Categories Vize

Soru: Bulgaristan Vize Nasıl Alınır?

Bulgaristan Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

 1. Pasaport. Bulgaristan vize başvurularında kullanacağınız pasaportunuzun seyahatinizin bitiminden sonraki 6 ay içinde geçerli olması gerekmektedir.
 2. Biyometrik Fotoğraf.
 3. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği.
 4. Banka Hesap Dökümü
 5. İkametgah Belgesi.
 6. Mesleki Durumunuzu Gösteren Belgeler.

Bulgaristan vize ücreti ne kadar?

Bulgaristan turistik vizesi C tipi vize türüdür. Bulgaristan turistik vize ücreti 2020 yılı ve 2021 yılları için aynı olup seyahat sigortası dahil 110 EURO seyahat sigortası hariç 100 EURO’dur.

Bulgaristan vizesi almak ne kadar sürer?

Bulgaristan ‘a seyahat edecek Türk Vatandaşlarının evraklarını konsolosluğa teslim etmeleriyle birlikte sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 5 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.

Bulgaristana vizesiz gidilir mi?

Bulgaristan Türkiye’ye vize uygulayan ülkelerden biridir. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamilleri Bulgaristan vizesine tabidir. Kısa süreli olmak şartıyla Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaportu olanların ülkeye giriş yapabilmeleri için vize almalarına gerek yoktur.

Bulgaristan turist vizesi veriyor mu?

Bulgaristan ‘a Turistik seyahatte bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaportları (Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport) hamili kişileri Turistik Vizesi için başvuru yapmak zorunda değildir. Diğer taraftan, Schengen vizesine sahip olanlar Bulgaristan ‘a vizesiz seyahat edebilmektedir.

You might be interested:  FAQ: Azerbaycan'a Vize Nasıl Alınır?

Bulgaristan şuan vize veriyor mu?

Bulgaristan Vize İstiyor mu? Bulgaristan Türkiye’ye vize uygulayan ülkelerden biridir. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamilleri Bulgaristan vizesine tabidir. Kısa süreli olmak şartıyla Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaportu olanların ülkeye giriş yapabilmeleri için vize almalarına gerek yoktur.

Bulgaristan vizesi almak kolay mı?

Cevap 12: Bulgaristan vize başvurusu detaylı evraklar ve uzun bekleme süresi gerekmediğinden kolaydır.

Bulgaristan evlilik vizesi kaç günde çıkar?

Bulgaristan evlilik vizesi D tipi vize türüdür. Ortalama olarak 15-20 iş günü içerisinde alınır. Ancak bazı durumlarda Konsolosluğun Bulgar vatandaşı olan aile ferdi hakkında ek mülakat ya da bilgi talebi edebildiğinden bu süre uzayabilmektedir.

Bulgaristan günübirlik nasıl gidilir?

Bulgaristan için ” günübirlik ” diye bir vize türü yoktur. Bulgaristan ‘a günübirlik gezi için seyahat edecekseniz turistik vize almalısınız. Konsolosluk harcı, başvuru merkezi servis bedeli, hotel konfirme belgesi ve seyahat sigrotası da dahil Bulgaristan günübirlik vize ücreti 130 Euro’dur.

Vize kaç günde çıkar 2021?

Genel Bilgi. Vize başvurusu normal koşullarda başvuru işleminin tamamlanmasından sonraki 5 gün içinde sonuçlanır. (iDATA Kadıköy, Bursa ve Trabzon şubelerinden yapılan başvurular için 2 iş günü eklemek gerekmektedir.) Türkiye dışındaki bazı ülke vatandaşları için vize işleminin sonuçlanma süresi yaklaşık 15 gündür.

Bulgaristana gitmek için ne gerekli?

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2021

 1. Pasaport. Bulgaristan vize başvurularında kullanacağınız pasaportunuzun seyahatinizin bitiminden sonraki 6 ay içinde geçerli olması gerekmektedir.
 2. Biyometrik Fotoğraf.
 3. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği.
 4. Banka Hesap Dökümü
 5. İkametgah Belgesi.
 6. Mesleki Durumunuzu Gösteren Belgeler.

Bulgaristan vizesiz nasıl gidilir?

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri Bulgaristan vizeleri veya Schengen vizeleri olmaksızın ülkeye giriş yapamazlar. Hususi, Diplomatik ve Hizmet pasaportuna sahipler 180 gün içinde 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Italya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bulgaristan’a arabayla gitmek için ne gerekli?

Araba İle Bulgaristan’a Gitmek İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport ve Vize: Seyahat eden her kişinin geçerli pasaportu.
 • Ehliyet: Ehliyetin uluslararası olması gekir.
 • Araç Ruhsatı: Bulgaristan’a gideceğiniz araç firma üzerine kayıtlı ise araç sahibinden alınmış noter izin belgesi.

Bulgaristan Multi Vize nasıl alınır?

Başvuru sahibi şahsen başvuru yapmak istiyorsa öncelikle VFS global aracı kurumundan randevu almalıdır. Başvuru formu ve gerekli dilekçeleri doldurarak vize harç dekontunun aslı ile başvuruyu kendisi gerçekleştirebilir.

Bulgaristan vizesi ile hangi ülkelere gidebilirim?

Alınan Bulgaristan vizesi çok girişli ise Romanya ve Hırvatistan’a da giriş yapılabilmektedir. Diğer taraftan, Schengen vizesine sahip olanlar Bulgaristan ‘a vizesiz seyahat edebilmektedir.

Bulgaristan D tipi vize nedir?

Bulgaristan d vizesi, ülkede 90 günden fazla konaklamak isteyen kişilerin başvurması gereken uzun süreli kalış vizesidir. Bu vizeye başvuran kişiler gerekli prosedürleri yerine getirerek Bulgaristan ‘da 3 aydan fazla kalmaya hak kazanır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *