Categories Vize

Okuyucular soruyor: Rusya Turistik Vize Nasıl Alınır?

Rusya turistik vize başvurusu yapmak isteyen Türk vatandaşlarının sistem üzerinden online form doldurularak vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Vize başvurusu için orijinal Voucher belgeniz, gidiş-dönüş uçak biletiniz, pasaport ve 2 adet biometrik fotoğraf ile vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Rusya’ya turist vizesi ne kadar?

Rusya Turistik vizesi vize ücretleri şu şekildedir: Tek girişli 10 iş günü işlem süresi olan turistik vize 80 USD, tek girişli 3 iş günü işlem süresi olan turistik vize 160 USD, çift girişli 10 iş günü işlem süresi olan turistik vize 128 USD, çift girişli 3 iş günü işlem süresi olan turistik vize 256 USD, çok girişli

Rusya turist vizesi kaç günde çıkar?

Rusya ticari vize başvuru işlemleri 4-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Rusya Konsolosluğu’nun tatil olması nedeniyle kapalı olduğu günler bu süreye dahil edilmemektedir.

Rusya turist vizesi nasıl alınır 2021?

Vize başvuruları için öncelikle online başvuru formu doldurulmalı, ardından talep edilen evraklar hazırlanmalıdır. Daha sonra Rusya diplomatik temsilciliklerinden randevu alınarak ve randevu günü gerekli işlemler yapılarak başvuru süreci tamamlanmalıdır.

Rusya turist vize veriyor mu?

Festival, konser ve etkinliklere katılmak amacıyla veya turistik yerleri ziyaret etmek için yapacağınız Rusya Federasyonu gezilerinizde başvurmanız gereken vize türü Rusya Turistik vizesidir. Petersburg ve Leningrad’a yapılacak turistik ve ticari amaçlı seyahatlerde elektronik vize alınabilmektedir.

You might be interested:  FAQ: Vize Hangi Şehirde?

Rusyaya gitmek ne kadara mal olur?

En düşük 60 Dolar olan Rusya vizesi konsolosluk harç ücreti 80 Dolara çıkartıldı. göre Rusya’ya tek girişli vize konsolosluk harcı 80 Dolar, çift girişli vize bedeli 128 Dolar olarak belirlendi. Multi adı verilen çok girişli vize harç ücreti ise 240 Dolar olarak belirlendi.

Rusyaya vizesiz gidilir mi?

RUSYA’YA VİZESİZ GİDİLİR Mİ? Rusya’ya gidecek olan Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin vize alması gerekmektedir. Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaportlara sahip olanlar 30 gün süreyle, Diplomatik (Siyah) pasaporta sahip olanlar ise 90 gün süreyle Rusya’ya seyahette vizeden muaftır.

Turist vizesi kaç günde çıkar?

Genel Bilgi. Vize başvurusu normal koşullarda başvuru işleminin tamamlanmasından sonraki 5 gün içinde sonuçlanır. (iDATA Kadıköy, Bursa ve Trabzon şubelerinden yapılan başvurular için 2 iş günü eklemek gerekmektedir.) Türkiye dışındaki bazı ülke vatandaşları için vize işleminin sonuçlanma süresi yaklaşık 15 gündür.

Rusya voucher belgesi nasıl alınır?

Voucher belgesi de yine Rusya vize başvurusu sırasında sunulması gereken bir belgedir. O da yine Rusya merkezli seyahat acenteleri ile anlaşmalı olan vize başvuru merkezleri tarafından başvuru sahiplerine verilebilmektedir. Voucher belgesini Rusya Vize Başvuru Merkezi My Vize’den alabilirsiniz.

Rusya gitmek için ne gerekiyor?

Rusya vizesi için gerekli evraklar şu şekildedir:

  • Vize Başvuru Formu.
  • Pasaport.
  • Fotoğraf. 2 adet biometrik fotoğraf, 35×45 mm ölçülerinde güncel, beyaz fon üzeri.
  • Davetiye ya da Rusya Dışişleri Bakanlığına Ait Vize Kararı.
  • Sağlık Raporu.
  • Sağlık Sigortası.

Rusya vize almak kolay mı?

Rusya vizesi almak çok kolaydır. Diğer ülkeler gibi gelir evraklarınızı, mal varlıklarınızı sunmanız gerekmiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız ya da Türkiye’de oturuma sahip olmanız vize almanız için yeterli olacaktır.

You might be interested:  FAQ: Vize Harcı Ne Kadar?

Rusyaya çalışmak için nasıl gidilir?

Rusya Federasyonu’na 90 gün süreli çalışmak amacıyla gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti ve diğer ülke vatandaşlarının ‘ Rusya Çalışma Vizesine’ başvuru yapması gerekmektedir. Rusya Çalışma Vizesine başvuru yapmak isteyen kişilerin Rusya Federasyonu Göçmen Bürosu tarafından düzenlenen davetiyeye ihtiyaçları vardır.

Rusya kaç günlük vize veriyor?

Rusya turistik vizesi başvurusu yapmak isteyen kişiler Rusya seyahatlerinden en fazla 30 gün kalışlı tek girişli veya 2 girişli olarak vize alabilmektedir. Rusya turistik tek girişli vize ile en fazla 30 gün kalabilmektedir.

Rusya E vize nedir?

Rusya e – vizesi 30 günlük süre içinde 8 gün belirli şehirlerde kalma hakkı tanımaktadır. Rusya e – vize kapsamındaki üç şehre; St.Petersburg (eski adı ile Leningrad), Vladivostok ve Kaliningrad’a gitmek mümkündür. Söz konusu şehirlere direk uçuşlar yapılmalıdır.

Rusya misafir vizesi nasıl alınır?

Rusya aile ziyaret Vizesi başvurularınızı Rusya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş acenteler aracılığıyla yapabilirsiniz. Bunun için sizin adınıza vize başvurunuzu takip edecek kişiye vekâletname vermeniz gerekmektedir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *