Categories Vize

Soru: Midilli Adasına Nasıl Gidilir Vize?

İki ülke arasında yapılan anlaşmaya göre; Türkiye’den Midilli Adası‘na gitmek isteyen Bordo pasaport sahipleri geçerli bir Schengen vizeleri yoksa kapı vizesi alarak Midilli‘ye giriş yapabilirler. Yeşil ve Gri Pasaport Sahiplerinin ise kapı vizesi almasına gerek yoktur.

Midilli için vize gerekli mi?

Yunanistan Kapı Vizesi ile yalnızca kapı vizesi uygulamasına dahil olan Rodos, Kos, Midilli, Meis, Samos ve Sakız Adalarına seyahat edilebilmektedir. Yunanistan ve diğer Schengen ülkelerine giriş yapabilmek için Yunanistan Schengen vizesine başvurulması gerekmektedir.

Yunan adalarına gitmek için vize gerekli mi?

Türkiye Cumhuriyeti ve Yunanistan Devleti arasında yapılan anlaşmaya göre Türkiye sınırları içerisinden Yunanistan adalarına seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşların Yunanistan Kapı Vizesi sahibi olmaları gerekmektedir.

Midilli adasına nasıl gidilir 2021?

Ayvalık- Midilli Feribot Seferleri 2021 Ayvalık’tan Midilli adasına düzenli sefer düzenleyen firmalar arasında Turyol, Jale Tur ve Jalem Tur vardır. Bu tur şirketleri hem online hem de ofisleri aracılığıyla bilet satışı yaparak yolcularına hizmet verebilmektedirler.

Midilli kapı vizesi ne kadar?

DETAY: Vize toplam maliyeti 55 € olup, bu tutarın tamamı evraklar ile birlikte TURYOL AYVALIK ofisine ödenmesi gerekmektedir. 0-12 yaş çocuklar içinde aynı evraklar geçerli olup, vize ücreti toplam 20 €’dur. Vizenin yunan polisi tarafından reddi durumunda ücret iadesi yapılmaz.

You might be interested:  FAQ: Malta'ya Vize Nasıl Alınır?

Midilliye gitmek için ne gerekli?

İki ülke arasında yapılan anlaşmaya göre; Türkiye’den Midilli Adası’na gitmek isteyen Bordo pasaport sahipleri geçerli bir Schengen vizeleri yoksa kapı vizesi alarak Midilli’ye giriş yapabilirler. Yeşil ve Gri Pasaport Sahiplerinin ise kapı vizesi almasına gerek yoktur.

Sakız adasına gitmek için vize gerekli mi?

Yunanistan Sakız Adası seyahatleri Yunanistan Schengen Vizesi ve Yunanistan Kapı Vizesi sahibi olma koşulu ile gerçekleştirilmektedir. Yunanistan’a ve kapı vizesi uygulamasında olmayan adalara seyahat etmek için Yunanistan Schengen vizesi sahibi olma şartı bulunmaktadır.

Yunan adalarına gidilebiliyor mu?

8 Temmuz 2021’e kadar ülkeye giriş yasaktır. Ülkeye girişte PCR testi yaptırma zorunluluğu vardır.

Yunan adalarına seyahat serbest mi?

Yunanistan ülkemize yönelik seyahat kısıtlamalarını bugün (5 Ağustos) itibarıyla büyük ölçüde kaldırmıştır: – Ülkemizde mukim vatandaşlarımızın Yunanistan ‘a havayoluyla seyahatlerde herhangi bir kısıtlama uygulanmamaktadır.

Yunan adalarına tekne ile gitmek için ne gerekli?

Bu belgeler ise;

  • En az 6 ay geçerli pasaport ve pasaportun fotoğraflı sayfasının 1 adet renkli fotokopisi,
  • Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf,
  • Vize başvuru formu çıktısı,
  • Otel rezervasyonu belgesi,
  • Gidiş-dönüş feribot bileti,
  • Vize harcı
  • Acente hizmet bedeli.

Çeşmeden Yunan adalarına nasıl gidilir?

Çeşme ve Sakız Adası arasında her gün 09:00 ve 16:30 saatleri arasında feribot seferleri düzenlenmektedir. Seyahat yaklaşık 35-40 dakika sürmektedir. Kuşadası ve Samos adaları arasında her gün 09:00 ve 16:00 saatleri arasında feribot seferleri düzenlenmektedir. Seyahat yaklaşık bir buçuk saat sürmektedir.

Istanbuldan Yunan adalarına nasıl gidilir?

İstanbul ‘dan direk uçuş olarak hava yolu ile Yunan adalarına da ulaşım bulunmaktadır. Ancak Yunan adalarına ulaşmanın en kolay yolu ise deniz yoludur. Özellikle ülkemizin Batı Sahillerinde bulunan şehirler Yunanistan ‘a sıkça feribot seferi düzenlemektedir.

You might be interested:  Sık sorulan: Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kos Adası’na nasıl gidilir 2021?

Kos Adası ‘nda bir tane havayolu olmasına rağmen Türkiye’den Kos ‘a uçuş bulunmamaktadır. Bu adaya ulaşmanın en kolay ve ucuz yolu Bodrum Limanı ve Turgutreis Limanı’ndan feribota binmektir. Her iki limandan da hemen hemen her gün katamaran tipi hızlı teknelerle çift taraflı seferler yapılmaktadır.

Kapı vizesi 2020 ne zaman başlıyor?

2020 tatil sezonu için kapıda vize uygulaması 30 Eylül 2020 ‘ye kadar sürüyor.

Schengen vizesi ücreti ne kadar?

“2 Şubat 2020 itibariyle schengen vize ücreti 60 Euro ‘dan 80 Euro ‘ya, 6 – 12 yaş arası başvuru sahipleri için de 35 Euro ‘dan 40 Euro ‘ya yükselmiştir.”

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *