Categories Vize

Okuyucular soruyor: Avusturya Vize Nasıl Alınır?

Seyahat edilecek tarihten en geç 15 gün, en erken 2 ay öncesine kadar başvuru yapılmalıdır. Avusturya Konsolosluğu’na yapılacak olan vize başvuruları bireysel olarak kabul edilmemektedir. Vize başvuruları, yetkili vize başvuru merkezleri veya acenteler aracılığıyla yapılmalıdır.

Avusturya vize veriyor mu?

Avusturya ile Türkiye arasında vize uygulaması bulunurken Türkiye vatandaşları bu ülkeye seyahatlerinden önce Avusturya Konsolosluğundan Avusturya vizesi almaları gerekmektedir. Yine aynı şekilde AB ülkelerinden ikamet izni olan veya İsviçre ikamet izni olan Türkiye vatandaşları ise Avusturya vizesinden muaftır.

Avusturya’ya vizesiz gidilir mi?

Avusturya ‘ya seyahat edecek kişilerin Schengen vizesi yoksa ve Bordo (Umumi) Pasaporta sahiplerse vize başvurusu yapmak zorundadırlar. Ancak Hususi (Yeşil), Hizmet(Gri), Diplomatik (Siyah) Pasaporta sahip Türk vatandaşlarının ise Avusturya ‘ ya 180 gün içerisinde 90 gün vizesiz seyahat etme hakları bulunmaktadır.

Avusturya’ya gitmek için ne gerekli?

Avusturya

  • Pasaport.
  • Pasaportunuzun Fotokopisi ve Eski (Schengen) Vizelerinizin Fotokopisi.
  • Vize Başvuru Formu ve Taahhütname.
  • Avusturya Başkonsolosluğuna Yazılmış Seyahat Amacını Açıklayan Şahsi Dilekçe​
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi T.C Kimlik Numarası Yazılı)
  • ​2 Adet Biyometrik Fotoğraf ( Yeni Çekilmiş)

Avusturya D tipi vize kaç günde çıkar?

Avusturya Schengen vizesi kapsamındaki başvurular 14 günde sonuçlanmaktadır. Avusturya D tipi Ulusal Vizesi başvuruları ortalama 8 haftada sonuçlanmaktadır.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Avustralya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Avusturya vize başvuruları ne zaman başlayacak?

Seyahat tarihinden en geç 15 gün öncesinde ya da en erken 2 ay öncesine kadar başvuru yapılabilmektedir. Avusturya vize başvurusunda kişinin durumuna uygun şekilde hazırlanmış olan evrakların başvuru sahibine dair doğru bilgileri içermesi, tutarsızlık içermemesi, sahte bilgi içermemesi gerekmektedir.

Avusturya Istanbul Başkonsolosu kimdir?

Başkonsolos Josef Saiger, BA, MA, 1 Ağustos 1961 tarihinde Knittelfeld/Steiermark’ta doğmuştur.

Avusturya Türkiye’den vize istiyor mu?

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Avusturya vize için hesapta ne kadar para olmalı?

Avusturya Konsolosluğuna 3-5 gün konaklama süreli turistik vize başvurunuzu satın alınmış otel ve uçak bileti ile vize başvurusu yapacaksanız banka hesabınızda en az 5-6 bin TL bakiye bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Yeşil Pasaportlular Avusturya’ya gidebilir mi?

YEŞİL PASAPORTLULARIN VİZESİZ VEYA KAPIDA YA DA INTERNETTEN VİZE ALARAK GİDEBİLDİĞİ ÜLKELER: Almanya (90 Gün) Andorra (90 Gün) Avusturya (90 Gün)

Türkiyeden misafir getirmek icin ne gerekli?

Başvuru sahibinin hazırlaması gereken şahsi evraklar;

  • Pasaport.
  • 2 adet biometrik Yeni fotoğraf (arka fonu beyaz 35×45 cm ölçülerinde)
  • Kimlik ön ve arka yüz fotokopisi.
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.

Schengen vizesi ücreti ne kadar?

“2 Şubat 2020 itibariyle schengen vize ücreti 60 Euro ‘dan 80 Euro ‘ya, 6 – 12 yaş arası başvuru sahipleri için de 35 Euro ‘dan 40 Euro ‘ya yükselmiştir.”

Avusturya Türkiye’den gelenlere karantina uyguluyor mu?

Bugünden itibaren (1 Temmuz 2021) Türkiye ‘ den Avusturya ‘ya dönecek vatandaşlar bazı kurallara dikkat etmek zorunda. İşte bugün yeni seyahat kuralları: 12-18 yaş arası çocuklar, tam bağışıklık kazanmış birisiyle seyahat ettikleri taktirde karantinadan ve online kayıttan muaf tutulacaklar.

You might be interested:  FAQ: Almanya Vize Fotoğrafı Nasıl Olmalı?

Avusturya D tipi vize nedir?

Ulusal vize olarak da adlandırılan D tipi vize, 6 aydan daha uzun süreli Avusturya ‘da kalmayı ya da oraya yerleşmeyi düşünen T.C. vatandaşlarının alması gereken vizedir. Aile birleşimi, çalışma ya da öğrenci vizeleri ile D tipi vizeye başvuru gerçekleştirmek mümkündür.

Almanya vize işlemleri ne kadar sürer?

Genel Bilgi. Vize başvurusu normal koşullarda başvuru işleminin tamamlanmasından sonraki 5 gün içinde sonuçlanır. (iDATA Kadıköy, Bursa ve Trabzon şubelerinden yapılan başvurular için 2 iş günü eklemek gerekmektedir.) Türkiye dışındaki bazı ülke vatandaşları için vize işleminin sonuçlanma süresi yaklaşık 15 gündür.

Avusturya aile birleşimi vizesi ne zaman çıkar?

Avusturya aile birleşimi başvuru sonuçlanma süresi ortalama olarak 6 aydır. Ancak söz konusu 6 aylık süre, ortalama bir süre olup kesinlik içermemektedir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *