi Arabistan turist vize hangi ülkelere?

Bahreyn, Kuveyt, Umman, ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi Körfez Arap Ülkeleri İş Birliği Konseyi üyelerinin vatandaşları dışında tüm ülkelerin vatandaşları Suudi Arabistan ‘ı ziyaret etmeleri için vize almaları gerekmektedir. Tüm ziyaretçilerin en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olması gerekir.

Umre vizesi kaç TL 2020?

2020 Yılında vize şirketleri tarafından Umre ve Hac vizeleri için 420 Dolarlık ücret talep edilmektedir. Bu ücretin içerisine danışmanlık ve tüm konsolosluk harçları dahildir. Eğer Ticari vize almayı planlıyorsanız 250 dolar ödemeniz gerekecektir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Aöf Vize Soruları Ne Zaman Açıklanacak?

Hac vize ücreti ne kadar?

Hac vizesi için ödeme yapmaları gerekir mi? Umre ve Hac vizeleri ücretsizdir.

Arabistan’a gitmek için ne gerekli?

Suudi Arabistan Umre ve Hac Vizesi için Gerekli Evraklar

 • Vize başvuru formu.
 • Pasaport.
 • Kimlik fotokopisi.
 • Fotoğraf. 2 adet arka fonu beyaz, vesikalık, güncel fotoğraf.
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: 45 yaş altı eş ve çocuklar ile giden aileler için E-devlet’ten alınmış olan tam tukuatlı nüfus kayıt örneği.
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *