Categories Vize

Soru: Meksikaya Vize Nasıl Alınır?

Meksika Vizesi İçin Gereken Evraklar

 1. 4 adet gözlüksüz fotoğraf.
 2. Davet mektubu.
 3. Banka hesap cüzdanı
 4. Seyahat rezervasyon bilgileri.
 5. Seyahat ve sağlık sigorta poliçeleri.
 6. Pasaportun en az 6 aylık süreye sahip olması

Meksika vize ücreti ne kadar?

Pasaport fotokopisi (ilk ve son sayfa) (A4 ebatında olmalıdır) Vize ücreti (44 USD) TAM ve NAKİT olarak Konsolosluğumuza randevu gününde teslim edilmelidir.

Meksika için vize gerekli mi?

Meksika vize rejimi kapsamında T.C. Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Aynı şekilde Diplomatik Pasaport (Kırmızı) hamilleri ise vizeden muaftır. Meksika’ya uçak ile seyahat ettiğiniz sürece elektronik vizeniz ile ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Meksika Elektronik Vize nasıl alınır?

E – vize imkânından sadece Umuma Mahsus Pasaport hamili vatandaşlarımız yararlanabilmekte olup, buna ek olarak Hususi ve Hizmet Pasaportu hamili vatandaşlarımızın ülkemizde bulunan Meksika Büyükelçiliği veya Meksika konsolosluğunu şahsen müracaatla pasaporta işlenen etiket (pul) tipi vize almaları gerekmektedir.

Meksika vizesi kaç gün?

Meksika Elektronik vizesi ile 30 gün içerisinde ülkeye sadece tek giriş yapabilir ve en fazla 180 gün ülkede konaklanabilir. Turistik, ticari, transit, eğitim, dini amaçlı ya da gazeteci olarak seyahat etmek isteyenler sadece 180 gün kalma süreli Meksika elektronik vizelerini almaları gerekmektedir.

You might be interested:  Vize Harçları Ne Kadar?

Türkiyeden Meksika nasıl gidilir?

Meksika ‘ya Türkiye’den direkt uçuş bulunmuyor ama aktarmalı uçuşlarla hem Mexico City hem de Cancun, Guadalajara, Monterrey ve Tijuana gibi turistik şehirlere yaklaşık 18 saatlik bir uçak yolculuğuyla ulaşmanız mümkün.

Vize hangi ülkelerde yok?

Vize İstemeyen Avrupa Ülkeleri

 • Andorra. Avrupa. Vizesiz. 90 gün.
 • Arnavutluk. Avrupa. Vizesiz. 90 gün.
 • Azerbaycan. Avrupa. Kapıda Vize. 30 gün.
 • Belarus-Beyaz Rusya. Avrupa. Vizesiz. 30 gün.
 • Bosna-Hersek. Avrupa. Kapıda Vize. 120 gün.
 • Gürcistan. Avrupa. Vizesiz. 365 gün.
 • KKTC. Avrupa. Vizesiz. Serbest Dolaşım.
 • Karadağ Avrupa. Vizesiz. 90 gün.

Meksika hangi ülkelerden vize istiyor?

Geçerli bir Amerika Birleşik Devletleri vizesi sahibi veya Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Japonya, Birleşik Krallık ve Schengen Bölgesini oluşturan ülkelerin daimi sakinleri (oturma izni olanlar), vize gerekmeden Meksika ‘yı ziyaret edebilirler.

Meksikaya gitmek için ne gerekiyor?

Meksika Turist Vizesi Online Başvuru İçin Gerekli Evraklar

 • Vize talep formu.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Biyometrik fotoğraf.
 • Pasaport (En az 6 ay geçerliliği olmalı)
 • Pasaport fotokopisi (İlk ve son sayfa taranmalı)

Meksika vatandaşları hangi ülkelere vizesiz gidebilir?

Meksika pasaportu resmî bir kimlik ve Meksika vatandaşlığının kanıtıdır. Meksika vatandaşları Avrupa Birliği üyesi ülkelerine (28 ülke ), Kanada ve Yeni Zelanda’ya vizesiz seyahat edebilmektedirler.

Meksika Tulum vize istiyor mu?

Hususi, hizmet ve umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlarımız vizeye tabidirler. Diplomatik pasaportlar ise vizeden muaftırlar.

Amerika vizesi ile Meksika’ya gidilir mi?

Geçerli ABD vizesi olan vatandaşlarımızın Meksika ‘ya Meksika vizesi olmadığı halde girebilecekleri Meksika makamlarınca bildirilmiştir. ABD vizesi olmayan vatandaşlarımız Meksika ‘ya gitmeden önce Meksika vizesi almak zorundadırlar.

Amerika vize veriyor mu?

ABD vizeleri yalnızca bir Amerikan Büyükelçiliği veya Konsolosluğu tarafından verilebilir. Vize, sahibine Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat etme ve giriş yapma izni talep etme hakkı sağlar. ABD’de “Göçmen olmayan vizeler” ve “Göçmen vizeler” olmak üzere iki vize türü uygulaması mevcuttur.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Vize Istemeyen Ülkelerde Ne Kadar Kalabilir?

Meksika vizesi nasıl alınır 2021?

Meksika Vizesi İçin Gereken Evraklar

 1. 4 adet gözlüksüz fotoğraf.
 2. Davet mektubu.
 3. Banka hesap cüzdanı
 4. Seyahat rezervasyon bilgileri.
 5. Seyahat ve sağlık sigorta poliçeleri.
 6. Pasaportun en az 6 aylık süreye sahip olması

Meksika tehlikeli mi?

Cinayet oranı en yüksek olan ülkeler sıralamasında 2017’den bu yana ilk sırada yer alan Meksika, bu yıl da listede birinci. Rapora göre dünyanın en tehlikeli şehri her 100 bin kişide 109,38 cinayet oranıyla Celaya. Dünyanın en tehlikeli ilk 6 şehrine ev sahipliği yapan Meksika ‘nın ilk 50’de 18 şehri bulunuyor.

Meksika oturma izni nasıl alınır?

Meksika ‘ya giriş yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde Göçmenlik Bürosuna gidilmesi ve pasaport üzerinde yer alan vizeyi göstererek Geçici Oturma İzni Kartı alınması gerekmektedir. Meksika Geçici Oturma İzni Kartı ile Meksika sınırları içerisinde en fazla 4 yıl ikamet edilebilmektedir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *