Categories Vize

Soru: Gürcistan Hangi Ülkelere Vize Uygulamıyor?

Aşağıdaki ülkelerin vatandaşları 1 Eylül 2014 tarihinden itibaren 365 gün ikamet süreli Gürcistan‘ı ziyaret etmeleri için vize almaları gerekmez: Avrupa Birliği’nin tüm vatandaşları Arnavutluk. Andorra.

Türk vatandaşı Gürcistan’da ne kadar kalabilir?

1. 1. 8 Haziran 2015 tarihi itibariyle yürürlüğe giren bir kararnameyle aralarında Türkiye ‘nin de yer aldığı 94 ülkenin vatandaşları için 180 gün içinde 90 gün vizesiz kalış süresi sınırlaması kaldırılmış, böylece vatandaşlarımızın Gürcistan ‘da vizesiz olarak (daha önce 90 gün olan) kalış süresi 1 yıla çıkarılmıştır.

Kıbrıs vatandaşı hangi ülkelere vizesiz gidebilir?

Kıbrıs vatandaşları seyahat özgürlüğü açısından dünyada 16. sırada yer alır. Kıbrıs vatandaşları Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ve Avrupa Birliği’nin tüm ülkelerine vizesiz seyahat edebilirler. Ancak bu sadece Kıbrıs vatandaşlarına özel bir haktır. Türkiye doğumlu olup Kıbrıs ‘ta yaşayan Türkler için geçerli değildir.

Makedonya vatandaşları hangi ülkelere vizesiz gidebilir?

Makedonya Cumhuriyeti’nin vize politikası, Schengen Alanı’nın Vize politikasına benzer. Moldova ve Venezuela hariç tüm Schengen Ek II milletlerine 90 günlük vizesiz giriş imkânı verilir. Ek olarak Azerbaycan, Botsvana, Küba, Kazakistan, Kosova, Peru, Rusya, Ukrayna ve Türkiye gibi birkaç ülke de vizeden muaftır.

You might be interested:  Sık sorulan: Rusya Hangi Ülkelere Vize Uyguluyor?

Gürcistan’a gitmek icin ne lazim?

– Gürcistan’a giriş yapacak vatandaşlarımızın pasaport hamili olmaları gerekmemekte olup, T.C. Kimlik ile giriş hâlen mümkündür. – Vatandaşlarımızın şahsi araçlarını Gürcistan’a getirebilmeleri yine Kovid-19 pandemisi öncesi geçerli ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde mümkündür.

Türkiyeden Gürcistan’a pasaportsuz geçiş ne kadar kalınır?

Pasaport gerekmeden kimlikle giriş yapılabilecek ülkelerden biri de Gürcistan’dır. Eskiden pasaportsuz 90 gün kalınabilen Gürcistan’da şuan 1 yıl kadar pasaportsuz ve vizesiz kalmak mümkün. Ancak 1 yıldan fazla kalmak istenirse vize ve Gürcistan’da ikamet teskeresi alınması gerekmektedir.

Batuma gidiş serbest mi?

Gürcistan özellikle Türk vatandaşı olan kişilere seyahat kolaylığı sağlamıştır. Batum ‘a pasaportsuz vizesiz girilebilmektedir. Kişilerin sadece kimliklerini göstermeleri gerekmektedir. 1 Eylül 2019 yılı itibariyle tarihi itibarıyla ise yalnızca yeni kimlikler ve pasaport gösterilerek geçiş yapmak mümkündür.

Türk pasaportuyla hangi ülkelere vizesiz gidilebilir?

Türkiye ‘den vizesiz gidilebilecek ülkeler

  • Antigua ve Barbuda.
  • Arjantin.
  • Arnavutluk.
  • Azerbaycan.
  • Bahamalar.
  • Bahreyn.
  • Barbados.
  • Beyaz Rusya.

Kıbrıs Türkleri hangi pasaport?

Kıbrıs Türkleri, hem KKTC, hem Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportu, hem de Türk pasaportu alabilmektedirler.

Kuzey Kıbrıs hangi ülkelerden vize istiyor?

KKTC, Ermenistan, Nijerya ve Suriye’ye vize uygulamaktadır. Belirtilen ülke vatandaşları KKTC ‘ye gelmeden önce yurt dışındaki KKTC temsilciliklerinden vize almaları gerekmektedir.

Makedonya pasaportu kaç ülkeye vizesiz?

Ayrıca Sırbistan’a ulusal kimlik kartları ile seyahat edebilmektedirler. Henley Vize Kısıtlamaları Endeksi Ocak 2019 Raporu’na göre Makedonya vatandaşları sınır kapısında vize alarak veya vizesiz 123 ülkeye seyahat edebilirler.

Maldivler için vize gerekli mi?

Maldiv Adaları Vize İstiyor mu? Maldivler ‘e seyahat etmek isteyen; Umumi (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaporta sahip tüm Türk vatandaşları, sınır kapısından harçsız sahip olabilecekleri 30 gün süreli vize ile seyahatlerini gerçekleştirebilmektedirler.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Aöf Bahar Dönemi Vize Ne Zaman?

Makedonya Türk vatandaşlarına vize uyguluyor mu?

Makedonya ‘ya gitmek isteyen Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri 90 günü aşmayan ziyaretleri için vize almak zorunda değildir.

Gurcistana giris cikis var mi?

Kademeli normalleşme süreci ile birlikte sınır kapısı 14,5 ay sonra yeniden geçişlere açıldı. Bugün saat 09.00’da iki ülkeden karşılıklı geçişler başladı. Geçişler 09.00 ile 19.00 saatleri arasında yapılabilecek. Gürcistan’a giriş yapacak kişilerden 72 saat içinde alınmış PCR testi, özel sağlık sigortası isteniyor.

Gürcistan’a giriş ücreti ne kadar?

Değişiklik uyarınca, 11/04/2013 tarihinden itibaren Gürcistan’a çıkış yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından çıkış başına 15 lira harç alınacaktır.

Türkiye Gürcistan nasıl gidilir?

Gürcistan ülkesine gidebilmek için Artvin Hopa ilçesinde bulunan Sarp Sınır Kapısı’na gitmeleri gerekir. Gürcistan Batum’a gidişlerde en sık kullanılan güzergah burasıdır. Hopa ile Artvin’de bulunan Sarp Sınır Kapısı arasındaki mesafe 19 kilometredir. Buraya özel araçlar ile gitmek mümkündür.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *