Categories Vize

Okuyucular soruyor: Transit Vize Nedir Nasıl Alınır?

Transit vize yalnızca havalimanı içerisinde yer alan transit bekleme salonunda uçağınızı bekleme imkânı sunar. “Transit vize nedir?” bölümünü toparlamak gerekirse; yurt dışı aktarmalı uçuşlarda aktarma yapılacak ülkenin istediği vizedir. Eğer aktarma yapılacak ülke vize istemiyorsa transit vize almanıza gerek yoktur.

Hangi Avrupa ülkeler transit vize istemiyor?

Örneğin bazı Avrupa ülkeleri 12 saate kadar olan aktarmalarda transit vize istememektedir. Peki, hangi Avrupa ülkeleri bunlar diyecek olursanız; İspanya, İtalya, Fransa gibi ülkeler. Transit vize istemeyen ülkelerden başlıcaları;

 • İTALYA.
 • HOLLANDA.
 • FRANSA.
 • İSPANYA.
 • RUSYA.
 • POLONYA.
 • DUBAİ
 • UKRAYNA.

Transit vizesi nereden alınır?

Peki transit vize nereden alınır derseniz, büyükelçiliğe veya konsolosluğa başvuru yapmanız gerekmektedir. Vize başvurunuzu seyahatinizden bir ay önce yapmalısınız. Vize başvurunda gerekli olan evrakları eksiksiz doldurun aksi takdirde vize alamayabilirsiniz.

Transit vize ne demek?

Transit vize, bir ülkeye giderken, başka bir ülkeden aktarma yapılması gerektiği durumlarda, aktarma yapılan ülkenin sınırlarından geçebilmek için istenen kısa süreli vize türüdür. Aktarmalı uçuşlarda aktarma yapılacak olan ülkenin transit vize isteyip istemediği mutlaka kontrol edilmelidir.

Transit vize almak zorunlu mu?

Transit vize başvurusu yapılma aşamasında bazı ülkelerde konsolosluğa gitmek zorunlu iken bazılarında online olarak başvuru kabul edilmektedir. Gideceğiniz aktarma noktasının vizesine sahipseniz transit vize almanıza gerek yoktur.

You might be interested:  Soru: Abd Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Avrupa aktarmalı uçuşlarda vize gerekli mi?

Dış hatlara yapılan aktarmalı uçuşlarda, aktarmanın yapılacağı ülkelerin vize isteme durumu söz konusu olabilir. Eğer yolcuda o ülkenin normal vizesi varsa transit vize almasına gerek yoktur. Transit vizenin alınmaması halinde yolcu, uçağa alınmama ve sınır dışı edilme durumlarıyla karşı karşıya kalır.

Vize hangi ülkelerde yok?

Vize İstemeyen Avrupa Ülkeleri

 • Andorra. Avrupa. Vizesiz. 90 gün.
 • Arnavutluk. Avrupa. Vizesiz. 90 gün.
 • Azerbaycan. Avrupa. Kapıda Vize. 30 gün.
 • Belarus-Beyaz Rusya. Avrupa. Vizesiz. 30 gün.
 • Bosna-Hersek. Avrupa. Kapıda Vize. 120 gün.
 • Gürcistan. Avrupa. Vizesiz. 365 gün.
 • KKTC. Avrupa. Vizesiz. Serbest Dolaşım.
 • Karadağ Avrupa. Vizesiz. 90 gün.

Bulgaristan transit vize ücreti ne kadar?

Bulgaristan transit vize ücreti 80 €’dur. 80 Euro ilgili Bulgaristan dış temsilciliğine harç bedeli olarak ödenmektedir. Bulgaristan transit vize ücreti aracı kurum ücretleri, form & dilekçe doldurma hizmetleri ve seyahat sağlık sigortası ile birlikte 2021 yılı için 150 EUR tutmaktadır.

Hollanda kaç saate kadar transit vize istemiyor?

İspanya, İtalya, Fransa, Hollanda gibi bazı Avrupa ülkeleri, aynı havalimanı içinde pasaport kontrolüne (yani bagaj alım tarafına) geçmeden 12 saate kadar olan aktarmalarda transit vize istemiyor. Çin ve Rusya ise 24 saate kadar olan aktarmalarda transit vize aramıyor.

Bulgaristan vize ücreti ne kadar?

Bulgaristan turistik vizesi C tipi vize türüdür. Bulgaristan turistik vize ücreti 2020 yılı ve 2021 yılları için aynı olup seyahat sigortası dahil 110 EURO seyahat sigortası hariç 100 EURO’dur.

Transit vize nasıl alınır Almanya?

Almanya Transit Vize Nasıl Alınır? Almanya ‘ya gerçekleştireceğiniz seyahatlerde transit vize alabilmek için seyahat güzergâhı ve ayrıntılarıyla birlikte vize servisine başvuruda bulunulması gerekmektedir. Seyahatinizden en az 30 gün önce transit vize işlemleri için başvurularda bulunmanız gerekecektir.

You might be interested:  FAQ: Ingiltere'ye Hangi Vize Ile Gidilir?

Hollanda Türk vatandaşlarından transit vize istiyor mu?

Havayoluyla üçüncü bir ülkeden Hollanda aktarmalı olarak ülkemize gidecek olan ya da ülkemizden hareketle Hollanda aktarmalı olarak Schengen bölgesi dışında bir ülkeye gidecek olan vatandaşlarımızın, Hollanda ‘da havalimanında uluslararası transit bölümünde kalmaları ve Hollanda ‘ya giriş yapmamaları halinde transit

Öğrenci vizesi ne demek?

Öğrenci Vizesiz Nedir? Vize talep eden ülkelerde yurt dışı eğitimi yapmayı düşünen öğrenciler de vize almak ile mükelleftir. Dil kursuna, Erasmus’a ya da bunlar gibi akademik anlamda yurt dışına çıkmak isteyen öğrencilerin başvurduğu vize türüne öğrenci vizesi denmektedir.

Transit uçuşlarda vize gerekli mi?

Fransa transit vizesi, Fransa havaalanında aktarma yapacağınız durumlarda geçerlidir. Üçüncü bir ülkeye seyahat etmek için Schengen bölgesi içinde en az iki defa aktarma yapılacaksa ve ilk aktarmanın Fransa ‘da bir havaalanında olması halinde Schengen vizesi almak şarttır.

Amerika transit vize ister mi?

Amerika üzerinden başka bir ülkeye seyahat edeceklerin ve uçak veya deniz taşıtına katılmak üzere Amerika ‘ya gidecek olan mürettebat üyesi için transit vize gereklidir. Bununla birlkte Amerika ‘dayken tüm seyahat masraflarınızı karşılamaya yeterli maddi imkana sahip olduğunuzu Amerika Konsolosluğuna sunmanız gereklidir.

Kanada transit vize gerekiyor mu?

Evet, Kanada Türkiye’den transit vize istemektedir. Kanada üzerinden yapılacak 48 saatten kısa süreli transit geçişlerde, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Kanada transit vizesi gerekmektedir. Kanada üzerinden yapılacak 48 saatten uzun süreli transit geçişlerde gerekli diğer Kanada vize başvuruları yapılabilir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *