Categories Vize

Sık sorulan: Yunan Adalarına Nasıl Vize Alınır?

Yunan Adaları Kapı Vizesi başvurusunda istenen evraklar şu şekilde:

 1. Pasaport (En az 3 ay geçerliliği olmalı ve karşılıklı en az 2 sayfasının boş olması gerekiyor)
 2. Pasaportun kimlik bilgilerinin yer aldığı sayfanın fotokopisi.
 3. Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı fotokopisi.
 4. 2 adet biyometrik fotoğraf (Arka fonu beyaz olacak)

Kapı vizesi hangi adalarda geçerli?

Yunanistan kapı vizesi, Yunanistan topraklarına ait 6 adada geçerlidir. Bu adalar; Rodos, Midilli, Kos, Samos, Sakız ve Meis Adaları ‘dır. Bu adaların tümünde vize etiketleri kapıda pasaporta işlenmektedir.

Kapı vizesi kaç gün geçerli?

Kapı vizesi kısa süreli vize türleri arasında yer almaktadır ve seyahat acenteleri aracılığı ile temin edilmektedir. Kapı vizesi tek ya da çift giriş hakkı doğrultusunda, en fazla 15 gün süreli olarak verilmektedir ve vize süresini uzatma seçeneği bulunmamaktadır.

Kapı vizesi nasıl alınır?

Kapıda Vize İşlemi için Gerekli Evraklar

 1. Pasaport (en azından 1 yıllık)
 2. Pasaport fotokopisi.
 3. Eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu.
 4. Vize ücreti için gerekli döviz.
 5. Otel rezervasyonu.
 6. Gidiş-dönüş uçak bileti.
 7. En az 3 adet biyometrik vesikalık fotoğraf.
 8. Seyahat sağlık sigorta poliçesi.

Yunan Adaları kapı vizesi ne kadar?

Vize toplam maliyeti 55 € olup, bu tutarın tamamı evraklar ile birlikte TURYOL AYVALIK ofisine ödenmesi gerekmektedir. 0-12 yaş çocuklar içinde aynı evraklar geçerli olup, vize ücreti toplam 20 €’dur. Vizenin yunan polisi tarafından reddi durumunda ücret iadesi yapılmaz.

You might be interested:  FAQ: Vize Referans Numarası Nerede Yazar?

Kapı vizesi 2020 ne zaman başlıyor?

2020 tatil sezonu için kapıda vize uygulaması 30 Eylül 2020 ‘ye kadar sürüyor.

Samos Adası kapı vizesi nasıl alınır?

(Seferihisar – Karlovasi Samos Hattında Firmamızca Kapı Vizesi Başvurusu Alınmamaktadır.) Başvuru için belgelerin seyehat tarihinden en az 7 (iş) günü önce Çeşme Ofislerimizde olması gerekmektedir. BAŞVURU FORMU ONLİNE DOLDURUP, Yazdırabilirsiniz.

Yunan adaları vizesiz kaç gün?

Kapıda vize uygulaması en fazla 7 gün ve tek girişlidir.

Kos Adası günübirlik vize gerekiyor mu?

Yani Kos Adası ‘na günübirlik bile olsa PASAPORTSUZ VE VİZESİZ GEÇİŞ YOKTUR. Ancak feribot ile geçilen Yunan adalarına kısa süreli turistik geziler için girişler kolaylaştırılmış, GEÇİCİ VİZE (KAPI VİZESİ ) uygulamasına başlanmıştır.

Girite vize gerekli mi?

Merhaba, Girit Adası’na kapı vizesiyle giriş yapılamamaktadır. Girit Adası’na bir seyahat planınız var ise mevcut Schengen vizenizle yolculuk yapabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Girit Adası’nı ziyaret etmek için Schengen vizesi sahibi olması gerekir.

Sakız Adası kapı vizesi nasıl alınır?

SAKIZ ADASI Kapı Vizesi İçin Gerekli Evraklar * GEREKLİ BİLGİLER: Adres Bilginiz – Telefon numaranız – Anne / Baba isimleriniz – Mesleğiniz – Medeni haliniz. Basvuru için belgelerin seyehat tarihinden en az 2 gün önce Çeşme Ofislerimizde olması gerekmektedir. BAŞVURU FORMU ONLINE DOLDURUP, Yazdırabilirsiniz.

Schengen vizesi ücreti ne kadar?

“2 Şubat 2020 itibariyle schengen vize ücreti 60 Euro ‘dan 80 Euro ‘ya, 6 – 12 yaş arası başvuru sahipleri için de 35 Euro ‘dan 40 Euro ‘ya yükselmiştir.”

Midilli için kapı vizesi nasıl alınır?

Midilli kapı vizesi seyahat acenteleri ve feribot firmaları aracılığıyla alınabilmektedir. Kapı vizesi için acentelere ödenecek fiyat Yunanistan Konsolosluğu harç bedeli, seyahat acentesi veya vize başvurunuzu sizin adınıza yapan feribot firması hizmet bedelini kapsamaktadır.

You might be interested:  Sık sorulan: Erasmus Staj Için Hangi Vize?

Meis Adası kapı vizesi ne kadar?

Misafirlerimiz pasaportu ile Meis Adasındaki Pasaport Ofisinde “Tek girişli ve maksimum 15 gün kalış süreli sadece ada için geçerli “Schengen Vizesi ” basılmaktadır. Not: Onay verilmeyen başvurularda şirketimizin hiçbir mesuluyeti bulunmamaktadır. Vize bedeli ücreti kişi başı 70,00 Euro’dur.

Yunanistana vizesiz gidebiliyor mu?

Yunanistan’a seyahat edecek (diplomatik, hususi ve hizmet pasaport hamilleri hariç) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen vize rejimine göre vizeye tabidirler. Schengen Anlaşması’na dayanan Yunanistan vize rejimi, Yunanistan ‘dan transit geçecek vatandaşlarımıza da vize zorunluluğu getirmektedir.

Sakız Adası vize var mı?

Yani Sakız Adası ‘na günübirlik bile olsa PASAPORTSUZ VE VİZESİZ GEÇİŞ YOKTUR. Ancak feribot ile geçilen Yunan adalarına kısa süreli turistik geziler için girişler kolaylaştırılmış, GEÇİCİ VİZE (KAPI VİZESİ) uygulamasına başlanmıştır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *