Categories Vize

Soru: Taksi Vize Ücreti Ne Kadar?

Otomobil, kamyonet, minibüs, römork ya da yarı römork araçlar için 372,88 TL. Kamyon, otobüs, tanker ve çekiciler için 462,56 TL.

Araba vizeleri ne kadar?

2021 ARAÇ MUAYENE FİYATLARI Otomobil, minibüs, kamyonet, özel amaçlı taşıt, arazi taşıtı, römork ve yarı römorklar için daha önce 342,2 TL olan muayene ücreti KDV dahil 372,88 TL oldu. Traktör (römorklu ve römorksuz), motosiklet ve motorlu bisikletler için 174,64 TL olan ücretlerde KDV dahil 189,98 TL oldu.

Egzoz muayene ücreti ne kadar?

Egzoz Muayene Ücreti ve İşlemleri 2021 Geçtiğimiz yıl 80 TL olan egzoz muayene ücreti 2021 yılında KDV dâhil 90 TL’dir.

Araç Muayene ücretinin ne kadarı devletin?

Yapılan her muayeneden alınan bedelin önemli bir kısmı 20 yıl boyunca artan oranlarda devlet kasasına gelir olarak eklenecektir.2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunun 35. Maddesine göre son 10 yıllık işletim döneminde (2017-2027) araç muayene gelirlerinin %50’si devlete aktarılmaktadır.

Araç vizesi ne kadar?

Buna göre, KDV dahil muayene ücretleri; otobüs, kamyon, çekici ve tankerlerde 462,56 liradan 503,86 liraya, otomobil, minibüs, kamyonet, özel amaçlı taşıt, arazi taşıtı, römork ve yarı römorklarda 342,2 liradan 372,88 liraya, traktör, motosiklet ve motorlu bisikletlerde 174,64 liradan 189,98 liraya yükseldi.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Hangi Ülkeler Yeşil Pasaporta Vize Istiyor?

Araç muayenesi kaç gün gecikebilir?

Araç sahiplerinin düzenlemeden yararlanması için belirli bir gecikme süresi sınırı bulunmamaktadır. İlgili düzenlemeden, muayenesi 1 ay geciken araçlar da faydalanabildiği gibi, 5 veya 10 yıldır muayeneye gelmeyen araçlar da faydalanabilecektir.

Egzoz muayenesi 2 gün geçerse ne olur?

Egzoz muayene gecikme cezası altında araç sahiplerine bir ceza kesilmemektedir. Kesilen cezalarının 30 gün içerisinde ödenmesi gerekmektedir. 30 günden sonra geciken her ay için %5 faiz uygulanmaktadır. Faiziyle beraber toplam tutar cezanın 2 katını geçemez.

2021 araç muayene ücreti ne kadar?

2021 araç muayene ücreti, aracın niteliğine göre değişir. Bu kapsamda araç cinslerine göre muayene ücreti aşağıda belirtilmiştir: Otomobil, kamyonet, minibüs, römork ya da yarı römork araçlar için 372,88 TL. Kamyon, otobüs, tanker ve çekiciler için 462,56 TL.

Egzoz muayenesi ne zaman yapılır?

Egzoz gazı emisyon ölçümü; – Hususi (Binek) ve Resmi Otomobillerde: İlk üç yaş sonunda ve sonrası her iki yılda bir, – Diğer Motorlu Taşıtlar: İlk bir yaş sonunda ve sonrası yılda bir yapılmalıdır.

TÜVTÜRK özel mi kamu mu?

TÜVTÜRK ‘ün sahibir bir kişi veya kurum değil, birden fazla kurum kuruluştan oluşan ortaklar tarafından işletilen bir kuruluştur. TÜVTÜRK ‘ün sahibi Doğuş Grubu, TÜV SÜD ve Bridgepoint’tir.

TÜVTÜRK kamu mu özel mi?

TÜVTÜRK, Türkiye genelinde araçların muayene eden, yaptıkları muayeneler resmi olarak kabul gören bir kuruluştur. 2005 yılına kadar Karayolları Genel Müdürlüğü’ne bağlı olan şirket, bu tarihten sonra özelleştirildi.

TÜVTÜRK’ün ortakları kimler?

Tüvtürk, Doğuş Grubu ve Alman Tüv Süd Grubu’nun ortak şirketidir. Tüvtürk ‘ ün Almancası “Technischer Überwachungs Verein.” Türkçesi ise “Teknik Denetim Kurumu” manalarına gelir. Londra merkezli Bridgepoint şirketi de Tüvtürk ‘ ün ortaklarından birisidir.

You might be interested:  Vize Pasaport Işlemleri Ne Kadar Tutar?

Araç muayenesinde nelere bakılıyor 2021?

Kontrol Edilen Noktalar

  • Taşıt tanıtımı
  • Fren Sistemi.
  • Direksiyon, Direksiyon sistemi.
  • Görüş Özellikleri.
  • Lambalar, Yansıtıcılar, Elektrik Teçhizatı, Aydınlatma sistemi.
  • Dingiller (Tekerlekler), Lastikler, Süspansiyon.
  • Şasi ve Şasi Bağlantıları
  • Zorunlu Ekipmanlar.

Araç muayene ücreti kredi kartı ile ödeniyor mu?

TÜVTÜRK’ten yapılan açıklamada, ” Araç muayene hizmetinin kredi kartı veya banka kartı ile ödenmesi konusunda gerçekleştirilen altyapı çalışmaları tamamlandı. 15 Ocak 2021 tarihinden itibaren motorlu araç sahipleri, TÜVTÜRK’ün Türkiye’nin 81 ilindeki sabit ve gezici araç muayene istasyonlarında araç muayene ve egzoz

Yeni vizeli araç ne demek?

Trafik kanunun tarafından bu esaslar belirlenmiş olup; araç vizesi, motorlu ve motorsuz araçların trafikte bulunabilmesi için teknik bakımdan yeterli bir düzeyde olup olmamasının tespit edilmesi amacıyla yetkilendirilmiş yerlerce yapılan kontrollerdir. Her aracın aylık muayenesi yaptırması zorunludur.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *