Categories Vize

Okuyucular soruyor: Bulgaristana Vize Nasıl Alınır?

Bulgaristan vizesi almak isteyen kişiler başvurularını planladıkları seyahat tarihinden en az 15 gün önce yapmalıdır. Vize başvuruları, kısa süreli vize türlerinde 10 iş günü içerisinde sonuçlanırken, uzun süreli D vize türlerinde süreç 45-60 iş gününü bulmaktadır.

Bulgaristan vizesi almak ne kadar sürer?

Bulgaristan ‘a seyahat edecek Türk Vatandaşlarının evraklarını konsolosluğa teslim etmeleriyle birlikte sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 5 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.

Bulgaristan’a vize veriliyor mu?

Bulgaristan Vize İstiyor mu? Bulgaristan Türkiye’ye vize uygulayan ülkelerden biridir. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamilleri Bulgaristan vizesine tabidir. Kısa süreli olmak şartıyla Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaportu olanların ülkeye giriş yapabilmeleri için vize almalarına gerek yoktur.

Bulgaristan’a vize nasil alinir?

Bulgaristan Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

  1. Pasaport. Bulgaristan vize başvurularında kullanacağınız pasaportunuzun seyahatinizin bitiminden sonraki 6 ay içinde geçerli olması gerekmektedir.
  2. Biyometrik Fotoğraf.
  3. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği.
  4. Banka Hesap Dökümü
  5. İkametgah Belgesi.
  6. Mesleki Durumunuzu Gösteren Belgeler.

Bulgaristan için hangi vize gerekli?

Hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları geriye dönük son 180 gün içinde toplam 90 güne kadar ikamet edebilecek şekilde, vizesiz olarak Bulgaristan ‘a seyahat edebilirler. Hizmet pasaportu sahibi vatandaşlarımız ile diplomatik pasaport sahibi vatandaşlarımız 30 güne kadar yapacakları seyahatler için vizeden muaftırlar.

You might be interested:  FAQ: Açıköğretim Vize Sınavında Hangi Ünitelere Kadar Sorumluyuz?

Bulgaristan evlilik vizesi kaç günde çıkar?

Bulgaristan evlilik vizesi D tipi vize türüdür. Ortalama olarak 15-20 iş günü içerisinde alınır. Ancak bazı durumlarda Konsolosluğun Bulgar vatandaşı olan aile ferdi hakkında ek mülakat ya da bilgi talebi edebildiğinden bu süre uzayabilmektedir.

Bulgaristan vizesi almak kolay mı?

Cevap 12: Bulgaristan vize başvurusu detaylı evraklar ve uzun bekleme süresi gerekmediğinden kolaydır.

Bulgaristan günübirlik nasıl gidilir?

Bulgaristan için ” günübirlik ” diye bir vize türü yoktur. Bulgaristan ‘a günübirlik gezi için seyahat edecekseniz turistik vize almalısınız. Konsolosluk harcı, başvuru merkezi servis bedeli, hotel konfirme belgesi ve seyahat sigrotası da dahil Bulgaristan günübirlik vize ücreti 130 Euro’dur.

Turistik vize süresi ne kadar?

– Vizenin veya vize muafiyetinin Türkiye’de sağladığı kalış süresi, her 180 günde 90 günü geçemez. Türkiye’de son 180 gün içerisinde toplam kalış süresinin 90 günü geçmemesi kaidesi Türkiye’ye seyahat edecek tüm yabancı ülke vatandaşları için geçerlidir.

Bulgaristan vizesi hangi ülkelerde geçerli?

Çok girişli Bulgaristan vizesi Türk vatandaşlarından vize isteyen Hırvatistan ve Romanya için de geçerli olacaktır. Uçakla Sırbistan, Makedonya, Bosna Hersek gibi ülkelere seyahat edecekseniz Bulgaristan vizesi almanıza gerek yoktur. Sırbistan, Makedonya ve Bosna Hersek’e vizesiz seyahat edebilirsiniz.

Türk vatandaşı Bulgaristan’a nasıl gider?

Bulgaristan’a Vizesiz Giriş Nasıl Yapılır? Bulgaristan’a seyahat etmek isteyen Hususi Pasaport (Yeşil) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 6 ay içerisinde 90’ü aşmamak şartıyla Bulgaristan’a vizesiz seyahat edebilmektedirler.

Schengen vize ücreti ne kadar?

Tüm ek hizmetlerimiz ile ilgili iDATA görevlilerinden bilgi ve destek alabilirsiniz. “2 Şubat 2020 itibariyle schengen vize ücreti 60 Euro ‘dan 80 Euro ‘ya, 6 – 12 yaş arası başvuru sahipleri için de 35 Euro ‘dan 40 Euro ‘ya yükselmiştir.”

You might be interested:  FAQ: Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Istanbul Bulgaristan nasıl gidilir?

Otobüs,özel araba ve ya motosiklet ile Bulgaristan’a rahatlıkla ulaşılabilmektedir. İstanbul ‘dan her gün Bulgaristan’a otobüs seferleri bulunmaktadır. İstanbul ‘dan Sofya’ya hareket eden otobüsler yaklaşık 8-9 saat sürmektedir. Sınır kapısında yoğunluk varsa bu süre 1-2 saat daha uzayabilmektedir.

Bulgar vizesi Schengen mi?

Hayır, Bulgaristan vizesi Schengen vizesi değildir. Bulgaristan şengen vizesi adında bir vize türü yoktur. Schengen ülkelerine gidebilmek için Schengen vizesi alınması gerekmektedir. Bulgaristan vizesi alan kişiler Schengen ülkelerine giriş yapamaz.

Bulgaristan çalışma izni nasıl alınır?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı İş Kurumu tarafından çalışma izni çıkartılmak üzere başvuru dosyası hazırlanarak başvuru yapılır. Takribi 45 gün gibi bir sürede çalışma izni sonucu gelir. Çalışma izinleri 2 tip verilmektedir.

Bulgaristan oturumu ile hangi ülkelere vizesiz gidilir?

Bulgaristan Oturum Kartı ile sadece Romanya, Hırvatistan ve Balkan ülkelerine eşsiz vizesiz gidebilirsiniz.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *