Categories Vize

Okuyucular soruyor: Polonya Hangi Vize?

Pasaport türü ne olursa olsun pasaportun geçerlilik süresi seyahat sonrası en az 3 ay olmalıdır. Polonya bir Schengen bölgesi üye devletlerinden biri olduğu için Polonya‘ya seyahat öncesinden Schengen vizesi başvurusu yapılmalıdır.

Polonya Schengen ülkesi mi?

Schengen vizesi; Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovenya, Slovakya, İspanya, İsveç ve İsviçre’de geçerlidir.

Polonyaya vizesiz gidilir mi?

Polonya’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus(Bordo) pasaport sahiplerinin vize almaları gerekirken Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Polonya vizesi almak ne kadar sürer?

Polonya Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi Kaç Günde Çıkar? Vize verilmek üzere uygun bulunan başvurular, vize başvurusu yapıldığı günden itibaren 15 iş günü içinde sonuçlanır. Başvurunun ayrıntılı bir inceleme gerektirdiği bazı durumlarda bu süre, en fazla 30 takvim gününe kadar uzatılabilir.

Polonya turistik vize veriyor mu?

Polonya turist vizesi, Polonya ‘yı turistik amaçla bir tur şirketi veya bireysel organizasyonuyla ziyaret etmek isteyenlerin başvurması gereken vize tipidir. Polonya turist vizesi Schengen C vize kategorisindedir. Polonya Schengen Bölgesi dahilindedir.

You might be interested:  FAQ: Vize Ne Kadar?

Polonya Türk vatandaslarina vize istiyor mu?

Polonya, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize talep etmektedir. Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaport sahibi Türk vatandaşları 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak koşuluyla vizeden muaftırlar. Pasaport türü ne olursa olsun pasaportun geçerlilik süresi seyahat sonrası en az 3 ay olmalıdır.

Polonya çalışma izni nasıl alınır?

Polonya çalışma izni alabilmek için öncelikle Polonya ‘da çalışacağınız bir firma bulmanız gereklidir. Polonya ‘da bulunan firma sizi işe almaya karar verirse, genellikle Türkiye’deki adresinize bir niyet mektubu ve iş sözleşmesi gönderir.

Polonya Vizesi Fiyatı Ne Kadar?

Polonya Vize Ücreti Polonya turistik vize ücreti 80 Euro’dur. Vize başvuru merkezi ücreti ise 30 Euro’dur.

Polonya Öğrenci vizesi için bankada ne kadar para olmalı?

Banka Hesap Özeti: Son 3 aylık maaş hesap hareketliliğini içeren en az 5.000 TL bakiyesi bulunan, kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleriyle birlikte ibraz edilmelidir.

Polonya Öğrenci vizesi bankada ne kadar para olmalı?

Polonya ‘ya yapacağınız 3-5 gün konaklama süreli turistik vize başvuruları için otel ve uçak biletinizi satın almışsanız banka hesabınızda en az 4-5 bin TL para olmalıdır. 2021-2022 yılında yapacağınız Polonya turistik vizesi için bankanızda göstereceğiniz bu para yeterlidir.

Polonya’ya gitmek için neler gerekli?

Polonya

  • Pasaport.
  • Pasaportunuzun Fotokopisi ve Eski (Schengen) Vizelerinizin Fotokopisi.
  • Vize Başvuru Formu ve Taahhütname.
  • Polonya Büyükelçiliğine Yazılmış Seyahat Amacını Açıklayan Şahsi Dilekçe​
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi T.C Kimlik Numarası Yazılı)
  • ​2 Adet Biometrik Fotoğraf ( Yeni Çekilmiş)

Vize ne zaman çıkar?

Genel Bilgi. Vize başvurusu normal koşullarda başvuru işleminin tamamlanmasından sonraki 5 gün içinde sonuçlanır. (iDATA Kadıköy, Bursa ve Trabzon şubelerinden yapılan başvurular için 2 iş günü eklemek gerekmektedir.) Türkiye dışındaki bazı ülke vatandaşları için vize işleminin sonuçlanma süresi yaklaşık 15 gündür.

You might be interested:  Sık sorulan: Rusya Hangi Ülkelere Vize Uyguluyor?

Erasmus vizesi almak ne kadar sürer?

Vize işlemleri için en az 2 aylık bir süre gerekmektedir. Erasmus Hareketliliği kapsamında vize işlemlerinize yardımcı olmak için konsolosluk bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Polonya Vizesi ile Avrupaya gidilir mi?

Polonya Avrupa Birliği üyesidir. Bu yüzden Schengen bölgesine de dahildir. Schengen vizesi çoklu giriş vizesi alırsanız; Polonya ülkesine giriş yaparak istediğiniz Schengen ülkesine seyahat edebilir ve Schengen Bölgesi’ne giriş çıkış yapabilirsiniz.

Antalya Polonya Konsolosluğu vize veriyor mu?

Polonya Antalya Fahri Konsolosluğu, kendi görev alanı içerisinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye oturum izni sahibi yabancı kişilerin vize başvurularını kabul eder. Ancak, Polonya Antalya Fahri Konsolosluğu ‘nun vize başvuruları konusunda karar yetkisi bulunmamaktadır.

Schengen vizesi ücreti ne kadar?

“2 Şubat 2020 itibariyle schengen vize ücreti 60 Euro ‘dan 80 Euro ‘ya, 6 – 12 yaş arası başvuru sahipleri için de 35 Euro ‘dan 40 Euro ‘ya yükselmiştir.”

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *