Categories Vize

Soru: Romanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Romanya Vizesi Başvuru Nasıl Yapılır? Romanya‘ya seyahat edecek olan kişiler Romanya vizesi başvurularını Romanya Başkonsolosluğu, Romanya Büyükelçiliği ve Romanya Fahri konsolosluklarına şahsen giderek ya da Vize Danışma Merkezleri ile Seyahat/ Turizm acenteleri aracılığıyla vize başvurusu yapabilirler.

Romanya vizesi almak ne kadar sürer?

Romanya Vizesi Kaç Günde Çıkar? İstanbul. Romanya vize başvuruları yaklaşık olarak 4-15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak ek belge talebi, dönemsel yoğunluklar ve resmi tatiller gibi nedenlerle bu süre uzayabilir.

Romanya turistik vize veriyor mu?

Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarının Romanya ‘ya gelmeleri için vize almaları gerekmektedir. Resmi pasaport (diplomatik, hususi ve hizmet) hamili Türk vatandaşlarının Romanya ‘ya yapacakları 180 gün içindeki 90 günlük turistik ziyaretlerinde ise, vize almalarına gerek bulunmamaktadır.

Romanya’ya gitmek için ne gerekiyor?

Romanya

  • Pasaport.
  • Pasaportunuzun Fotokopisi.
  • Vize Başvuru Formu ve Taahhütname.
  • Romanya Başkonsolosluğuna Yazılmış Seyahat Amacını Açıklayan Şahsi Dilekçe​
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi ( T.C Kimlik Numarası Yazılı)
  • ​2 Adet Arka Fonu Beyaz Olan Vesikalık Fotoğraf ( Yeni Çekilmiş)

Romanya D tipi vize kaç günde çıkar?

Romanya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Romanya vizesi için gerekli belgelerin hazırlanması ve konsolosluğa beyan edilmesiyle, başvuru değerlendirme ve onay süreci başlar. Başvuru onay süreci yaklaşık olarak 4 ile 15 gün arasında sonuçlanmaktadır.

You might be interested:  FAQ: Kanada Vize Süresi Ne Kadar?

Romanya vizesi almak kolay mı?

Romanya vizesi, kesinleşmiş seyahati planı sunan, Türkiye’de düzenli bir işe ve gelire sahip Türk vatandaşları için alınması kolay bir vizedir.

Romanya vizesi nasıl alınır 2021?

Romanya Vizesi Başvuru Nasıl Yapılır? Romanya ‘ya seyahat edecek olan kişiler Romanya vizesi başvurularını Romanya Başkonsolosluğu, Romanya Büyükelçiliği ve Romanya Fahri konsolosluklarına şahsen giderek ya da Vize Danışma Merkezleri ile Seyahat/ Turizm acenteleri aracılığıyla vize başvurusu yapabilirler.

Romanya’da karantina var mi?

Ülkemizden Romanya ‘ya seyahatlerde 14 günlük karantina uygulaması başlamıştır. Aşağıdaki şartları haiz kimseler karantina uygulamasından muaf tutulacaktır.

Romanya vizesiyle Almanyaya gidilir mi?

Romanya Cumhuriyeti müzakereler aşamasında olması sebebi ile Romanya vizesi ile diğer Schengen ülkelerine giriş yapılamayacaktır. ÖNEMLİ: Almanya, Fransa, İtalya gibi (26 üye Schengen ülkesi) den alınan Schengen vizeleri ile Romanya ‘a giriş yapılabilmektedir ama Romanya vizesi ile bu ülkelere giriş yapılamamaktadır.

Romanya çalışma vizesi nasıl alınır?

Çalışma izni, kişinin ikamet ettiği yerdeki konsolosluklar aracılığı ile alınmaktadır. Romanya ‘da kurumda çalışan kişilerin sağlık fonuna katılımda bulunması için aylık ödemelerini hesaplattırarak, ödemeleri zamanında yapması gerekmektedir.

Türkiye Romanya Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Romanya Ulaşım seçenekleriniz çok fazla. İstanbul Bükreş’e uçak seferleri için Tarom Airlines ( Romanya Ulusal Havayolu) Pegasus ve Thy’nin tarifeli seferi ile haftanın her günü Bükreş Henri Coanda Havalimanı’na (Otopeni Havalimanı) uçabilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 1 saat 20 dk sürüyor.

D vizesi kaç günde çıkar?

Bulgaristan D vizesi belgelerin eksiksiz hazırlanıp başvuru yapıldığı tarihten sonra ortalama 20 iş günü sonunda çıkar.

Romanya vatandaşı Almanyada çalışabilir mi?

AB’nin, 2007 yılında Romanya ve Bulgaristan’la imzaladığı üyelik antlaşması gereği yaklaşık 30 milyon Romanya ve Bulgaristan vatandaşı, 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren AB ülkelerinde serbestçe çalışma imkanına kavuşacak.

You might be interested:  Finlandiya Vize Ücreti Ne Kadar?

D tipi vize ne demek?

D tipi vizeler, diğer Schengen ülkelerinde 180 günlük bir süre boyunca en fazla 90 gün kalmanıza imkân verir. Bu, son 180 gün içerisinde Schengen ülkelerinde 90 günden fazla kalmamış olmanız halinde yasal olarak bu ülkelerde bulunabileceğiniz anlamına gelmektedir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *