Categories Vize

Soru: Belçikaya Vize Nasıl Alınır?

Belçika vizesi almak için gerekli evraklar şu şekildedir:

 1. Pasaport( Seyahat dönüşü itibari ile en az 3 ay saha geçerli ve 2 sayfası boş olmalı)
 2. Vize başvuru formu( İngilizce- Almanca- Fransızca veya Flamanca dillerinden herhangi biri ile doldurulmuş olmalıdır.)
 3. Nüfus Cüzdanı
 4. Konaklama belgeleri( Otel rezervasyonu vb.)

Belçika’ya gitmek için neler gerekli?

Belçika Vizesi İçin Gerekli Evraklar:

 • Pasaport.
 • Pasaportunuzun Fotokopisi ve Eski (Schengen) Vizelerinizin Fotokopisi.
 • Vize Başvuru Formu ve Taahhütname.
 • Belçika Başkonsolosluğuna Yazılmış Seyahat Amacını Açıklayan Şahsi Dilekçe​ (Fransızca veya İngilizce)
 • Davetiye.
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi T.C Kimlik Numarası Yazılı)

Belçika vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?

* Belçika Turist vizesi işlemlerinde bulunacak kişinin son 3 aylık aktif banka hesap özeti. Kişinin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesap hareketlerini içermeli, en az 4000 TL bakiyesi olması sağlanmalı ve banka ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmış olması gerekir.

Belçika vizesi almak ne kadar sürer?

Belçika Konsolosluğu Belçika turistik, ticari ve ziyaret vizesi başvurularını ortalama 7 ila 15 iş günü içinde sonuçlandırabilmektedir.

Belçika işçi vizesi nasıl alınır?

Belçika ‘da Çalışma İzni Nasıl Alınır?

 1. Belçika ‘dan bir iş teklifi alınmalıdır.
 2. Uygun olan çalışma izni tipi belirlenmelidir.
 3. Belçika Göçmen Bürosu ya da VFS Global’den randevu alınmalıdır.
 4. Randevu günü gelene kadar gerekli evraklar hazırlanmalıdır.
You might be interested:  Okuyucular soruyor: Vize Için Banka Hesap Dökümü Nasıl Alınır?

Belçika Türkiyeden gelenlere karantina uyguluyor mu?

Ülkemizden Belçika ‘ya yönelik zorunlu seyahatlerde, Belçika ‘da oturumu bulunan kişilerin Belçika ‘ya varışlarında 10 günlük bir karantinaya tabi olması, ayrıca varışlarının 1. ve 7. günlerde PCR testi yaptırması gerekmektedir.7. günde yapılan PCR testinin negatif çıkması durumunda, karantina son bulabilecektir ( Belçika

Belçika çalışma vizesi kaç günde çıkar?

Belçika D tipi vizenin kaç günde çıkacağı tamamen konsolosluğun yetkisinde olan bir durumdur. Turistik, ticari ve ziyaret vizeleri için başvuru sonuçlanma süresi ortalama 7 ile 15 iş günü aralığıdır.

Belçika turistik vize veriyor mu?

Belçika Krallığı, Schengen Bölgesi’ne üye ülkeler arasında yer almaktadır. Pasaportunda Schengen Bölgesi’ne üye ülkeler arasında yer alan herhangi bir ülkenin geçerli vizesi bulunan kişiler seyahatlerini vizesine sahip oldukları ülkeden başlatmak koşuluyla Belçika ‘ya vizesiz seyahat etme hakkına sahiptirler.

Aile birleşimi vizesi ne zaman çıkar?

Almanya Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar? Her bir başvuru kendi durumuna göre değerlendirilir ve bu nedenle uzun vadeli (Ulusal – D Tipi) vizeler için özel bir işlem süresi yoktur. Konsolosluğun yoğunluğuna göre Almanya aile birleşimi vize başvurusu sonuçlanma süresi 1 ay ile 3 ay arasında değişir.

Belçika vizesi kaç günde çıkar 2021?

Belçika vizesi kaç günde çıkar? Belçika vize başvurusu ortalama 5 işgünü içinde sonuçlanmaktadır. Belçika Konsolosluğu veya Belçika Büyükelçiliği ek belge isteyebilmektedir. Bu nedenle başvurunuzu seyahat tarihinden 20 gün önce gerçekleştirmeniz önerilmektedir.

Belçika aile birleşim vizesi kaç günde çıkar?

Belçika aile birleşimi vizesi çıkış süresi, uzun süreli bir vize kategorisi içerisinde bulunan D tipi vize olmasından kaynaklanarak en geç 15 ila 20 gün içerisinde sonuç bulmaktadır.

Belçika D tipi vize nedir?

Belçika D (Ulusal) vizesi yabancıların Belçika ‘da 90 günden fazla kalmalarını sağlayan uzun dönem ( D tipi ) vizeyi içerir. Bu vize kategorisine Aile Birleşimi, eğitim amaçlı oturum izni, çalışma amaçlı oturum izni gibi uzun vadeli vize kategorileri girmektedir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Vize Için Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Belçika’da Oturma ve çalışma izni nasıl alınır?

Belçika’da oturma izni almak için; Belçika ‘da bir şirkete bağlı çalışmak, Belçika ‘da serbest meslek yürütmek, Belçika ‘da yatırımcı olmak, Belçika ‘da öğrenci olmak, Belçika ‘da stajyer olmak, Belçika ‘ya iltica etmek veya Belçika ‘da aile birleşimi yapmak gerekmektedir.

Belçika vatandaşı nasıl olunur?

Belçikalı bir anne veya babadan doğanlar, Belçika ‘da doğan veya Belçikalıyla evlenenler, en az yedi yıldır Belçika ‘da ikamet eden ve süresiz oturma izni sahibi olanlar, 18 yaşından itibaren, belediye memuru huzurunda beyan yoluyla tercihlerini bildirerek, bu ülkenin vatandaşlığını alabilecek.

Belcika oturum izni nasıl alınır?

Oturma iznine başvurmak için, Belçika ‘ya kişisel, profesyonel veya iş alanında bağlı olunduğunun kanıtlanması gerekmektedir. Belçika ‘da bir şirket kurmak, halihazırda var olan Belçikalı bir şirkete yatırım yapmak veya Belçikalı bir şirkette çalışmak Belçika ile iş bağı kurmak için tercih edilebilir yollardır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *