Categories Vize

Sık sorulan: Belçika’ya Nasıl Vize Alabilirim?

Belçika vizesi almak isteyenlerin öncelikle seyahatlerinin süresine göre Belçika Başkonsolosluğu veya Büyükelçiliğine ya da bu kurumlar tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezlerinden randevu almaları gerekmektedir.

Belçika vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?

* Belçika Turist vizesi işlemlerinde bulunacak kişinin son 3 aylık aktif banka hesap özeti. Kişinin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesap hareketlerini içermeli, en az 4000 TL bakiyesi olması sağlanmalı ve banka ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmış olması gerekir.

Belçika’ya gitmek için ne gerekli?

Belçika Vizesi İçin Gerekli Evraklar:

  • Pasaport.
  • Pasaportunuzun Fotokopisi ve Eski (Schengen) Vizelerinizin Fotokopisi.
  • Vize Başvuru Formu ve Taahhütname.
  • Belçika Başkonsolosluğuna Yazılmış Seyahat Amacını Açıklayan Şahsi Dilekçe​ (Fransızca veya İngilizce)
  • Davetiye.
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi T.C Kimlik Numarası Yazılı)

Belçika vize işlemleri ne kadar sürer?

Belçika Konsolosluğu Belçika turistik, ticari ve ziyaret vizesi başvurularını ortalama 7 ila 15 iş günü içinde sonuçlandırabilmektedir.

Belçika vize ücreti ne kadar?

Belçika ziyaret vizesi ücreti 736 TL’dir. Form ve dilekçe doldurma, randevu alma ve seyahat sağlık sigortası dahil Belçika ziyaret vizesi ücreti ortalama 150 Euro’dur. Belçika ziyaret vizesi 0-6 yaş arası çocuklar için ücretsiz, 6-12 yaş arası çocuklar için başvuru ücreti 368 TL’dir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Bulgaristana Vize Nasıl Alınır?

Belçika’ya işçi olarak nasıl gidilir?

Belçika A tipi çalışma izni başvurusu yapmak için; Belçika ‘da son 10 yıl içerisinde en az 4 yıl boyunca B tipi çalışma izni ile çalışmış olmak, son 10 yılda bir yıldan uzun süre Belçika dışında yaşamamış olmak gerekir. Türk vatandaşları için B tipi çalışma izniyle 3 yıl çalışmış olunması yeterlidir.

Belçika vize başvurusu nereye yapılır?

Belçika vizesi almak isteyenlerin öncelikle seyahatlerinin süresine göre Belçika Başkonsolosluğu veya Büyükelçiliğine ya da bu kurumlar tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezlerinden randevu almaları gerekmektedir.

Belçika vizesi kaç günde çıkar 2021?

Belçika vizesi kaç günde çıkar? Belçika vize başvurusu ortalama 5 işgünü içinde sonuçlanmaktadır. Belçika Konsolosluğu veya Belçika Büyükelçiliği ek belge isteyebilmektedir. Bu nedenle başvurunuzu seyahat tarihinden 20 gün önce gerçekleştirmeniz önerilmektedir.

Turkiyeden Belçika’ya Donuste karantina var mı?

Ülkemizden Belçika ‘ya yönelik zorunlu seyahatlerde, Belçika ‘da oturumu bulunan kişilerin Belçika ‘ya varışlarında 10 günlük bir karantinaya tabi olması, ayrıca varışlarının 1. ve 7. günlerde PCR testi yaptırması gerekmektedir.7. günde yapılan PCR testinin negatif çıkması durumunda, karantina son bulabilecektir ( Belçika

Schengen vizesi ücreti ne kadar?

“2 Şubat 2020 itibariyle schengen vize ücreti 60 Euro ‘dan 80 Euro ‘ya, 6 – 12 yaş arası başvuru sahipleri için de 35 Euro ‘dan 40 Euro ‘ya yükselmiştir.”

Belçika D tipi vize nedir?

Belçika D (Ulusal) vizesi yabancıların Belçika ‘da 90 günden fazla kalmalarını sağlayan uzun dönem ( D tipi ) vizeyi içerir. Bu vize kategorisine Aile Birleşimi, eğitim amaçlı oturum izni, çalışma amaçlı oturum izni gibi uzun vadeli vize kategorileri girmektedir.

D tipi vize ne demek?

D tipi vizeler, diğer Schengen ülkelerinde 180 günlük bir süre boyunca en fazla 90 gün kalmanıza imkân verir. Bu, son 180 gün içerisinde Schengen ülkelerinde 90 günden fazla kalmamış olmanız halinde yasal olarak bu ülkelerde bulunabileceğiniz anlamına gelmektedir.

You might be interested:  Ingiltere Vize Başvurusu Reddedilen Ne Yapmali?

Belçika için vize gerekli mi?

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Belçika aile birleşim vizesi kaç günde çıkar?

Belçika aile birleşimi vizesi çıkış süresi, uzun süreli bir vize kategorisi içerisinde bulunan D tipi vize olmasından kaynaklanarak en geç 15 ila 20 gün içerisinde sonuç bulmaktadır.

Belçika aktarmalı uçuşlarda vize gerekli mi?

Belçika transit vizesi, Belçika Havalimanı’ndan aktarmalı uçuş yoluyla Schengen dışı bir ülkeden başka bir Schengen dışı bir ülkeye seyahat eden vatandaşlar için zorunludur. Belçika ‘da bir günden fazla bulunmak gerekiyorsa, Belçika transit vizesi yerine normal bir Schengen vizesine başvurulması gerekmektedir.

Vize nasıl alınır?

Vize almak için giriş yapılmak istenen ülkeye bağlı konsolosluklara ya da aracı kurumlara başvurulur. Kurumlar ve çoğu konsolosluk, online başvuru hizmeti sunmaktadır. Vize alınan yer ilgili başvuru kurallarına göz atmayı unutmayınız. Bu kurumlara gitmeden önce gerekli belgeleri tamamlamak gerekir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *