Categories Vize

Sık sorulan: Göçmen Olmayan Vize Başvurusu Ne Demek?

Genel olarak, Amerika Birleşik Devletleri’ne geçici olarak giriş yapmak isteyen bir yabancı ülke vatandaşının, öncelikle pasaportuna işlenen bir göçmen olmayan ABD vizesi edinmesi gerekir. Şayet Türkiye’deki yasal ikametinizi kanıtlayamazsanız vize randevunuz iptal edilecektir.

Amerika turist vizesi veriyor mu?

Amerika Turistik Vize Tipi B1/B2 Vize kategorisindedir. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları’na çoğunlukla 10 yıllık çok girişli(multiple) olarak vize verilmektedir. Fakat Amerika Vizesi ile seyahat eden kişi senede maksimumn 6 ay(180 gün) Amerika ‘da konaklayabilmektedir.

Göçmen Olmayan vize ne demek?

Göçmen olmayan vize yabancı ülke vatandaşlarının geçici bir süre için ABD’ye girmelerine izin veren bir belgedir. ABD’ye geliş sebebine bağlı olarak değişkenlik gösteren çok çeşitli vize türleri vardır.

ABD turist vizesi nasıl alınır?

Amerika Göçmen Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 1. Pasaport Fotokopisi: Amerika vize başvurusu esnasında minimum 8 ay geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmanız gerekmektedir.
 2. Formlar: Amerika Göçmen vizesi görüşme öncesi DS-260 Göçmen Vize Elektronik Formunun doldurulmuş olması gerekmektedir.
 3. Pasaport Teslim Alma Yeri Kaydı

Göçmen vizesi nasıl alınır?

Genellikle bir göçmen vizesi almak isteyen ve başka bir ülkenin vatandaşı olan kişiye bir Amerikan vatandaşı ya da yasal göçmen statüsünde olan bir kişi ya da bir işveren sponsor olmalıdır ve bu kişi adına Amerikan Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu tarafından onaylanmış bir başvurunun olması gerekmektedir.

You might be interested:  Sık sorulan: Idata Vize Ne Kadar Sürer?

Amerika Türkiyeye vize veriyor mu?

Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport hamili ABD vatandaşları da vizeye tabidir. Türkiye ‘ ye seyahat gerçekleştirmek isteyen ve üç aydan fazla Türkiye ‘de kalmayı planlayan umuma mahsus pasaport sahibi ABD vatandaşlarının ABD’daki Türkiye temsilciliklerine şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

Amerika vizesi almak için bankada ne kadar para olmalı?

Amerika Turist Vizesi (B2) İçin Gerekli Evraklar Banka hesap dökümü (Son 3 aya ait, en az 7000 TL bulunan hesap bilgisi, bankadan ıslak imzalı ve kaşeli)

R tipi vize ne demek?

Amerika R Vizesi (Din Görevlileri) geçici bir süreyle dini görevde çalışmak, ABD nezdinde dini ibadetleri yürütmek üzere yetkili kurum tarafından bölgeye atanan kişilere verilmektedir.

F1 vizesi almak zor mu?

Amerika Öğrenci Vizesi Almak Zor mu? Amerika öğrenci vizesi almak zor mu sorusu, Amerika’da eğitim almak isteyen tüm öğrencilerin aklını kurcalayan ilk sorudur. Başvuru adımlarını iyi takip eden ve bu adımları hatasız ve eksiksiz tamamlayan her başvuru sahibi için Amerika öğrenci vizesi almak kolaydır.

F1 öğrenci vizesi nedir?

ABD F1 Vizesi Nedir? Amerika’da lise, üniversite gibi akademik veya dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin alması gereken ve en çok başvurulan vize türüdür. Amerika Öğrenci Vizesi, Amerika’daki bir eğitim kurumunda tam zamanlı ders programlarına devam edecek öğrenciler için geçerlidir.

En kolay Amerika vizesi nasıl alınır?

Aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin:

 1. Başvuru formunu tamamlayın.
 2. U.S Visa adresinden hesap oluşturun.
 3. Vize türünüzü seçin.
 4. Kimlik bilgilerinizi girin.
 5. Pasaportunuzun teslim edileceği PTT şubesini seçin.
 6. Vize başvuru ücretini ödeyin.
 7. Randevu tarihinizi ve saatinizi seçin.

Amerika turist vizesi kaç aylık?

ABD 10 yıllık vize ile size 10 yıl boyunca çeşitli zamanlarda Amerika ‘yı ziyaret etme imkanı verir. Ancak verilen vizenin bir kuralı vardır. Amerika ‘da tek seferde veya parça parça olarak bir yıllık zaman dilimi içerisinde kalabileceğiniz maksimum süre 6 aydır. Bu 6 aylık süre ise yolcudan yolcuya değişebilir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Fransa'ya Vize Almak Ne Kadar Sürer?

ABD turist vizesi nasıl alınır 2021?

ABD vize nasıl alınır 2021? ABD vizesi almak için ABD konsolosluğu tarafından yayınlanan vize başvuru formunu doldurmanız ve konsolosluktan randevu almanız gerekir. Randevu tarihinde gerekli belgeleri vize merkezine teslim etmeniz ardından başvurunuz tamamlanır.

Kanada hangi mesleklerden göçmen alıyor?

Avantajı bulunan Kanada göçmenlik başvurusu 38 meslek gurubu aşağıda listelenmiştir.

 • Yer ve deniz bilimcileri.
 • İnşaat mühendisi.
 • Makine mühendisi.
 • Kimya mühendisi.
 • Maden mühendisi.
 • Petrol mühendisi.
 • Jeolojik mühendis.
 • Bilgisayar mühendisi.

Göçmen Vize ne demek?

Vize, sahibine Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat etme ve giriş yapma izni talep etme hakkı sağlar. Fakat kişinin ülkeye girişini garantilemez. – Göçmen vizeler, Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışmak ya da yalnızca süresiz olarak yaşamak için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

H2B vizesi nasıl alınır?

H2B Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 1. Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 2. Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay süreyle geçerli pasaport.
 3. 2 adet biyometrik fotoğraf (50×50 mm, beyaz arka fon)
 4. DS-160 formu (Online olarak ve İngilizce doldurulacak)
 5. ABD’deki işverenden alınan davet mektubu.
 6. Varsa İngilizce bilginizi belgeleyen sertifikalar.
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *