Categories Vize

Sık sorulan: Bulgaristan D Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Bulgaristan D Vize Randevusu Nasıl Alınır? Bulgaristan D vize randevusu için Konsolosluklardan online randevu alınamamaktadır. Vize başvuru kabul saatlerinde gerekli evraklar hazırlanarak randevu oluşturulmadan şahsen başvuru yapılabilir.

Bulgaristan D vize ücreti ne kadar?

Bulgaristan Multi Vize Ücreti D tipi vizeler için 175 Euro’dur.

Bulgaristan D vizesi ne ise yarar?

Bulgaristan d vizesi, ülkede 90 günden fazla konaklamak isteyen kişilerin başvurması gereken uzun süreli kalış vizesidir. Bu vizeye başvuran kişiler gerekli prosedürleri yerine getirerek Bulgaristan ‘da 3 aydan fazla kalmaya hak kazanır. D tipi Bulgaristan vize kaegorileri şunlardır; Evlilik ve aile birleşimi.

Bulgaristan D vizesi ile hangi ülkelere gidilir?

Bulgaristan Oturum Kartı ile sadece Romanya, Hırvatistan ve Balkan ülkelerine eşsiz vizesiz gidebilirsiniz.

Bulgaristan D vizesi kimler alabilir?

Bu başvuruyu, ilgili ülkeye eğitim amacıyla gidenler, evlilik dolayısıyla gidenler, Bulgaristan ‘da şirket sahibi olanlar, çalışma izni alanlar, ilgili ülkede temsilcilik açanlar, emekli olup oturum iznine başvuranlar (vb.) yapabilir.

Bulgaristan D vizesi ne kadar sürede çıkar?

Bulgaristan D vizesi belgelerin eksiksiz hazırlanıp başvuru yapıldığı tarihten sonra ortalama 20 iş günü sonunda çıkar.

D tipi vize nedir Almanya?

Almanya ‘da kesintisiz olarak 90 günden fazla konaklamak isteyen kişilere (öğrenci, aile birleşimi, çalışma amaçlı) ikamet için verilen vize tipidir. Almanya Ulusal Vizesi ( D Tipi vize ) başvuruları yalnızca Almanya Konsolosluğu’na ve Almanya Büyükelçiliği’ne birebir başvuru yapılarak alınabilir.

You might be interested:  FAQ: Çine Vize Nasıl Alınır?

D tipi vize kimlere verilir?

“ D ” kategorisindeki ulusal vize Schengen ülkelerinden birinde okuyacak, çalışacak veya kalıcı olarak ikamet edecek olan kişilere verilir. Ulusal vize, Schengen ülkesinde daha sonra ülkelerine dönecek şekilde belirli bir süre ve tek bir amaçla ikamet etmesi gereken kişilere verilen tek giriş vizesinden olabilmektedir.

Eşim Bulgaristan vatandaşı ben nasıl vize alınır?

Bulgaristan Eş Vizesi Nedir?

 • Bulgaristan Vize Başvuru Formu.
 • En az 15 ay geçerliliği olan pasaport.
 • Bulgaristan makamlarınca düzenlenmiş evlenme belgesi.
 • Adli sicil kaydı
 • 2 adet biometrik fotoğraf.
 • Bulgar vatandaşı olan eşin Bulgaristan Konsololuğu’na yazdığı sponsorluk mektubu.

Bulgaristan D vizesi ile Avrupaya gidilir mı?

Dolayısıyla ilgili ülkede uzun süreli ikamet için öncelikle d vize alınmalı ardından ise oturum izni için Bulgaristan ‘daki Yabancılar Şubesi’ne başvurulmalıdır. Eşi Bulgar vatandaşı olan kişiler almış oldukları oturum kartıyla Avrupa ülkelerine vizesiz seyahat edebilirler.

Bulgaristan pasaportu ile nereye gidilir?

Vize başvurusu yapmadan sadece Bulgaristan pasaportu ile gidilebilen ülkeler; Antigua ve Barbuda, Arjantin, Ermenistan, Barbados, Bahamalar, Belize, Bostvana, Brezilya, Brunei, Vanuatu, Vatikan, Venezuela (turistik kart ile seyahat edilebilir.), Guatamala, Granada, Gürcistan (360 güne kadar), Dominika, Dominik

Bulgaristan’a giriş çıkış serbest mi?

Hususi (yeşil) pasaport sahibi Türk vatandaşları son altı ay içinde toplam 3 aya kadar vizesiz olarak Bulgaristan’a seyahat edebilirler. Hizmet (gri) pasaportu sahibi vatandaşlarımız ile diplomatik pasaport sahibi vatandaşlarımız (göreve atananlar hariç) 30 güne kadar yapacakları seyahatler için vizeden muaftır.

Bulgaristan vatandaşları hangi ülkelerde çalışabilir 2021?

Bulgar Vatandaşı Hangi Ülkelerde Çalışabilir?

 • Avusturya.
 • Belçika.
 • Kuzey Kıbrıs.
 • Hırvatistan.
 • Çek Cumhuriyeti.
 • Danimarka.
 • Estonya.
 • Finalandiya.

Bulgaristan evlilik vizesi kaç günde çıkar?

Bulgaristan evlilik vizesi D tipi vize türüdür. Ortalama olarak 15-20 iş günü içerisinde alınır. Ancak bazı durumlarda Konsolosluğun Bulgar vatandaşı olan aile ferdi hakkında ek mülakat ya da bilgi talebi edebildiğinden bu süre uzayabilmektedir.

You might be interested:  Sık sorulan: Mykonos A Nasıl Gidilir Vize?

Istanbul Bulgaristan Konsolosluğu Randevu nasıl alınır?

Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı web sitesinde yer alan e-pasaport başvuru bölümünden randevu alınabilir. E-pasaport başvurusu “ebds.perfectbg.com” adresinden gerçekleştirilebilir.

Bulgaristan vatandaşı ile evli kişi nasıl oturma izni nasıl alır?

Evlilik cüzdanı ile Bulgaristan vatandaşı olan eşin ikamet ettiği adresin bağlı olduğu Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesine gidilerek ‘ oturum izni ‘ başvurusu yapılır. 5 yıllık süresiz oturum kartı alınır. 3 yılın sonunda kişi vatandaşlık başvurusu yapma hakkı kazanmış olur ve Bulgaristan Adalet Bakanlığı Vatandaşlık

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *