Categories Vize

Mykonos’a Nasıl Gidilir Vize?

Mykonos’a gitmek için vize gerekli mi, elbette evet. Mykonos Yunanistan’a bağlı bir Yunan adasıdır ve Türk vatandaşlarından vize istemektedir. Yalnızca yeşil pasaporta sahip Türk vatandaşlarının Yunan vizesi ya da schengen vizesi muafiyeti mevcuttur.

Mykonos a nasıl gidilir 2021?

İzmir Seferihisar’dan kalkan feribotlarla Samos’un Karlovasi Limanı’na seyahat edip, aynı limandan kalkan feribotla Mykonos’a geçmek en pratik, hızlı ve ucuz yol. Dönemsel olarak Sakız Adası’ndan da seferler var. Sakız Adası’na İzmir Çeşme’den yarım saatte ulaştıktan sonra, Sakız’dan Mykonos’a 6 saatte geçebilirsiniz.

Çeşme Mykonos feribot kaç saat?

Türkiye’den Mykonos ‘a direkt feribot seferi yok. Sakız Adası’na İzmir Çeşme ‘den yarım saatte ulaştıktan sonra, Sakız’dan Mykonos ‘a 6 saatte geçebilirsiniz. Türkiye’de bazı seyahat firmalarının Türkiye çıkışlı cruise turları da Mykonos ‘a uğruyor.

Mykonos kapıda vize var mı?

Mykonos Vizesi Mykonos ‘a gitmek için vize gerekli mi, evet. Yunanistan’a giriş yapabilmek için normal (bordo) pasaport sahiplerinin geçerli Schengen vizesine sahip olmaları gerekiyor. Yunanistan kapı vizesi yalnızca bazı Yunan Adaları’nda geçerli ve Mykonos bu adalardan biri değil.

Santorini ye vizesiz nasıl gidilir?

Yunanistan kapı vizesi ile 6 adaya gidebilirsiniz. Bunlar: Sakız adası, Kos, Samos, Midilli, Meis ve Rodos adalarıdır. Santorini ‘ ye gitmek için ise Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Bildiğiniz gibi Schengen vizesi ile, Schengen üye ülkelerine giriş yapabilmektesiniz.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Amerikan Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Turkiyeden Mykonos a nasil gidilir?

Mykonos’ a gitmek için pahalı uçak biletleri almanıza gerek kalmadı! İzmir Seferihisar Limanından her Cuma – Cumartesi ve Pazar sabahları 08.00 de kalkan feribot seferi ile Karlovasi ye gidip, aynı limandan saat 16:00 da kalkan Hellenic Sea Ways feribotu ile saat 19:30 da Mykonosta’ sınız!

Mykonos gitmek için ne gerekli?

Mykonos ‘a gitmek için vize gerekli mi, elbette evet. Mykonos Yunanistan’a bağlı bir Yunan adasıdır ve Türk vatandaşlarından vize istemektedir. Yalnızca yeşil pasaporta sahip Türk vatandaşlarının Yunan vizesi ya da schengen vizesi muafiyeti mevcuttur.

Mykonos dan Santorini ye nasıl gidilir?

Mykonos ‘tan Santorini ‘ ye Nasıl Gidilir? Yunanistan’ın en popüler iki adasını birlikte görmek isterseniz Mykonos ‘tan yaz aylarında haftanın her günü Santorini ‘ ye sefer düzenleniyor. Golden Star Ferries, Minoan Lines, Seajets firmaları tarafından düzenlenen seferlerle Mykonos – Santorini arası yaklaşık 2 saat sürüyor.

Çeşmeden Yunan adalarına nasıl gidilir?

Çeşme ve Sakız Adası arasında her gün 09:00 ve 16:30 saatleri arasında feribot seferleri düzenlenmektedir. Seyahat yaklaşık 35-40 dakika sürmektedir. Kuşadası ve Samos adaları arasında her gün 09:00 ve 16:00 saatleri arasında feribot seferleri düzenlenmektedir. Seyahat yaklaşık bir buçuk saat sürmektedir.

Mikonos a en ucuz nasıl gidilir?

Ada’ya Türkiye’den direkt feribot seferi yok ama hemen hemen tüm civar adalardan düzenli tekne ve hızlı feribot seferleri bulmak mümkün. Diğer bir alternatif ise Çeşme’den Sakız Adası’na geçerek buradan yaklaşık 6 saatte Mikonos’a ulaşabilirsiniz. Mikonos’ta şehir içi en ucuz ulaşım aracı, yerel otobüsler.

Hangi Yunan adaları vizesiz?

Sakız, Midilli, Samos, Kos, Meis ve Rodos vizesiz gidebileceğiniz Yunan adalarıdır.

Kapıda vize ücreti ne kadar?

Vize toplam maliyeti 55 € olup, bu tutarın tamamı evraklar ile birlikte TURYOL AYVALIK ofisine ödenmesi gerekmektedir. 0-12 yaş çocuklar içinde aynı evraklar geçerli olup, vize ücreti toplam 20 €’dur. Vizenin yunan polisi tarafından reddi durumunda ücret iadesi yapılmaz.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Vize Süresi Ne Kadar?

Midilliye gitmek için ne gerekli?

İki ülke arasında yapılan anlaşmaya göre; Türkiye’den Midilli Adası’na gitmek isteyen Bordo pasaport sahipleri geçerli bir Schengen vizeleri yoksa kapı vizesi alarak Midilli’ye giriş yapabilirler. Yeşil ve Gri Pasaport Sahiplerinin ise kapı vizesi almasına gerek yoktur.

Türkiyeden Santorini ye nasıl gidilir?

Santorini ‘ ye Türkiye’den direkt feribotla ulaşım mümkün değil. Türkiye’den bir aktarma yaparak Santorini Adası’na gidebilirsiniz. Marmaris ya da Bodrum’dan Kos’a (İstanköy) geçtikten sonra yaz döneminde düzenli seferleri bulunan Kos- Santorini feribotu ile adaya ulaşabilirsiniz.

Yunan adalarının en güzeli hangisi?

Santorini bembeyaz evleri ve mavi kubbeli kiliseleriyle ünlü bir ada. Daha çok balayı çiftleri tarafından tercih edilen adada gerçekten de romantik bir atmosfer var. Oia ve Thira görmeniz gereken 2 en önemli şehir.

Santorini ye uçakla nasıl gidilir?

Türkiye’den Santorini ‘ ye havayolu ile ulaşım için İstanbul’dan Atina’ya aktarmalı olarak adaya uçmanız gerekiyor. Atina’ya ulaştıktan sonra Santorini uçağı sizi bekliyor. Atina’dan Santorini ‘ ye Aegean Airlines firması ile uçabilirsiniz. İstanbul’dan Santorini ‘ ye uçuş aktarmalı olarak yaklaşık 4 saat sürüyor.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *