Categories Vize

Sık sorulan: Yunanistan Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Yunanistan Oturum İzni, Yunanistan Aile Birleşimi Vizesi ve Yunanistan Eğitim Vizesi başvuru işlemleri Yunanistan Konsoloslukları ve Yunanistan Büyükelçiliği Konsolosluk ve Vize Departmanı üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Yunanistana Schengen vizesi nasıl alınır?

Yunanistan Schengen Vizesi İçin İstenen Ana Belgeler

  1. Başvuru yapan kişi tarafından tamamen doldurulmuş ve imzalanmış bir başvuru formu.
  2. Pasaport, planlanmış olan seyahatin dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli, en az iki boş sayfası bulunmalı ve önceki 10 yıl içinde alınmış olmalıdır.

Yunanistan vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?

Yunanistan ‘da 7-10 gün konaklama yapacak ve Konsolosluğa satın alınmış otel ve uçak bileti sunacaksanız vize için banka hesabınızda en az 12-13 bin TL civarı para bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Yunanistan şu an vize veriyor mu?

Yunanistan ‘a seyahat edecek (diplomatik, hususi ve hizmet pasaport hamilleri hariç) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen vize rejimine göre vizeye tabidirler. Sınır kapılarında vize verilmesi uygulaması bulunmamaktadır ve pasaportlarda aranan asgari geçerlilik süresi, vize süresinin bitiminden itibaren 3 aydır.

Yunanistan Schengen vize veriyor mu?

Schengen vizesi Schengen Anlaşmasına taraf ülkelere seyahat edebilmek için gerekli bir izin belgesidir. Yunanistan ‘a aile akraba, aile ziyareti gerçekleştirecekseniz, turistik tatil, kültürel gezi amacıyla seyahat edecekseniz veya ticari amaçlı seyahat edecekseniz Yunanistan Schengen vizesine başvurabilirsiniz.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Vize Için Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır izmir?

Yunanistan Schengen vizesi için İzmir ‘in tüm merkez ilçe ve çevre illerinden başvuru yapacak kişilerin Yunanistan Konsolosluğu vize başvuru merkezine şahsen gelerek biyometrik verilerini, parmak izi bilgilerini ve elektronik imzalarını vermeleri gerekir.

Yunanistan Schengen vizesi ne kadar sürede çıkar?

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? Yunanistan ‘a seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşlarımızın vize başvurusu için gerekli tüm evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde teslim etmeleri şartıyla vize başvurularının sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 7 ile 15 iş günü bir süre aralığında gerçekleşmektedir.

Schengen vizesi için hesapta ne kadar para olmalı 2021?

Schengen Vizesi İçin Bankada Kaç Para Olmalı? Schengen vizesinde bankada olması gereken tutar ortalama olarak 5 bin TL şeklinde ifade edilebilir. Vize başvurularında bankada gereken tutardan fazla bulunması ise gereksiz bir durumdur.

Yunanistan vizesi almak kolay mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Yunanistan vizesi almak bir çok açıdan kolaydır. İki ülke arasındaki tarihi ve kültürel bağlar vatandaşlarımızın bu ülkeye sık seyahat etmesine neden olur ve başvuru sahiplerinin Yunanistan seyahat geçmişleri her zaman daha kolay vize almalarını sağlar.

Almanya Öğrenci Vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?

Bankaya yatırılacak miktar Almanya tarafından belirlenmiş ve 12 ay için en az 8.640 euro’dur. Banka hesabı aylık en az 720 euro çekilebilecek şekilde açılmalıdır.

Yunanistan vize başvuruları ne zaman açılacak?

Covid-19 Dönemide askıya alınmış olan Yunanistan turistik vize başvuruları 20.05.2021 tarihi itibari kabul edilmeye başlamıştır.

Kosmos Vize veriyor mu?

Kosmos Vize, Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu ile vize başvurusunda bulunan kişiler arasında koordinasyonu sağlamakla yükümlüdür. Başvuru sahibinin vize alıp alamayacağı ile alakalı kararı sadece Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu verebilmektedir. Kosmos Vize Hizmetleri Vize onaylama yetkisine sahip değildir.

You might be interested:  Sık sorulan: Türkiye Hangi Ülkelerden Vize Istemiyor?

Yunanistan uzun vize veriyor mu?

Yunanistan ‘a olan seyahatinizin süresine ve amacına bağlı olarak, kısa süreli bir “Schengen vizesi ” veya 90 günden daha uzun süre olan kalışlar için uzun süreli bir “ulusal vize ” başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yunanistan vizesi nasıl alırım?

Yunanistan vizesi İstanbul Yunanistan Başkonsolosluğu veya Büyükelçiliği resmi sitesi üzerinden alınacak vize başvuru belgesini doldurulmasıyla gerçekleşir. Aynı zamanda turistik, ticari, eğitim ve benzeri amaca göre evrakların eksiksiz tamamlanması gerekmektedir.

Hangi ülkeden Schengen almak daha kolay?

Kolay Schengen Vize Başvurusu: Yunanistan Yaşadığı ekonomik kriz nedeniyle vize işlemlerini kolaylaştıran Yunanistan, Türk vatandaşlarının Schengen vizesi almak için en çok tercih ettiği ülkelerin başında geliyor. Özellikle yazın Yunan adalarına giden tatilciler, Yunanistan’dan kolaylıkla Schengen vizesi alabiliyor.

Yunanistan icin pasaport gerekli mi?

Yunanistan ‘ı ziyaret etmek isteyen ya da transit geçmek isteyen umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlarımız Yunan vize rejimine göre vizeye tabidirler. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport hamilleri vizeden muaftırlar. İlk vize başvurusunda pasaportun en az bir yıl geçerliliği olması şartı aranmaktadır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *