Categories Vize

Sık sorulan: Viyana Vize Ücreti Ne Kadar?

Mart 2020 itibarıyla geçerli güncel ücretler şu şekildedir: Vize harç ücreti: 80 euro. Başvuru hizmet ücreti: 30 euro. Danışmanlık hizmet ücreti: 30 euro.

Avusturya D vizesi kaç günde çıkar?

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Avusturya Konsolosluğu, Avusturya vize başvurularını eksiksiz evrak, doğru prosedür ile ortalama 5 ila 10 iş günü içinde sonuçlandırmaktadır.

Avusturya turist vizesi nasıl alınır?

Avusturya vizesi için bazı evrak ve belgelerin dosyada bulunması zorunludur:

 1. Pasaport. Pasaport, en önemli evraklardan biridir.
 2. Vize Başvuru Formu.
 3. Biometrik Fotoğraf.
 4. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Nüfus Cüzdanı
 5. Avusturya Vize Başvuru Dilekçesi.
 6. Vize Ücreti.
 7. Seyahat Sağlık Sigortası
 8. Mesleki Belgeler.

Avusturya’ya gitmek için ne gerekli?

Avusturya

 • Pasaport.
 • Pasaportunuzun Fotokopisi ve Eski (Schengen) Vizelerinizin Fotokopisi.
 • Vize Başvuru Formu ve Taahhütname.
 • Avusturya Başkonsolosluğuna Yazılmış Seyahat Amacını Açıklayan Şahsi Dilekçe​
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi T.C Kimlik Numarası Yazılı)
 • ​2 Adet Biyometrik Fotoğraf ( Yeni Çekilmiş)

Türkiyeden misafir getirmek icin ne gerekli?

Başvuru sahibinin hazırlaması gereken şahsi evraklar;

 • Pasaport.
 • 2 adet biometrik Yeni fotoğraf (arka fonu beyaz 35×45 cm ölçülerinde)
 • Kimlik ön ve arka yüz fotokopisi.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.
You might be interested:  FAQ: Vize Referans Numarası Nerede Yazar?

Avusturya D tipi vize nedir?

Ulusal vize olarak da adlandırılan D tipi vize, 6 aydan daha uzun süreli Avusturya ‘da kalmayı ya da oraya yerleşmeyi düşünen T.C. vatandaşlarının alması gereken vizedir. Aile birleşimi, çalışma ya da öğrenci vizeleri ile D tipi vizeye başvuru gerçekleştirmek mümkündür.

Avusturya vizesi için bankada ne kadar para olmalı?

Avusturya Konsolosluğuna 3-5 gün konaklama süreli turistik vize başvurunuzu satın alınmış otel ve uçak bileti ile vize başvurusu yapacaksanız banka hesabınızda en az 5-6 bin TL bakiye bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Avusturya turistik vize veriyor mu?

Avusturya ‘ya seyahat edecek kişilerin Schengen vizesi yoksa ve Bordo (Umumi) Pasaporta sahiplerse vize başvurusu yapmak zorundadırlar. Ancak Hususi (Yeşil), Hizmet(Gri), Diplomatik (Siyah) Pasaporta sahip Türk vatandaşlarının ise Avusturya ‘ ya 180 gün içerisinde 90 gün vizesiz seyahat etme hakları bulunmaktadır.

Avusturya Türkiye’den vize istiyor mu?

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Avusturya vize başvuruları ne zaman başlayacak?

Seyahat tarihinden en geç 15 gün öncesinde ya da en erken 2 ay öncesine kadar başvuru yapılabilmektedir. Avusturya vize başvurusunda kişinin durumuna uygun şekilde hazırlanmış olan evrakların başvuru sahibine dair doğru bilgileri içermesi, tutarsızlık içermemesi, sahte bilgi içermemesi gerekmektedir.

Schengen vizesi ücreti ne kadar?

“2 Şubat 2020 itibariyle schengen vize ücreti 60 Euro ‘dan 80 Euro ‘ya, 6 – 12 yaş arası başvuru sahipleri için de 35 Euro ‘dan 40 Euro ‘ya yükselmiştir.”

Avusturya Türkiye’den gelenlere karantina uyguluyor mu?

Bugünden itibaren (1 Temmuz 2021) Türkiye ‘ den Avusturya ‘ya dönecek vatandaşlar bazı kurallara dikkat etmek zorunda. İşte bugün yeni seyahat kuralları: 12-18 yaş arası çocuklar, tam bağışıklık kazanmış birisiyle seyahat ettikleri taktirde karantinadan ve online kayıttan muaf tutulacaklar.

You might be interested:  Uzun Süreli Vize Nasıl Alınır?

Almanya vize ücreti ne kadar?

2 Şubat 2020 tarihi itibarıyla geçerli güncel ücretler aşağıdaki gibidir: Vize Harç Ücreti: 80 Euro. 6-12 Yaş Arası Başvuru Sahipleri İçin Vize İşlem Ücreti: 40 Euro.

Almanya Türkiyeye vize veriyor mu?

Umuma Mahsus Pasaport hamili iseniz, Almanya ‘ya girebilmek veya transit geçebilmek için bu ülkenin dış temsilciliklerinden vize almanız gerekmektedir. Hizmet, Hususi (Yeşil) ve Diplomatik pasaport hamili vatandaşlarımız, 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, Almanya ‘ya yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Schengen vize başvuruları ne zaman başlıyor?

Schengen (90 gün altı) vize başvuruları seyahat tarihinden en erken 180 gün önce yapılabilir. Ulusal (90 gün üstü) vize başvuruları seyahat tarihinden en erken 90 gün önce yapılabilir.

Almanya aile ziyareti vizesi nedir?

Almanya aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi olarak da adlandırılabilen Almanya ziyaretçi vizesi bir Schengen vizesidir. Ayrıca geçerli bir vize olsa dahi bir ülkeye giriş yapılıp yapılmayacağına karar veren son mercii ülkenin sınır güvenlik yetkilileridir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *