Categories Vize

Okuyucular soruyor: Rusya E-vize Nasıl Alinir?

Evraklar ise şunlardır;

 1. En az 6 ay geçerli ve en az 2 sayfası boş pasaport,
 2. 2 tane 35 * 45 mm ölçüleri ile çekilmiş biyometrik fotoğraf,
 3. Rusya vize talep formu,
 4. Ticari ya da aile ziyareti için vize alınacak ise davetiye mektubu,
 5. Aile ya da arkadaş ziyareti için vize alınıyor ise davetiye mektubu,

Rusya E-vize nasıl alınır?

Rusya e – vize başvurusu gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, seyahatlerinden en az 4 gün öncesinde, Rusya Dışişleri Bakanlığının resmi web sitesi (http://elektronic-visa.kdmid.ru) üzerinden Rusya e – vize başvuru formu doldurması gerekmekte.

Rusya E-vize açıldı mı?

29 Temmuz 2020 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan Rusya Federasyonu diplomatik temsilcilikleri nezdinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve Türkiye’de oturma izni bulunan yabancılara verilmek üzere tüm kategorilerde vize tanzim ve teslimatına başlanacaktır.

Rusya Türk vatandaşlarından vize istiyor mu?

Rusya ‘ya vizesiz gidilememektedir. Rusya ‘ya gidecek olan Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin vize alması gerekmektedir. Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaportlara sahip olanlar 30 gün süreyle, Diplomatik (Siyah) pasaporta sahip olanlar ise 90 gün süreyle Rusya ‘ya seyahette vizeden muaftır.

You might be interested:  Soru: Türkiye Den Hangi Ülkeler Vize Istemiyor?

St Petersburg için vize gerekli mi?

18 Temmuz 2019 tarihli 347 sayılı Rusya Federasyonu Devlet Başkanı’nın Kararnamesi gereği Rusya Federasyonu St. Petersburg ve Leningrad Bölgesi’ne yapılacak seyahatler için tek girişli ticaret, insani ve turistik elektronik vize alabileceklerdir.

Rusya E-vize kaç gün?

Elektronik vize tek girişli ve veriliş tarihinden itibaren 30 takvim günü geçerlidir. Rusya Federasyonu’nda elektronik vize ile kalış süresi 8 gündür; kalış süresi e -vizenin geçerlilik süresini aşmamalıdır.

Rus vizesi ne kadar 2021?

15 Ekim 2021 tarihli güncel turistik Rusya vize ücreti 170 USD’dir. Özel Ziyaret, Ticari ve Teknik vize fiyatları da aşağıdaki gibidir.

Rusya vize vermeye ne zaman başlayacak?

29 Temmuz 2020 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan Rusya Federasyonu diplomatik temsilcilikleri nezdinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve Türkiye’de oturma izni bulunan yabancılara verilmek üzere tüm kategorilerde vize tanzim ve teslimatına başlanacaktır.

Rusya ne zaman vize verecek?

Türkiye Cumhuriyeti ile Rusya Federasyonu arasında imzalanan karışlıklı olarak iki ülke arasında 30 günü geçmeyen seyahatler için vize muafiyetini öngören anlaşma; 1 Ocak 2021’dan itibaren geçerli olmak suretiyle Rusya tarafından sona erdirilip Rusya Umuma Mahsus, Hizmet ve Hususi pasaport hamili Türk vatandaşlarına

Rusya vizesi kaç günde çıkar 2021?

Daha sonra Rusya diplomatik temsilciliklerinden randevu alınarak ve randevu günü gerekli işlemler yapılarak başvuru süreci tamamlanmalıdır. Rusya vizesi ortalama 4-7 iş günü arasında sonuçlanmaktadır ancak bu süre vize türlerine, yoğunluğa veya ek evrak talebinde bulunulma durumlarına göre uzayabilmektedir.

Rusya turist vizesi kaç gün?

Rusya turistik vize başvurularınız randevu tarihinden itibaren genellikle 4 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Rusya turistik vize başvurusu yapan yabancı pasaport sahibi kişilerin vize başvurularında vize çıkış süresi pasaportun ülkesine göre değişiklik gösterebilmektedir.

You might be interested:  Soru: Amerikan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Moskova’ya gitmek için neler gerekli?

Rusya vizesi için gerekli evraklar şu şekildedir:

 • Vize Başvuru Formu. Dikkatli tam ve eksiksiz bir şekilde doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu.
 • Pasaport.
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi.
 • Fotoğraf. 2 adet biometrik fotoğraf, 35×45 mm ölçülerinde güncel, beyaz fon üzeri.
 • Voucher.
 • Oturum izni.

Rusya Çalışma vizesi ne kadar sürede çıkar?

Çalışma vizesiyle Rusya Federasyonuna giriş yapılıp ilgili kurumlara kayıtlar yapıldıktan sonra daha uzun süreli bir çalışma vizesi için başvuru süreci 14 gün içinde tamamlanabilmektedir.

Rusya Tatil için vize gerekli mi?

Rusya Federasyonu ile Türkiye arasındaki vize uygulamasının 1 Eylül 2019 gününden itibaren yenilenmesinin ardından yeşil ve gri pasaport sahipleri de siyah pasaport sahipleri gibi vizeden muaf tutuldu. Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ise vize almak zorundadır.

St Petersburg Beyaz Geceler ne zaman 2021?

Volga Beyaz Geceler 22 Ağustos 2021.

Saint Petersburg vizesiz mi?

Rusya Federasyonu Başkanının 18 Temmuz 2019 – 347 no”lu Kararnamesi ile; 1 Ekim 2019 tarihinden itibaren Saint Petersburg ve Leningrad bölgesine ziyaretler elektronik vize ile saglanabilecektir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *