Categories Vize

Kıbrıs’a Vize Nasıl Alınır?

KKTC’de elçilik, konsolosluk veya temsilciliği olan ülke yurttaşları ile Avrupa Birliği ülkeleri yurttaşlarına girişte vize verilebilmesi, en az 2 ay geçerli pasaport ile giriş yapılmasına bağlıdır. Bu şahıslar dışındaki şahıslara girişte vize verilebilmesi için en az 6 ay geçerli pasaport ile giriş yapmaları gerekir.

Türk vatandaşı Kıbrıs ne kadar kalabilir?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine Gitmek İçin Gerekli Evraklar KKTC’ye seyahate etmeyi planlayan Türk vatandaşlarının Kuzey Kıbrıs’ta kalabilme süresi 3 ay yani 90 gündür. 90 günü aşan bir seyahat planı yapan Türk Vatandaşlarının Umuma mahsus (Bordo) Pasaporta sahip ise pasaport tarihlerinin seyahat bitim tarihinden

Kıbrıs vizesiz gidilir mi?

Kıbrıs (KKTC) KKTC, Türk vatandaşlarının pasaport ve vize gerekmeden, kimlikle seyahat edebileceği noktalar arasındadır. Pasaportlu seyahatlerde ise yine vize gerekmeden 90 gün konaklama hakkına sahip olunabilmektedir.

Güney Kıbrıs Vizesi nasıl alınır?

Türkiye’de Güney Kıbrıs Başkonsolosluğu ya da Büyükelçiliği bulunmamaktadır. Bu sebeple Güney Kıbrıs’a seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları vize başvurularını Yunanistan’daki G. Kıbrıs Atina Büyükelçiliği üzerinden yürütmektedirler. Türk vatandaşları başvurularını şahsen tamamlamalıdırlar.

Kıbrıs’ta kaç gün kalabilirim 2020?

1) Lefkoşa – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ancak Kıbrıs ‘a kimlikle seyahat ettiğinizde 30 gün, pasaportla seyahat ettiğinizde ise 90 gün vizesiz konaklama imkanınız olduğunu da unutmamalısınız.

You might be interested:  Çek Cumhuriyeti Ne Vize Varmı?

TC vatandaşı Kıbrısta çalışabilir mi?

ÖN İZİN ALMADAN KKTC’DE ÇALIŞABİLİR MİYİM? KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından verilen ön izin olmadan ülkeye giriş yapan TC uyruklu kişiler hiç bir işyerinde istihdam edilemez.

Türk vatandaşları Kıbrısa nasıl gider?

Kuzey Kıbrıs ‘a turistik giriş için vize gerekmiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kıbrıs ‘a sadece nüfus cüzdanlarıyla giriş yapabiliyorlar. Turist olarak 3 aylık süreyi geçirmemeleri gerekiyor. Ayrıca kalış tarihinizden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli bir pasaportunuz olması gerekiyor.

Mersin Kıbrıs arası feribotla kaç saat sürer?

Yolculuk yaklaşık 2 saat sürmektedir. Girne’den Taşucu’na her gün sabah 9.30 da feribot seferi düzenlenmektedir. Taşucu’ndan Girne’ye ise sabah 11.30’da hareket etmektedir feribotlar.

KKTC vatandaşı hangi ülkelere vizesiz girebilir?

Kıbrıs vatandaşları seyahat özgürlüğü açısından dünyada 16. sırada yer alır. Kıbrıs vatandaşları Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ve Avrupa Birliği’nin tüm ülkelerine vizesiz seyahat edebilirler. Ancak bu sadece Kıbrıs vatandaşlarına özel bir haktır.

Kıbrıs’a pasaportla girilirse ne olur?

Kıbrıs’a pasaportla giriş yapılırsa girişte pasaporta KKTC giriş damgası basılır. Pasaportunuzdaki KKTC giriş damgası ileride sadece Yunanistan vizesi alırken sorun olur. Diğer Schengen ülkeleri veya Commonwealth ülkeleri gibi diğer hiçbir ülke KKTC girişiniz yüzünden negatif değerlendirme yapmazlar.

Güney Kıbrıs Schengen ülkesi mi?

Güney Kıbrıs Schengen geçerli mi: AB ülkeleriyle anlaşmalı olmasa da bağımsız ada kuruluşlarından olarak, Schengen kadar kolay bir geçiş vizesine sahiptir. Kolay vize alınabileceği gibi Avrupa’daki vatandaşların Güney Kıbrıs Schengen olarak geçişleri bulunur.

Güney Kıbrıs’a Türkler girebilir mi?

KKTC ve Türkiye Cumhuriyeti 2003 yılından bu yana Güney Kıbrıs vatandaşlarının sınır kapılarında vize alarak Türkiye ‘ye seyahat etmelerine olanak tanımaktadır. Kıbrıs vatandaşları, Güney Kıbrıs’a geçerken herhangi bir vize engeli ile karşılaşmazlar. Ancak Türk vatandaşları için bir vize uygulaması bulunmaktadır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Vize Nasil Aliniyor?

Schengen ile Güney Kıbrıs’a gidilir mi?

Güney Kıbrıs’ın Türkiye’de diplomatik misyonu yoktur. Kıbrıs Rum Kesimi vizesi işlemleri Yunanistan’ın başkenti Atina’da bulunan Güney Kıbrıs Elçiliğinden yapılmaktadır. Öncelikle Atina’ya gidileceğinden mutlaka başvuru sahibinin geçerli bir schengen vizesi olmalıdır.

Kıbrıs çalışma izni ne kadar sürede çıkar?

3.Ülke vatandaşları için ön izin başvurusunun onaylanma süresi en az 15 gün sürmektedir. İşçi daha önce adaya giriş yapıp 3 gün içerisinde tekrar çıkış yapmışsa, kişi hakkında Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan Polis Araştırması işlemi gerekmemekte ve ön izin başvurusu 3 veya 4 gün içerisinde onaylanabilmektedir.

Kıbrıs çok pahalı mı?

Her yaştan ve her kültürden insanın kolaylıkla hayat süreceği Kuzey Kıbrıs ‘ta yaşam masrafları Türkiye’ye göre biraz pahalı olabilir ancak birçok Avrupa ve Akdeniz ülkesine göre oldukça düşüktür. Kuzey Kıbrıs ‘ta 2021 yılında verilen asgari ücret brüt 4 bin 400 TL’dir.

Kuzey Kıbrıs’a Türkler girebilir mi?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için vize gereklimi? Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlari ülkeye turist olarak girerken nüfus cüzdanlarıyla bir ay süreye kadar verilebilecek vize ile girebilirler pasaporta ihtiyaçlari yoktur, ancak verilecek vize süresini geçirmemeleri gerekiyor.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *