Categories Vize

Okuyucular soruyor: Norveç’e Nasıl Vize Alınır?

Norveç vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, Norveç Büyükelçilik ve Konsolosluklarına başvurmaları gerekmektedir. Schengen vizesi bireysel olarak başvurabileceğiniz bir vize başvurusu değildir. Bu sebeple, konsoloslukların anlaştığı bir merkez ile çalışmanız gerekmektedir.

Norveç vizesi almak kolay mı?

Seyahat geçmişi olmadan ilk yurt dışı seyahatinde Norveç ‘e turistik amaçlı seyahat edenler, Daha önce Afganistan, Suriye, Irak ve Somali’ye seyahat edenler, Türkiye’de herhangi bir aile ferdi kalmaksızın ailece Norveç turistik vizesi için başvuru yapanların Norveç vizesi almaları zor olacaktır.

Norveç vize ücreti ne kadar?

Norveç vizesi 2021 yılı ücreti ne kadardır? Norveç vizesi 0-6 yaş bebekler için 40 Euro, 6-12 yaş arası çocuklar için 75 Euro ve yetişkin bireyler için ise 150 Euro olarak ücretlendirilmiştir.

Norveç turist vizesi nasıl alınır?

Norveç vize başvurusu yapabilmek için öncelikle diplomatik temsilciliklerden randevu alınması gerekmektedir. Ardından vize türüne göre gereken evraklar detaylıca öğrenilip hazırlanmalı ve randevu günü evraklar eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmelidir.

Norveç’e nasıl yerleşebilirim?

Norveç’e Yerleşmek İçin Koşullar

 1. Geçici oturma iznini sahip vasıflı işçi ya da onun aile bireylerinden biri olmak.
 2. A2 düzeyinde bir dil bilgisine sahip olmak ve bunu bir sertifika ile ispatlamak.
 3. Geçici oturma izni bulunması ve çalışma iznini olması
 4. Norveç’te sürekli olarak ikamet ediyor olmak.
You might be interested:  Sık sorulan: Bulgaristan Vize Ne Zaman Kalkacak?

Norveç için vize gerekli mi?

Bu çerçevede, Norveç ‘e seyahat etmek isteyen umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlarımızın Schengen kurallarına göre vize almış olmaları gerekmektedir. Oslo Gardermoen Havalimanı üzerinden üçüncü ülkelere seyahat edecek vatandaşlarımızın Norveç temsilciliklerinden transit vize alması gerekmektedir.

Norveç çalışma vizesi kaç günde çıkar?

Norveç vizesi için yapılan başvurular ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Norveç D tipi vize nedir?

Norveç D vizesi Norveç ‘te oturma izni alabilmek için verilen bir vizedir. Norveç D vizesi oturma izni olmayıp, oturma izni Norveç ‘te oturum kartının verilmesiyle gerçekleşmektedir.

Norveç vatandaşı olmak için ne yapılmalı?

Norveç Vatandaşlık Başvurusu ve Şartları

 1. Son 10 yıl içerisinde en az 7 yıl boyunca Norveç ‘te yasal yollardan ikamet etmiş olmak.
 2. Norveç vatandaşı olan biriyle Norveç `te birlikte yaşam ve evlilik süresinin toplamı en az 7 yıl olması suretiyle evli kalmak.
 3. Belirlenen koşullara uygun şekilde Norveç `e yatırım yapmış olmak.

Vize hangi ülkelerde yok?

Vize İstemeyen Avrupa Ülkeleri

 • Andorra. Avrupa. Vizesiz. 90 gün.
 • Arnavutluk. Avrupa. Vizesiz. 90 gün.
 • Azerbaycan. Avrupa. Kapıda Vize. 30 gün.
 • Belarus-Beyaz Rusya. Avrupa. Vizesiz. 30 gün.
 • Bosna-Hersek. Avrupa. Kapıda Vize. 120 gün.
 • Gürcistan. Avrupa. Vizesiz. 365 gün.
 • KKTC. Avrupa. Vizesiz. Serbest Dolaşım.
 • Karadağ Avrupa. Vizesiz. 90 gün.

Schengen vize ücreti ne kadar?

Tüm ek hizmetlerimiz ile ilgili iDATA görevlilerinden bilgi ve destek alabilirsiniz. “2 Şubat 2020 itibariyle schengen vize ücreti 60 Euro ‘dan 80 Euro ‘ya, 6 – 12 yaş arası başvuru sahipleri için de 35 Euro ‘dan 40 Euro ‘ya yükselmiştir.”

Norveç’te oturma ve çalışma izni nasıl alınır?

Normal şartlarda ilk olarak iş bulunması gereklidir. Başvuru yapılacak oturum izni, kişinin yeterliliğine ve Norveç ‘ te çalışılacak iş durumuna bağlıdır. Norveç ‘ te 3 aydan fazla bir süre için eğitime ya da okula gidilmesi halinde, eğitim iznine başvuru yapılması gerekmektedir.

You might be interested:  Azerbaycan Türkiye Vize Ne Zaman Kalkacak?

Norveç hangi ülkelerden vize istemiyor?

Tüm Avrupa Birliği üye ülkelerinin vatandaşları, İzlanda, Liechtenstein, Norveç ve İsviçre olmak üzere sadece vizeden muaf değildirler. Bu muafiyetle beraber yasal olarak birbirlerinin ülkelerinde vizesiz girmek ve ikamet etme hakkına sahiptirler.

Norveç nasıl çalışma izni?

Norveç ‘e eğer çalışmak için gidilmek isteniyorsa, bir oturum iznine ihtiyaç vardır. Başvuru yapılacak oturum izni, kişinin yeterliliğibe ve Norveç ‘te çalışılacak işe bağlıdır. Norveç ‘te eğer üç aydan uzun bir süre için eğitime veya okula gidilmesi durumunda, eğitim iznine başvuru yapılması gereklidir.

Isveç oturma izni nasıl alınır?

Bir AB / AEA vatandaşı iseniz, “ikamet hakkınızı” İsveç ‘teki İsveç Göçmenlik Ajansı’na kayıt etmeniz gerekir. Yakın aile bireyi bir AB / AEA vatandaşı değil ise, size oturum izni gerekebilir ve varışınızdan sonra İsveç Göçmenlik Ajansı’ndan başvurabilirsiniz.

Norveç de kaç bin Türk var?

Demografik bilgiler. 2013 yılında Norveç ‘ te Türk kökenli yaklaşık 16.500 Norveçli yaşıyordu.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *