Categories Vize

Okuyucular soruyor: Avustralya’ya Nasıl Vize Alınır?

Avustralya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

 1. Pasaport(Seyahat dönüşünden itibaren 6 ay daha geçerli ve en az 2 sayfası boş)
 2. 2 adet 3,4*4,5 cm ölçülerinde biometrik fotoğraf (en geç 1 ay içerisinde çekilmiş olacak)
 3. Nüfus cüzdan fotokopisi.
 4. Başvuru formu.
 5. Vize başvuru dilekçesi.
 6. Vize ücretinin( gişede veya elektronik ortamda)

Avustralya çalışma vizesi nasıl alınır?

Avustralya oturum iznine sahip olabilmek için Avustralya ‘da faaliyet gösteren bir ticari firmayla iş akdi imzalayarak çalışma izni sahibi olabilir, Avustralya eğitim programlarından faydalanabilir, çalışma ve tatil vizesi gibi yarı zamanlı işlerde çalışarak kalıcı oturum iznine başvurabilirsiniz.

Avustralya vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?

Maaş Bordrosu (Son 3 aylık, kaşe ve imzası olan) Şahsi Banka Hesap Cüzdanları veya Banka Hesap Dökümleri (minimum 4000 TL bakiyeli, son 3 aylık, kaşeli, imzalı ve banka imza sirküleri ile birlikte) Kira gelirleri, Tapu ve Araç Ruhsatı fotokopisi (Varsa)

Avustralya vizesi almak ne kadar sürer?

Turist vizesi, başvuru sahibinin 3-6 veya 12 aya kadar Avustralya ‘da kalmasını sağlar. Bu vize aynı zamanda çalışma amacı gütmeyen diğer kısa süreli kalışlar içinde kullanılmaktadır.

Avustralya geçici çalışma vizesi nedir?

Geçici Çalışma (Kısa Süreli Çalışma /Uzmanlık) Vizesi ( Vize Sınıfı 400) Genel olarak bu vize sınıfı kişiye Avustralya ‘da üç aya kadar kalma hakkı tanımakla birlikte kısıtlı belirli durumlarda güçlü bir iş gerekçesi ile desteklenmesi şartıyla kalış süresinin altı aya kadar uzatılması düşünülebilir.

You might be interested:  Sık sorulan: Rusya Vize Ne Zaman Kalkacak?

Yeni Zelanda çalışma izni nasıl alınır?

En az iki yıl kadar ikamet vizesine sahip olmanız gerekmektedir. İkamet vizesinin sunmuş olduğu koşulları yerine getirmeniz ve tamamlamanız gerekmektedir. Yeni Zelanda oturum izni için göstermiş olacağınız 5 tane seçenek bulunmaktadır. İş kategorisi ile başvuru yapabilirsiniz.

Avustralya vize ücreti nereye yatırılır?

Avusturya Vizesi Ücreti Nereye Yatırılır Vize ücretleri direk olarak konsolosluğa yapılmaktadır. Kişinin başvurusunun reddi halinde Avustralya Konsolosluğu ücreti iade etmeyecektir.

Avustralya vatandaşı nasıl olunur?

Bu kategoride Avustralya vatandaşlığı alabilmeniz için bir vatandaşlık sınavı uygulanmaktadır. Bu sınava 60 yaşın üzerindeki kişilerin girmesi şart değildir. Süresiz oturum izni sahibi olarak Avustralya vatandaşlığı başvurusu yapabilmeniz için Avustralya ‘da en az 4 yıl süre ile ikamet etmiş olmanız şarttır.

Avusturya’ya gitmek için ne gerekli?

Avusturya

 • Pasaport.
 • Pasaportunuzun Fotokopisi ve Eski (Schengen) Vizelerinizin Fotokopisi.
 • Vize Başvuru Formu ve Taahhütname.
 • Avusturya Başkonsolosluğuna Yazılmış Seyahat Amacını Açıklayan Şahsi Dilekçe​
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi T.C Kimlik Numarası Yazılı)
 • ​2 Adet Biyometrik Fotoğraf ( Yeni Çekilmiş)

Avustralya evlilik vizesi ne kadar sürer?

– 9 Aylık Geçici süre için verilir. Vize alındığında, 9 Ay içerisinde Avustralya ‘ya giriş yapılıp evlenilmesi gerekir.

Avustralya vizesi ile hangi ülkelere gidilir?

Avustralya vatandaşları Avrupa Birliği üyesi ülkelerine (28 ülke ), ABD, Kanada ve Yeni Zelanda’ya da vizesiz seyahat edebilme hakkına sahiptirler.

Avustralya vizeleri açıldı mı?

Avustralya ‘da eğitim almak isteyen öğrencilere sevindirici haber sonunda geldi. Avustralya hükümeti yaptığı son açıklamada vize işlemlerinin tekrar başlayacağını duyurdu. 2021’de Avustralya ‘da eğitim almak isteyen öğrenciler okul kayıt ve vize işlemlerini artık yapabilecek durumdalar.

Geçici vize nedir?

Kısa süreli vize (C Tipi), Vize Kanununda da belirtilen şartlar altında bir yabancının Slovenya Cumhuriyeti / Schengen Bölgesi topraklarına girmesine ve geçici olarak kalmasına izin veren bir yetkilendirmedir. Vize, bir yabancının pasaportuna (veya başka bir seyahat belgesine) vize etiketi şeklinde düzenlenir.

You might be interested:  FAQ: Aöf Vize Ne Zaman?

Avustralya Göç alıyor mu?

Nitelikli Göçmenlik Genel nitelikli göçmen alım programı çerçevesinde Avustralya ‘ya yerleşmek isteyenler Daimi (Permanent) ve Geçici (Provisional/Temporary) vize ile Avustralya ‘ya gelebilmektedirler. Geçici vize ile gelenlerin ikamet durumu, bu süre sonunda daimi ikamete dönüşebilmektedir.

Nitelikli Göçmen vizesi nedir?

Nitelikli (Kalifiye) Göçmenlik Vize Başvurusu Dikkat edilmesi gereken birçok işlem ve bilgi içeren bir başvurudur. Bu vizede doğru meslek kategorisinin seçiminden eyalet kriterlerine kadar profesyonel yardım gerektiren birçok teknik konuyu içermektedir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *