Categories Vize

Okuyucular soruyor: Vietnama Nasıl Vize Alınır?

Vietnam turistik vize başvurusunda bulunmak isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturum sahibi yabancı pasaport sahibi kişilerin vize başvurularında Vietnam Konsolosluğu vize başvurusu için vize talep dilekçesi, Vietnam Göçmenlik Ofisi onaylı C1 belgesi, onaylı davetiye, otel, uçak rezervasyonu

Vietnam vizesi kaç günde çıkar?

Vietnam vizesi için çıkış süresi başvurulan vizenin türüne ve vize için başvurulan zamana göre değişmektedir. Başvuracağınız vize için gereken evrakları eksiksiz olarak teslim edip başvuru işlemlerinin normal olarak yürümesi halinde Vietnam vizesi ortalama 15-20 günde çıkar. Ancak bu 15-20 gün 15-20 iş günü olmaktadır.

Vietnam Türklerden vize istiyor mu?

Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti’ne seyahat etmeyi planlayan Bordo (Umumi) pasaporta sahip Türk vatandaşları vizeye tabiyken; Hususi (Yeşil), Hizmet(Gri), Diplomatik (Siyah) pasaporta sahip Türk vatandaşlarının ise Vietnam Sosyalist Cumhuriyetine 90 günü aşmamak kaydıyla vizesiz seyahat etme hakları bulunmaktadır.

Vietnam hangi ülkelere vize uyguluyor?

Vizeden muaf ülkelerden birinden gelinmediği sürece Vietnam ziyaretçileri, Vietnam ‘ın dış temsilciliklerinden vize almak zorundadırlar. ABTC’ler aşağıdakilerin vatandaşlarına verilir:

 • Avustralya.
 • Brunei.
 • Şili.
 • Çin.
 • Hong Kong.
 • Endonezya.
 • Japonya.
 • Güney Kore.

Vietnam’a uçakla nasıl gidilir?

İstanbul-Ho Chi Minh uçuşu 10 saat 45 dakika sürüyor. İstanbul’dan Ho Chi Minh’e Qatar Airways ile Doha’dan, Aeroflot ile Moskova’dan, Singapore Airlines ile Singapur’dan, Philippine Airlines ile Manila’dan, Thai ile Bangkok’tan ve Emirates ile Dubai’den aktarmalı uçuşlarla ulaşılabiliyor.

You might be interested:  Ingiltere Vize Takibi Nasıl Yapılır?

Vietnam vizesi ücreti ne kadar?

Vietnam vize başvurusu yapmak isteyen kişiler vize başvurularını tek girişli veya çok girişli olarak yapabilirler. Tek girişli Vietnam vizesi 80 dolar, Çok girişli Vietnam vizesi 175 dolar vize harcı alınmaktadır. Konsolosluk yabancı pasaportlardan vize ücret farkı talep edebilir.

Vize hangi ülkelerde yok?

Vize İstemeyen Avrupa Ülkeleri

 • Andorra. Avrupa. Vizesiz. 90 gün.
 • Arnavutluk. Avrupa. Vizesiz. 90 gün.
 • Azerbaycan. Avrupa. Kapıda Vize. 30 gün.
 • Belarus-Beyaz Rusya. Avrupa. Vizesiz. 30 gün.
 • Bosna-Hersek. Avrupa. Kapıda Vize. 120 gün.
 • Gürcistan. Avrupa. Vizesiz. 365 gün.
 • KKTC. Avrupa. Vizesiz. Serbest Dolaşım.
 • Karadağ Avrupa. Vizesiz. 90 gün.

Vietnam’da hayat pahalı mı?

Vietnam pahalı bir ülke değil ama çok ucuz bir ülke de değil. Vietnam ‘da asgari ücret 200 usd civarında.

Tayland Türk vatandaşlarından vize istiyor mu?

TAYLANDTayland Vize İstiyor Mu? Tayland ‘a gitmek isteyen Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri 30 gün süreyle vizeden muaf iken Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

Nepal için vize gerekli mi?

Nepal Vize İstiyor Mu? Bu nedenle Nepal Federal Demokratik Cumhuriyeti’ne seyahat etmeyi planlayan Bordo (Umumi), Hususi (Yeşil), Hizmet(Gri), Diplomatik (Siyah) Pasaporta sahip tüm Türk vatandaşlarının seyahat öncesi vize almaları mecburidir.

Rus vatandaşı ne kadar kalabilir?

Umuma Mahsus Pasaport hamili Rusya Federasyonu (RF) vatandaşları 60 gün süreyle vizeden muaftır. Hizmet Pasaportu hamili RF vatandaşları vizeye tabidir. Diplomatik pasaport hamili RF vatandaşları için de 90 gün vize muafiyeti bulunmaktadır.

Türkiye Pakistana vize uyguluyor mu?

Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Pakistan’a yapacakları, bir yıl içinde 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftır.

You might be interested:  Sık sorulan: Norveç Için Hangi Vize Gerekli?

Türkiye Rus vatandaşlarına vize uyguluyor mu?

Rusya ‘ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri 30 gün süreyle, Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri ise 90 gün süreyle Rusya ziyaretleri için vizeden muaftır.

Vietnam türkiye arası kaç saat ucakla?

türkiye ile vietnam Arası Uçakla 10 saat 49 dakika sürmektedir. türkiye – vietnam arasındaki uçuş mesafesi 7582 km dir. 7582 kilometrelik yol direkt uçuş ile ortalama olarak 700 km /h hızla giden bir yolcu uçağı ile yaklaşık 10 saat 49 dakika zaman almaktadır.

Vietnam savaşının nedeni nedir?

Truman domino teorisi uyarınca Vietnam ‘da komünist bir iktidarın çevre bölgelere sıçrayacağını düşünerek bunu engellemek istemiştir. Truman’ın başkan olduğu dönemde, Fransızlar Vietnam ‘da hakim durumdaydı ve Ho Chi Minh liderliğindeki komünistlere karşı savaş vermekteydiler.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *