Categories Vize

Okuyucular soruyor: Mısır’a Vize Ne Kadar?

Mısır Vize Ücretleri 2021

Vize Türü Vize Harcı+DanıŞmanlık Bedeli
Mısır Turistik Vize 30 Gün Kalışlı Tek Girişli 290 TL + 30 Euro*
Ticari Vize 30 Gün Kalışlı Tek Girişli 630 TL + 30 Euro*
Ticari Vize Çok Girişli 890 TL + 30 Euro*
Evrak Tasdik İşlemi 1280 TL + 30 Euro* (Sayfa Başı)

Mısır Türklerden vize istiyor mu?

Mısır Vize İstiyor Mu? Mısır ‘a seyahat edecek olan Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin vize almaları gerekirken Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Mısır için vize nasıl alınır?

Mısır vizesi, iki yoldan alınabiliyor. Şahsen başvuru yapılabileceği gibi vize merkezleri aracılığıyla yapılabiliyor. Vize başvuru şartlarının doğru şekilde yerine getirilmesi için vize acenteleriyle birlikte hazırlık yapmak daha doğru olabilir.

Mısır vize işlemleri ne kadar sürer?

Mısır vize işlem prosedürü, beyan edilen başvuru dosyasının eksiksiz ve doğru olarak sunulması halinde ortalama 30-45 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre konsolosluk yetkililerinin ek evrak talep etmesi veya yoğun olması halinde Mısır vize işlemlerinin sonuçlanma süreci uzayabilmektedir.

Mısır vizesi ne kadar 2021?

2021 yılında yapılacak Mısır turistik vize başvurularında 260 TL vize ücreti alınacaktır.

You might be interested:  Fransa Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Türkiyeden Mısır’a gitmek için ne gerekli?

Diplomatik, resmi, hususi pasaport sahibi Türk vatandaşlarının ise 90 günü aşmayan seyahatler için Mısır vizesi almasına gerek olmayıp, 90 günü aşan seyahatler içinse Mısır vizesi veya Mısır oturma izni alması gerekmektedir.

Mısır vizesi almak zor mu?

Mısır Vizesi Almak Zor mu? Mısır vizesi alabilmek için gerekli şartların tümünün sağlanması halinde, mısır vizesi almak zor değildir. Başvuru sahibi daha önce aldığı vizelerde bir problem yaşamamışsa, yanlış belge beyan edilmemişse ve başvuru formu hatalı doldurulmadıysa, mısır vizesi almanın zor olduğu söylenemez.

Maldivler için vize gerekli mi?

Maldiv Adaları Vize İstiyor mu? Maldivler ‘e seyahat etmek isteyen; Umumi (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaporta sahip tüm Türk vatandaşları, sınır kapısından harçsız sahip olabilecekleri 30 gün süreli vize ile seyahatlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Sharm El Sheikh için vize gerekiyor mu?

Sharm El Sheikh İçin Vize Gerekiyor mu? Evet. Türk pasaportu ile Şarm El Şeyh’e seyahat edecek kişilerin Mısır vizesi almaları gerekmektedir.

Sudan için vize gerekli mi?

Ülkemiz ile Sudan arasında imzalanan bir anlaşma ile diplomatik pasaportlarda vizeler 13 Mart 2011 tarihi itibari ile karşılıklı olarak kaldırılmıştır. Bu çerçevede vatandaşlarımız 100 ABD doları harç karşılığı Hartum Uluslararası havaalanında Sudan ‘a giriş vizesi alabilmektedir.

Türkiye’den hangi ülkeler vize istemiyor?

Türkiye ‘ den vizesiz gidilebilecek ülkeler

  • Antigua ve Barbuda.
  • Arjantin.
  • Arnavutluk.
  • Azerbaycan.
  • Bahamalar.
  • Bahreyn.
  • Barbados.
  • Beyaz Rusya.

Mısır vize veriyor mu?

Mısır umumi pasaport hamili vatandaşlarımıza vize uygulanmaktadır. Mısır 20 yaşından küçük, 45 yaşından büyük vatandaşlarımıza sınır kapılarında bir ay oturumlu giriş vizesi vermektedir.

Dubai vize ücreti ne kadar?

30 Günlük – Tek Girişli vize ücreti: 1.319 TL / (147 USD)’dir. 30 Günlük – Çok Girişli vize ücreti: 3.532 TL / (393 USD)’dir. 90 Günlük – Tek Girişli vize ücreti: 4.197 TL / (467 USD)’dir. 90 Günlük – Çok Girişli vize ücreti: 6.435 TL / (716 USD)’dir.

You might be interested:  FAQ: Polonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiyeden Mısıra nasıl gidilir?

Türkiye ‘ den, Mısır’ın farklı şehirlerine direkt uçuşlar bulunuyor. Biz Pegasus ile Sharm El Sheikh’e gittik, THY ile Kahire’ den döndük. Afrika kıtasında yer alan ülkeler arasında Mısır, bize en yakın olanı. Başkent Kahire’ye uçuş süresi yalnızca 2 saat, Sharm El Sheikh’e ise 2.5 saat.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *