Categories Vize

Romanya’ya Vize Nasıl Alınır?

Romanya‘ya seyahat edecek olan kişiler Romanya vizesi başvurularını Romanya Başkonsolosluğu, Romanya Büyükelçiliği ve Romanya Fahri konsolosluklarına şahsen giderek ya da Vize Danışma Merkezleri ile Seyahat/ Turizm acenteleri aracılığıyla vize başvurusu yapabilirler.
Romanya’ya seyahat etmesi gereken kişiler Romanyavizesibaşvurularını Romanya Konsolosluğu, Romanya Büyükelçiliği ve Romanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vizebaşvuru merkezlerine yapabilmektedir. Romanyavizesibaşvuruları konsolosluk lara gitmeden EVIZA portalı üzerinden online olarak da yapılabilmektedir.

Romanya gitmek için ne gerekli?

Romanya

  • Pasaport.
  • Pasaportunuzun Fotokopisi.
  • Vize Başvuru Formu ve Taahhütname.
  • Romanya Başkonsolosluğuna Yazılmış Seyahat Amacını Açıklayan Şahsi Dilekçe​
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi ( T.C Kimlik Numarası Yazılı)
  • ​2 Adet Arka Fonu Beyaz Olan Vesikalık Fotoğraf ( Yeni Çekilmiş)

Romanya vize veriyor mu?

Romanya ‘ya seyahat edecek umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımızın mutlaka seyahat amaçlarına uygun vize almaları gerekmektedir. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport hamili vatandaşlarımız ise 90 güne kadar süreli turistik amaçlı seyahatlerinde vizeden muaftır.

Romanya vizesi ne kadar sürede çıkar?

Romanya Vizesi Kaç Günde Çıkar? İstanbul. Romanya vize başvuruları yaklaşık olarak 4-15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak ek belge talebi, dönemsel yoğunluklar ve resmi tatiller gibi nedenlerle bu süre uzayabilir.

You might be interested:  FAQ: Erasmus Için Hangi Vize Gerekli?

Romanya vizesi için bankada ne kadar para olmalı?

Finansal Durumu Belgeleyen Evraklar Romanya Konsolosluğu’nun belirlediği asgari miktar; her kalış günü için 50 EURO; min toplam 500 EURO. Bankadan son 3 aylık aktif banka hesap hareketini gösteren Banka Hesap Dökümü/ Banka Hesap Cüzdanının orijinali ve fotokopileri – 1 hafta içinde alınmış olmalıdır.

Romanya vizesi almak kolay mı?

Romanya vizesi, kesinleşmiş seyahati planı sunan, Türkiye’de düzenli bir işe ve gelire sahip Türk vatandaşları için alınması kolay bir vizedir.

Romanya Türkiye’ye karantina uyguluyor mu?

Ülkemizden Romanya ‘ya seyahatlerde 14 günlük karantina uygulaması başlamıştır. Aşağıdaki şartları haiz kimseler karantina uygulamasından muaf tutulacaktır.

Romanya vizesiyle Almanyaya gidilir mi?

Romanya Cumhuriyeti müzakereler aşamasında olması sebebi ile Romanya vizesi ile diğer Schengen ülkelerine giriş yapılamayacaktır. ÖNEMLİ: Almanya, Fransa, İtalya gibi (26 üye Schengen ülkesi) den alınan Schengen vizeleri ile Romanya ‘a giriş yapılabilmektedir ama Romanya vizesi ile bu ülkelere giriş yapılamamaktadır.

Romanya e vize nedir?

Romanya vatandaşları için kısa süreli vize yabancı vatandaşın Romanya ‘ya giriş tarihinden itibaren 6 aylık bir süre içerisinde kesintisiz olarak veya birkaç konaklama yaparak toplamda 90 günü aşmayacak şekilde oturum izni veren vizedir.

Romanya vize randevusu nasıl alınır?

Romanya konsolosluğunun vize randevusu: Romanya Dışişleri Bakanlığının resmi web sitesi olan evisa.mae.ro web adresinden alınacaktır. Türkiye’de bulunan İstanbul, Ankara ve İzmir Romanya Konsolosluklarından kısa ve uzun dönem vize randevusu alabilmek için kullanılacak olan tek web sitesi evisa.mae.ro web adresidir.

Romanya uzun süreli vize kaç günde çıkar?

Romanya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Romanya vizesi için gerekli belgelerin hazırlanması ve konsolosluğa beyan edilmesiyle, başvuru değerlendirme ve onay süreci başlar. Başvuru onay süreci yaklaşık olarak 4 ile 15 gün arasında sonuçlanmaktadır.

You might be interested:  Sık sorulan: Ingiltereye Nasıl Vize Alabilirim?

Romanya çalışma izni nasıl alınır?

Çalışma izni, kişinin ikamet ettiği yerdeki konsolosluklar aracılığı ile alınmaktadır. Romanya ‘da kurumda çalışan kişilerin sağlık fonuna katılımda bulunması için aylık ödemelerini hesaplattırarak, ödemeleri zamanında yapması gerekmektedir.

D vizesi ne kadar sürede çıkar?

Uzun süreli olan Almanya Ulusal Vize ( D Tipi Vize ) başvuruları, gerekli evrakların eksiksiz şekilde teslim edilmesi durumunda ortalama 15 içinde sonuçlanmaktadır.

Almanya vize için bankada ne kadar para olmalı?

Almanya Vizesi İçin Bankadaki Para Ne Kadar Olmalı? Almanya Konsolosluğuna 3-5 gün süreli yapacağınız seyahatiniz için otel ve uçak bileti satın alarak turistik vize başvurusunda bulunacaksanız banka hesabınızda en az 6-7 bin TL bakiye bulundurmanızı aşağı yukarı yeterli olmaktadır.

Schengen vizesi için hesapta ne kadar para olmalı 2021?

Schengen Vizesi İçin Bankada Kaç Para Olmalı? Schengen vizesinde bankada olması gereken tutar ortalama olarak 5 bin TL şeklinde ifade edilebilir. Vize başvurularında bankada gereken tutardan fazla bulunması ise gereksiz bir durumdur.

Amerika vizesi için bankada ne kadar para olmalı?

Amerika Turist Vizesi (B2) İçin Gerekli Evraklar Banka hesap dökümü (Son 3 aya ait, en az 7000 TL bulunan hesap bilgisi, bankadan ıslak imzalı ve kaşeli)

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *