Categories Vize

Sık sorulan: Isveç Için Hangi Vize Gerekli?

Pasaport ( Temdit süresi en az 6 ay olmalıdır.) Pasaportunuzun Fotokopisi ve Eski (Schengen) Vizelerinizin Fotokopisi. Vize Başvuru Formu ve Taahhütname. İsveç Başkonsolosluğuna Yazılmış Seyahat Amacını Açıklayan Şahsi Dilekçe​

İsveç Schengen ülkesi mi?

İsveç Schengen vize sistemine dahildir. Bu nedenle umuma mahsus pasaporta sahip vatandaşlarımızın vizelerini İsveç ‘in Ankara Büyükelçiliği ya da İstanbul Başkonsolosluğuna başvurarak almaları gerekmektedir.

İsveç Schengen vizesi nasıl alınır?

İsveç Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 1. Pasaport (Pasaportunuz 10 yıldan eski olmamalı, seyahat bitiş tarihinizden itibaren 3 ay daha geçerliliğini korumalıdır.)
 2. 2 adet biyometrik fotoğraf.
 3. Nüfus cüzdanı fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 4. Schengen vize başvuru formu ( İngilizce olarak doldurulmalıdır)

İsveç vizesi nasıl alınır?

İsveç ‘ e seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşları başvuru evraklarını tamamladıktan sonra vize müracaatlarını sadece anlaşmalı vize merkezleriyle gerçekleştirebilmektedirler. Uzun süreli İsveç vizesi müracaatı için ise başvurular sadece İsveç Konsolosluğuna ya da Ankara İsveç Büyükelçiliğine yapılabilmektedir.

İsveç vizesi almak zor mu?

İsveç, ana destinasyon bir turizm ülkesi olmaması nedeniyle seyahat amacı inandırıcı olmayan, seyahat geçmişi olmayan vatandaşlarımız için alınması zor bir vizedir. Öte yandan İsveç, diğer İskandinav ülkelerine oranla daha kolay vize veren bir ülkedir diyebiliriz.

You might be interested:  Vize Görüşmesi Ne Kadar Sürer?

Schengen vizesi ile İsviçre’ye girilir mi?

Bu nedenle, İsviçre’ye seyahat edecek vatandaşlarımızın, ikamet ettikleri ülkedeki İsviçre’nin temsilciliğinden vize almaları gerekmektedir. Aynı şekilde, Schengen vizesi hamili bulunan veya Schengen bölgesine dahil ülkelerde oturma izni sahibi olan vatandaşlarımız da vize almadan İsviçre’ye seyahat edebilmektedir.

Hırvatistan Schengen vizesi veriyor mu?

Hırvatistan vizesi Schengen vizesi olmamakla birlikte Schengen vizesi ile Hırvatistan ‘a giriş yapılabilmektedir. Hırvatistan Konsolosluğu, Hırvatistan Cumhuriyeti’ne transit geçiş ya da 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatlerde kısa süreli (C tipi vize ) vize uygulaması yapmaktadır.

Schengen vizesi ücreti ne kadar?

“2 Şubat 2020 itibariyle schengen vize ücreti 60 Euro ‘dan 80 Euro ‘ya, 6 – 12 yaş arası başvuru sahipleri için de 35 Euro ‘dan 40 Euro ‘ya yükselmiştir.”

Isveç öğrenci vizesi nasıl alınır?

İsveç Öğrenci Vizesi için Gerekli Evraklar

 1. Vize başvuru formu. Doldurulmuş imzalanmış vize başvuru formu.
 2. Pasaport.
 3. Fotoğraf 2 adet son 6 ay içinde çekilmiş, arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf.
 4. Vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 5. Uçak bileti.
 6. Otel rezervasyonu.
 7. Davetiye.
 8. Seyahat sağlık sigortası.

Isviçre vize veriyor mu?

İsviçre Vize İstiyor Mu? İsviçre ‘ye seyahat edecek olan Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin vize başvurusunda bulunmaları gerekirken Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) pasaport hamilleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaftır.

Isveç korona testi istiyor mu?

İsveç ‘e giriş yapabilmek için bir aşı sertifikası, test sertifikası veya Covid-19 hastalığını geçirip iyileştiğinize dair sertifika göstermeniz gerekiyor. Bu şart Danimarka, Finlandiya, İzlanda veya Norveç’ten seyahat eden kişiler için geçerli değil. 5

Isveç vatandaşı olmak için ne gerekli?

İsveç vatandaşlığına geçebilmek için bir kısa bir de uzun bir uygulama bulunmaktadır. Kısa olan uygulamaya göre vatandaşlık hakkı için 18 yaşında olmak, 5 yıl İsveç ‘te yaşıyor olmak yasada yer alan 3 dilden birini bilmek, topluma uyumu kanıtlamak ve en az 1,5 yıl çalışmış olmak gereklidir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Dublin Için Hangi Vize?

Isveç de asgari ücret ne kadar?

İsveç ‘ te asgari ücretin 24188 Kron olduğunu düşünürsek otel ve restoran sektörü çalışanlarına verilen genel ücretin bu olduğunu görebiliriz. Çalışan kesimin %10’u 22100 İsveç kronu, kalan %60’lık kısmı ise 46350 İsveç kronu almaktadır.

Isveç aile birleşimi vizesi ne kadar sürede çıkar?

Aile birleşimi vizesi başvurusu gerekli evraklarla beraber konsolosluğa müracaat ile başlamaktadır. İsveç vizesi müracaatlarının neticelendiği süreler, geçmiş Konsolosluk kayıtlarına göre ortalama olarak 3 ile 5 iş günü arasındadır.

Isveç çalışma vizesi ne kadar sürede çıkar?

Isveç Çalışma Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar? Başvurunuzun tamamlanmasının ardından ortalama 45 ila 60 gün arasında sonucunuz çıkar.

Türkiye’den Isveç’e nasıl gidilir?

İsveç’e hava yoluyla ulaşım: İsveç’in başkenti Stockholm’e Türkiye ‘ den düzenlenen direkt uçuşlarla ulaşım sağlanıyor. İstanbul Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ise Pegasus Hava Yolları’nın Stockholm’e direkt uçuşları bulunuyor. İstanbul -Stockholm uçuş süresi 3 saat 55 dakika.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *