Categories Vize

Soru: Mykonos Vize Nasıl Alınır?

Mykonos‘a gitmek için vize gerekli mi, elbette evet. Mykonos Yunanistan’a bağlı bir Yunan adasıdır ve Türk vatandaşlarından vize istemektedir. Yalnızca yeşil pasaporta sahip Türk vatandaşlarının Yunan vizesi ya da schengen vizesi muafiyeti mevcuttur.

Türkiyeden Mykonos a nasıl gidilir?

Türkiye’den Mykonos ‘a direkt feribot seferi yok. İzmir Seferihisar’dan kalkan feribotlarla Samos’un Karlovasi Limanı’na seyahat edip, aynı limandan kalkan feribotla Mykonos ‘a geçmek en pratik, hızlı ve ucuz yol.

Santorini ye gitmek için vize gerekli mi?

Yunan adalarına gitmek için iki türlü vize almak gerekir. Yunanistan kapı vizesi ile 6 adaya gidebilirsiniz. Bunlar: Sakız adası, Kos, Samos, Midilli, Meis ve Rodos adalarıdır. Santorini ‘ ye gitmek için ise Schengen vizesi almanız gerekmektedir.

Meis Adası için vize gerekli mi?

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri, Türkiye’de oturum izni olan üçüncü ülke vatandaşları ve Rusya, Ukrayna, Belarus vatandaşlarının Meis adası ziyaretleri için vize sahibi olma zorunluluğu bulunmaktadır.

Mykonos kapıda vize var mı?

Mykonos Vizesi Mykonos ‘a gitmek için vize gerekli mi, evet. Yunanistan’a giriş yapabilmek için normal (bordo) pasaport sahiplerinin geçerli Schengen vizesine sahip olmaları gerekiyor. Yunanistan kapı vizesi yalnızca bazı Yunan Adaları’nda geçerli ve Mykonos bu adalardan biri değil.

You might be interested:  Soru: Küba'ya Vize Nasıl Alınır?

Mykonos a nasıl gidilir 2021?

İzmir Seferihisar’dan kalkan feribotlarla Samos’un Karlovasi Limanı’na seyahat edip, aynı limandan kalkan feribotla Mykonos’a geçmek en pratik, hızlı ve ucuz yol. Dönemsel olarak Sakız Adası’ndan da seferler var. Sakız Adası’na İzmir Çeşme’den yarım saatte ulaştıktan sonra, Sakız’dan Mykonos’a 6 saatte geçebilirsiniz.

Mykonos için vize gerekli mi?

Mykonos ‘a gitmek için vize gerekli mi, elbette evet. Mykonos Yunanistan’a bağlı bir Yunan adasıdır ve Türk vatandaşlarından vize istemektedir. Yalnızca yeşil pasaporta sahip Türk vatandaşlarının Yunan vizesi ya da schengen vizesi muafiyeti mevcuttur.

Bodrum Santorini feribot kaç saat?

Bodrum -Kos Adası feribotla yaklaşık yarım saat sürüyor. Kos Adası- Santorini arası ise feribotla ortalama 4.5 saat.

Yunan adalarına günübirlik vize gerekiyor mu?

Yunan adalarına günübirlik seyahat edilecek olsa bile kapı vizesi sahibi olma zorunluluğu bulunmaktadır. Kapı vizesi ile seyahat edebilecek Doğu Ege adaları: Rodos. Kos (İstanköy)

Yunan adaları vize gerekli mi?

Türkiye Cumhuriyeti ve Yunanistan Devleti arasında yapılan anlaşmaya göre Türkiye sınırları içerisinden Yunanistan adalarına seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşların Yunanistan Kapı Vizesi sahibi olmaları gerekmektedir.

Meis Adası na pasaportsuz gidilir mi?

Meis Adası ‘ na gitmek için schengen vizesi gerekiyor. Zaten vizesi olanlar ve yeşil pasaportlular için bir işlem gerekmiyor. Vizesi olmayanlar, Meis ‘e ve bazı Yunan adalarına özel, kapı vizesi alabiliyorlar. Bunun için sadece iki fotoğraf ve pasaport fotokopisinin 3 gün öncesinden verilmesi gerekiyor.

Meis Adası nda Nerede Kalınır?

Meis Adası ‘ nda Nerede Kalınır? Kızılhisar Adası Kalınacak Yer ve Otel Tavsiyeleri

  • 1.1 Megisti Hotel:
  • 1.2 Poseidon Hotel.
  • 1.3 Mandraki Paradise.
  • 1.4 Villa Pera Meria.
  • 1.5 P&B House.
  • 1.6 Agnanti Studios.
  • 1.7 Alexandros.
  • 1.8 Maria’s Apartments.
You might be interested:  Soru: Italya Vize Ücreti Ne Kadar?

Megisti adasına nasıl gidilir?

Meis ‘e her gün 10.00 ile 16.00 saatleri arasında Antalya’nın Kaş ilçesinden Kaş- Meis feribotları hareket etmektedir. Adaya ulaşım için bu feribotları kullanabilirsiniz. Kaş’tan Meis ‘e feribot ile yolculuk yaklaşık olarak 20 dakika sürmektedir. Bunların yanında Meis Adası bir de havalimanı barındırmaktadır.

Kapıda vize ücreti ne kadar?

Vize toplam maliyeti 55 € olup, bu tutarın tamamı evraklar ile birlikte TURYOL AYVALIK ofisine ödenmesi gerekmektedir. 0-12 yaş çocuklar içinde aynı evraklar geçerli olup, vize ücreti toplam 20 €’dur. Vizenin yunan polisi tarafından reddi durumunda ücret iadesi yapılmaz.

Midilliye gitmek için ne gerekli?

İki ülke arasında yapılan anlaşmaya göre; Türkiye’den Midilli Adası’na gitmek isteyen Bordo pasaport sahipleri geçerli bir Schengen vizeleri yoksa kapı vizesi alarak Midilli’ye giriş yapabilirler. Yeşil ve Gri Pasaport Sahiplerinin ise kapı vizesi almasına gerek yoktur.

Yunan adaları vizesiz kaç gün?

Kapıda vize uygulaması en fazla 7 gün ve tek girişlidir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *