Categories Vize

Sık sorulan: Belçika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belçika vizesi almak isteyenlerin öncelikle seyahatlerinin süresine göre Belçika Başkonsolosluğu veya Büyükelçiliğine ya da bu kurumlar tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezlerinden randevu almaları gerekmektedir.

Belçika vizesi ne kadar sürede çıkar?

Belçika vize başvurusu ortalama 5 işgünü içinde sonuçlanmaktadır. Belçika Konsolosluğu veya Belçika Büyükelçiliği ek belge isteyebilmektedir. Bu nedenle başvurunuzu seyahat tarihinden 20 gün önce gerçekleştirmeniz önerilmektedir.

Belçika vize başvuru formu nereden alınır?

Başvuru sahiplerinin turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti amacı ile yapacakları seyahatleri için dosyalarında Belçika vize başvuru formu sunmaları gerekir. Belçika Vizesi için gerekli olan başvuru formu elektronik ortamda Belçika Dışişleri Bakanlığı sayfasından online olarak düzenlenir.

Belçika D tipi vize nedir?

Belçika D (Ulusal) vizesi yabancıların Belçika ‘da 90 günden fazla kalmalarını sağlayan uzun dönem ( D tipi ) vizeyi içerir. Bu vize kategorisine Aile Birleşimi, eğitim amaçlı oturum izni, çalışma amaçlı oturum izni gibi uzun vadeli vize kategorileri girmektedir.

Belçika vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?

* Belçika Turist vizesi işlemlerinde bulunacak kişinin son 3 aylık aktif banka hesap özeti. Kişinin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesap hareketlerini içermeli, en az 4000 TL bakiyesi olması sağlanmalı ve banka ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmış olması gerekir.

You might be interested:  Sık sorulan: Vize Için Pasaportun Hangi Sayfaları Fotokopi?

Belçika turistik vize veriyor mu?

Belçika Krallığı, Schengen Bölgesi’ne üye ülkeler arasında yer almaktadır. Pasaportunda Schengen Bölgesi’ne üye ülkeler arasında yer alan herhangi bir ülkenin geçerli vizesi bulunan kişiler seyahatlerini vizesine sahip oldukları ülkeden başlatmak koşuluyla Belçika ‘ya vizesiz seyahat etme hakkına sahiptirler.

Belçika vize veriyor mu?

Belçika ‘ya seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus( Bordo) Pasaport sahiplerinin vize alması gerekirken Hizmet(Gri) Pasaport, Hususi( Yeşil) Pasaport ve Diplomatik( Siyah) Pasaport sahiplerinin 180 gün içerisinde 90 güne kadar yapacakları ziyaretlerde vize almasına gerek yoktur.

Belçika’ya gitmek için neler gerekli?

Belçika Vizesi İçin Gerekli Evraklar:

  • Pasaport.
  • Pasaportunuzun Fotokopisi ve Eski (Schengen) Vizelerinizin Fotokopisi.
  • Vize Başvuru Formu ve Taahhütname.
  • Belçika Başkonsolosluğuna Yazılmış Seyahat Amacını Açıklayan Şahsi Dilekçe​ (Fransızca veya İngilizce)
  • Davetiye.
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi T.C Kimlik Numarası Yazılı)

Belçika çalışma izni nasıl alınır?

Belçika ‘da Çalışma İzni Nasıl Alınır?

  1. Belçika ‘dan bir iş teklifi alınmalıdır.
  2. Uygun olan çalışma izni tipi belirlenmelidir.
  3. Belçika Göçmen Bürosu ya da VFS Global’den randevu alınmalıdır.
  4. Randevu günü gelene kadar gerekli evraklar hazırlanmalıdır.

Belçika vize ücreti nereye yatıyor?

Belçika Vize Ücreti Nasıl Yatırılır? Belçika Vizesi için harç bedeli, Belçika Konsolosluğu tarafınca verilen hesaba yatırılmalıdır. Belçika vize ücreti 2021 dekontu ise, başvurunun bedelinin ödendiğine dair bir belge ile birlikte, gerekli diğer evraklarla beraber sunulacaktır.

D tipi vize ne demek?

D tipi vizeler, diğer Schengen ülkelerinde 180 günlük bir süre boyunca en fazla 90 gün kalmanıza imkân verir. Bu, son 180 gün içerisinde Schengen ülkelerinde 90 günden fazla kalmamış olmanız halinde yasal olarak bu ülkelerde bulunabileceğiniz anlamına gelmektedir.

D vizesi ne kadar sürede çıkar?

Uzun süreli olan Almanya Ulusal Vize ( D Tipi Vize ) başvuruları, gerekli evrakların eksiksiz şekilde teslim edilmesi durumunda ortalama 15 içinde sonuçlanmaktadır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Aöf Vize Sınavı Ne Zaman?

Belçika yeşil pasaporta vize istiyor mu?

Yeşil Pasaport (hususi), Gri Pasaport (hizmet) ve Siyah Pasaport (diplomatik) hamili kişiler ise, Belçika ‘ya seyahat sebebi turistik, ticari veya aile ziyareti amaçlı seyahatlerinde Belçika vizesinden muaftırlar.

Aile birleşimi vizesi ne zaman çıkar?

Almanya Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar? Her bir başvuru kendi durumuna göre değerlendirilir ve bu nedenle uzun vadeli (Ulusal – D Tipi) vizeler için özel bir işlem süresi yoktur. Konsolosluğun yoğunluğuna göre Almanya aile birleşimi vize başvurusu sonuçlanma süresi 1 ay ile 3 ay arasında değişir.

Belçika aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar?

Belçika aile birleşimi vizesi çıkış süresi, uzun süreli bir vize kategorisi içerisinde bulunan D tipi vize olmasından kaynaklanarak en geç 15 ila 20 gün içerisinde sonuç bulmaktadır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *