Categories Vize

Okuyucular soruyor: Bulgaristan Vize Ne Kadar?

Bulgaristan turistik vizesi C tipi vize türüdür. Bulgaristan turistik vize ücreti 2020 yılı ve 2021 yılları için aynı olup seyahat sigortası dahil 110 EURO seyahat sigortası hariç 100 EURO’dur.

Bulgaristan vizesi nasıl alınır?

Bulgaristan vizesi almak isteyen kişiler başvurularını planladıkları seyahat tarihinden en az 15 gün önce yapmalıdır. Vize başvuruları, kısa süreli vize türlerinde 10 iş günü içerisinde sonuçlanırken, uzun süreli D vize türlerinde süreç 45-60 iş gününü bulmaktadır.

Bulgaristan turistik vize veriyor mu?

Bulgaristan ‘a Turistik seyahatte bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaportları (Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport) hamili kişileri Turistik Vizesi için başvuru yapmak zorunda değildir. Diğer taraftan, Schengen vizesine sahip olanlar Bulgaristan ‘a vizesiz seyahat edebilmektedir.

Bulgaristan şuan vize veriyor mu?

Bulgaristan Vize İstiyor mu? Bulgaristan Türkiye’ye vize uygulayan ülkelerden biridir. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamilleri Bulgaristan vizesine tabidir. Kısa süreli olmak şartıyla Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaportu olanların ülkeye giriş yapabilmeleri için vize almalarına gerek yoktur.

Bulgaristan vizesi almak kolay mı?

Cevap 12: Bulgaristan vize başvurusu detaylı evraklar ve uzun bekleme süresi gerekmediğinden kolaydır.

You might be interested:  Soru: Iki Girişli Vize Ne Demek?

Bulgaristan kapıda vize veriyor mu?

Bulgaristan üzerinden yapılacak transit geçişler için Bordo (umuma) mahsus pasaport sahipleri transit vizesine tabidir. Bulgaristan kapıda transit vize uygulaması bulunmamaktadır. Bulgaristan üzerinden gidilecek ülke Schengen ülkesiyse ve bu ülkenin vizesi bulunuyorsa transit vizeye gerek kalmaksızın geçiş yapılabilir.

Bulgaristan vizesi ile hangi ülkelere gidilir?

Çok girişli Bulgaristan vizesi Türk vatandaşlarından vize isteyen Hırvatistan ve Romanya için de geçerli olacaktır. Uçakla Sırbistan, Makedonya, Bosna Hersek gibi ülkelere seyahat edecekseniz Bulgaristan vizesi almanıza gerek yoktur. Sırbistan, Makedonya ve Bosna Hersek’e vizesiz seyahat edebilirsiniz.

Bulgaristan vizesini nereden alabilirim?

Bulgaristan Büyükelçiliği ve Konsoloslukları; ikamet bölgelerine göre vize işlemlerini gerçekleştirmektedirler. İstanbul, Çanakkale, Kocaeli ve Sakarya şehirlerinde ikamet eden Türk Vatandaşlarının vize işlemleri için İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğuna müracaat etmeleri gerekir.

Bulgar vizesi Schengen mi?

Hayır, Bulgaristan vizesi Schengen vizesi değildir. Bulgaristan şengen vizesi adında bir vize türü yoktur. Schengen ülkelerine gidebilmek için Schengen vizesi alınması gerekmektedir. Bulgaristan vizesi alan kişiler Schengen ülkelerine giriş yapamaz.

Romanya vize veriyor mu?

Romanya ‘ya seyahat edecek umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımızın mutlaka seyahat amaçlarına uygun vize almaları gerekmektedir. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport hamili vatandaşlarımız ise 90 güne kadar süreli turistik amaçlı seyahatlerinde vizeden muaftır.

Bulgaristan Türklere vize veriyor mu?

Bulgaristan Türkiye’ye vize uygulayan ülkelerden biridir. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamilleri Bulgaristan vizesine tabidir. Kısa süreli olmak şartıyla Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaportu olanların ülkeye giriş yapabilmeleri için vize almalarına gerek yoktur.

Bulgaristan Multi vize nasıl alınır?

Başvuru sahibi şahsen başvuru yapmak istiyorsa öncelikle VFS global aracı kurumundan randevu almalıdır. Başvuru formu ve gerekli dilekçeleri doldurarak vize harç dekontunun aslı ile başvuruyu kendisi gerçekleştirebilir.

You might be interested:  FAQ: Araç Vize Ücreti Ne Kadar?

Bulgaristan transit geçiş vizesi nasıl alınır?

Bulgaristan kısa süreli vize türlerinden olan transit vizesi başvuruları, Bulgaristan Konsolosluklarına outsource edilmiş vize başvuru merkezi ile akredite olmuş seyahat acenteleri aracılığıyla yapılabilmektedir.

Turistik vize süresi ne kadar?

– Vizenin veya vize muafiyetinin Türkiye’de sağladığı kalış süresi, her 180 günde 90 günü geçemez. Türkiye’de son 180 gün içerisinde toplam kalış süresinin 90 günü geçmemesi kaidesi Türkiye’ye seyahat edecek tüm yabancı ülke vatandaşları için geçerlidir.

Bulgaristan Çalışma vizesi kaç günde çıkar?

Bulgaristan ‘da Çalışanların D Vizesi Kaç Günde Çıkar? Çalışanların D Vize başvuruları bir aksilik olmadığında en az 45-60 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Bulgaristan’a giriş çıkış serbest mi?

Hususi (yeşil) pasaport sahibi Türk vatandaşları son altı ay içinde toplam 3 aya kadar vizesiz olarak Bulgaristan’a seyahat edebilirler. Hizmet (gri) pasaportu sahibi vatandaşlarımız ile diplomatik pasaport sahibi vatandaşlarımız (göreve atananlar hariç) 30 güne kadar yapacakları seyahatler için vizeden muaftır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *