Categories Vize

Okuyucular soruyor: Hangi Ülkeler Yeşil Pasaporta Vize Istiyor?

Yeşil pasaporta vize isteyen ülkelerin 2021 yılı güncel listesi

  • Afganistan.
  • Amerika Birleşik Devletleri.
  • Angola.
  • Avustralya.
  • Benin.
  • Burkina Faso.
  • Burundi.
  • Butan.

Yeşil pasaport ile nereye gidebilirim?

Almanya, Andorra, Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, Hırvatistan, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Karadağ, Kosova, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Makedonya, Moldova, Monako,

Yeşil pasaport ile hangi ülkelere gidilmez?

A.B.D, Afganistan, Avusturalya, Botswana, Burma, Çad, Dominik Cum., Ekvator Ginesi, El Salvador, Ermenistan, Etiyopya, Fildişi Sahilleri, Gabon, Gana, Gine, Gine Bissau, Haiti, Hindistan, İngiltere, Irak, İrlanda, Kamboçya, Kamerun, Kanada, Kongo, Kuze Kore, Meksika, Nijerya, Orta Afrika Cum., Özbekistan, Somali, Sudan

Litvanya yeşil pasaporta vize istiyor mu?

Litvanya vizesi maksimum 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Litvanya vizesi, yeşil pasaportlular için geçerli olan bir uygulama değildir. Yeşil pasaport Litvanya vize işlemlerinden 180 gün içerisinde 90 günü geçmeme koşulu ile muaftır.

Yeşil pasaport amerikaya gidebilir mi?

-ABD’ye seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport ve Hususi ( Yeşil ) pasaport hamili tüm kişiler ABD vizesi başvurusu yapmak zorundadırlar.

You might be interested:  FAQ: Italyaya Vize Ne Kadar?

Norveç yeşil pasaporta vize istiyor mu?

Norveç Yeşil pasaportla 90 gün boyunca vizesiz gezilebilen ülke Kuzey Işıkları, mutlaka denenmesi gereken balıkları ve sahil kasabalarıyla her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlar.

Çekya yeşil pasaporta vize istiyor mu?

Hususi ( Yeşil ), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi Türk vatandaşlarının ülkeye girişlerinde ise 90 günü aşmayan süreler için Çekya vize talep etmemektedir.

Yeşil pasaport kaç ülkede geçerli?

Yeşil pasaportlular, bordo pasaportluların vizesiz giremediği 67 ülkeye vizesiz giriş ayrıcalığına sahiptir.

Yeşil pasaport ile yurt dışında kaç gün kalınır?

Yeşil pasaportunuz ile vizesiz seyahat hakkınızı 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla yalnızca turistik girişlerde kullanabiliyorsunuz. Bu duruma yeşil pasaport 6 ay kuralı deniyor, yani 6 ay içerisinde en fazla 3 ay kesintisiz olarak kalabiliyorsunuz.

Yeşil Pasaportlular Almanyaya gidebilir mi?

Vizesiz girişler: 6 aylık dilim içinde 90 günü geçmeyen ziyaretler için T.C. Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahipleri ( yeşil, gri ve siyah pasaportlar), mesleki faaliyette bulunmama koşuluyla vizesiz seyahat edebilirler. 4

Litvanya turist kabul ediyor mu?

Özel, diplomatik veya hizmet pasaportlarına sahip Türk vatandaşları Litvanya ‘ya vizesiz giriş yapabilmektedirler (6 ay içerisinde 90 günü aşmamak şartı ile). Başvuru sahiplerine uygulanacak vize prosedürlerine ilişkin sunulması gereken belgeler aşağıda belirtilmiş olup, seyahat amacına göre değişiklik göstermektedir.

Kanada yeşil pasaporta vize istiyor mu?

Pek çok ülke diplomatik pasaport sahibi T.C. vatandaşlarına vizesiz seyahat hakkı sağlamaktadır; fakat vize rejimi çok sıkı olan Kanada Hükumeti diplomatik pasaporta sahip ve yeşil pasaporta sahip kişilerden de vize istemektedir. Yeşil pasaportla Kanada ‘ya vizesiz seyahat mümkün değildir.

Litvanya çalışma vizesi nasıl alınır?

Litvanya çalışma izni vize evraklarını hazırlayıp başvuru formunuz ile birlikte Litvanya Konsolosluğu ya da onlar tarafından görevlendirilmiş olan hizmet binalarına giderek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. İstenecek olan evraklar başvuru yapan kişinin mesleki statüsü ve yaşına göre değişiklik gösterebilmektedir.

You might be interested:  Sık sorulan: Aöf Vize Ne Kadar Etkiliyor?

Dubai yeşil pasaporta vize istiyor mu?

Türkiye ile BAE Göçmenlik Ofisi arasında yapılan anlaşma gereğince; Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hususi ( Yeşil ) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatlerinde vizeden muaftır. Dubai ‘ye gitme amacınızın ne olduğu, vize türünün belirlenmesinde temel etkendir.

Ingiltere yeşil pasaporta vize istiyor mu?

Birleşik Krallık’a seyahat etmek T.C. pasaportuna sahip kişilerin pasaport türü fark etmeksizin vize almaları zorunludur. Bordo pasaport (umuma mahsus) sahipleri, yeşil pasaport ( hususi ) sahipleri ve gri pasaport (hizmet) sahipleri geçerli bir İngiltere vizesine sahip olmadan İngiltere ‘ye seyahat edemeyecektir.

Belçika yeşil pasaporta vize istiyor mu?

Yeşil Pasaport (hususi), Gri Pasaport (hizmet) ve Siyah Pasaport (diplomatik) hamili kişiler ise, Belçika ‘ya seyahat sebebi turistik, ticari veya aile ziyareti amaçlı seyahatlerinde Belçika vizesinden muaftırlar.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *