Categories Vize

Soru: Malta Ya Vize Nasıl Alınır?

T.C. vatandaşları Malta‘ya giriş yapabilmek için vize almak zorundadırlar. Malta‘da kapı vizesi uygulması yoktur bu nedenle seyahat edecek kişilerin işlemlerini Malta Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize merkezleri aracılığı ile yapmaları gerekmektedir.

Malta turistik vize veriyor mu?

Malta ‘ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamilleri vizeye tabi iken, Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport hamilleri 180 gün içerisinde vizeden muaftır. Malta Schengen ülkeleri arasında yer aldığı için Schengen vize uygulamaları geçerlidir.

Malta vizesi almak zor mu?

Malta vizesi almak, Malta konsolosluğunun talep ettiği vize evraklarının eksiksiz ve doğru bir şekilde sunulduğu takdirde zor değildir.

Malta vizesi kaç TL?

Turist vize ücreti 60 euro + vize başvuru merkezine hizmet ücreti olarak ödenen 40 euro’dur. İstanbul için 30 euro hizmet ücreti alınmaktadır. · Ücretli çalışanlarda veya ayrılanlarda; Son 3 aya ait maaş bordrosu ve kurum kimliğinin fotokopisi vize dosyasında bulunmalıdır.

Malta vizeleri açıldı mı?

Malta İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye’den Malta ‘ya gidecek olan ziyaretçilerin vize işlemlerini başlattı. 23 Haziran itibariyle Malta İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye genelindeki tüm illerden yapılan başvuruları kabul etmektedir.

You might be interested:  FAQ: Özel Meşruhatlı Vize Ne Demek?

Malta vize başvuruları ne zaman açılacak?

– Malta Konsolosluğu’na vize için başvuru yapacak kişiler vize başvurularını planladıkları seyahat tarihinden en az 15 gün önce, en fazla 3 ay önce yapabilirler.

Schengen vizesi ile maltaya gidilir mi?

Schengen vizesi ile Avrupa Birliği üye ülkelerinden Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İtalya, İspanya, İsveç, İzlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Norveç, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan ve Çek Cumhuriyeti ülkelerine gidebilirsiniz.

Malta hangi ülkeye aittir?

Malta, konum itibarıyla Orta Akdeniz’de, İtalya’nın güney kısmında yer alıyor. Güney Avrupa toprakları üzerinden bulunan Malta Sicilya Adası’na 93 kilometre, Libya’ya ise 497 kilometre uzaklıkta. İstanbul – Malta arası ise yaklaşık olarak 1389 kilometre.

Maldivler için vize gerekli mi?

Maldiv Adaları Vize İstiyor mu? Maldivler ‘e seyahat etmek isteyen; Umumi (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaporta sahip tüm Türk vatandaşları, sınır kapısından harçsız sahip olabilecekleri 30 gün süreli vize ile seyahatlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Malta Konsolosluğu ne zaman açılıyor?

Malta İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri Pazartesi ve Cuma günleri 9.00 ile 11.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Konsolosluklarda vize ve diğer işlemlerinizi halletmeden önce randevu talep etmelisiniz.

Litvanya için vize gerekli mi?

Litvanya Vize İstiyor Mu? Litvanya ‘ya gidecek olan Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri vizeye tabi iken Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Malta vizesi ile italyaya gidilir mi?

Eğer vizeniz tek girişlik bir vize ise Malta ‘ya girdikten sonra yine tüm schengen ülkelerine örnegin Italya’ya geçebilirsiniz. Malta ‘dan feribotla Italya’ya gitmek 1.5 2 saat kadar sürecektir. Single ile sadece avrupa birliği ülkelerine seyahat edip giriş çıkış yapabilirsiniz.

You might be interested:  Soru: Fransaya Nasıl Vize Alabilirim?

Schengen vize ücreti ne kadar?

Tüm ek hizmetlerimiz ile ilgili iDATA görevlilerinden bilgi ve destek alabilirsiniz. “2 Şubat 2020 itibariyle schengen vize ücreti 60 Euro ‘dan 80 Euro ‘ya, 6 – 12 yaş arası başvuru sahipleri için de 35 Euro ‘dan 40 Euro ‘ya yükselmiştir.”

Malta turist vizesi ile hangi ülkelere gidilir?

Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan.

Malta D vizesi nedir?

D tipi Vize; Ulusal vize kategorisindeki 90 gün üzere kalışlar için geçici oturum izni olarak verilen izinlerdir. D tipi Vizeler; Malta Çalışma Vizesi; Malta ‘daki bir şirket ile anlaşan ve şirketin personeli olarak çalışmak isteyen kişilerin alması gereken vizedir.

Malta çalışma vizesi kaç günde çıkar?

Malta ‘ya özel amaçlarla 90 gün üzeri seyahat etmek isteyenlerin D tipi çalışma vizesine başvurmaları gerekmektedir. Malta çalışma vizesi VFS başvuru merkezinden yapılabilmektedir. Malta çalışma vizesi başvuruları ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *