Categories Vize

Ingiltere Vize Randevu Nasıl Alınır?

‘Book Appointment’ bölümünden randevu alımı için randevu yeri ve türü seçilir. Sistemde önerilen randevu tarih ve saati içinden uygun olan randevu tarihi, başvuru sahibi tarafından onaylanarak, İngiltere Konsolosluğu’na vize müracaatı için hazırlanması gereken evrakların listesi sistem tarafından sunulmaktadır.

TLS randevu nasıl alınır?

Randevu soru ve sorunlarınız için 0850 885 2521 numaralı çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Ingiltere vize randevusu nereden alınır?

İngiltere Vize Başvurularından önce randevu alınmaktadır. Vize randevuları, konsolsoluk tarafından outsource edilmiş vize başvuru merkezi üzerinden alınmaktadır. Türkiye’de; Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Adana, Bursa ve Antalya olmak üzere 7 farklı ilde vize başvuru merkezi ofisleri bulunmaktadır.

Ingiltere vize başvurusu nereye yapılır?

Birleşik Krallık’a seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları, İngiltere Vizesi için İngiltere Başkonsolosluğu ve İngiltere Büyükelçiliği, tarafından outsource edilmiş vize başvuru merkezi ve vize hizmet merkezleri aracılığı ile müracaat edebilirler.

Ingiltere vize başvurusunu nasıl takip edebilirim?

İngiltere vize başvuru durumunuza dair Tls Contact ya da İngiltere Konsolosluğu üzerinden bilgi verilmemektedir. İngiltere vize durumu kontrolü için başvuru sistemine giriş yaptıktan sonra ”Track My Application” butonuna tıklayarak İngiltere başvurunuzun hangi aşamada olduğunu takip edebilirsiniz.

You might be interested:  Sık sorulan: Belçika'ya Nasıl Vize Alabilirim?

Almanya vize için randevu nasıl alınır?

Randevu Nasıl Alınır? Almanya ‘ya kısa süreli vize başvuruları, Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize danışma merkezleri ya da turizm acenteleri aracılığı ile yapılmaktadır. Uzun süreli vize başvurularının ise şahsen yapılması gerekmektedir. Randevu almadan vize başvurusunda bulunmak mümkün değildir.

Isviçre konsolosluğu randevu nasıl alınır?

Konsolosluk hizmetleri. Bize [email protected] adresine e-posta göndererek ve +90 212 283 12 83 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Ziyaretçilere sadece randevu ile alınacaktır.

Ingiltere vizesi alınıyor mu?

İngiltere Birleşik Krallığı’na seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İngiltere ‘ye giriş yapmak için İngiltere vizesi başvurusunda bulunmak zorundadır. İrlanda Cumhuriyeti’ne İngiltere vizesi ile giriş yapılamamaktadır.

Ingiltere vize randevusu kaç gün sonraya veriliyor?

İngiltere Vizesi Çıkış Süresi İngiltere vize başvuru işlemleri normal süreçte en az 15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Ancak İngiltere Vize Başvuru Merkezi tarafından verilen “Priority Service” hizmet kapsamında başvurunun öne alınarak 5 iş günü içinde sonuçlanması mümkün olmaktadır.

Ingiltere vizesi almak kolay mı?

İngiltere Turistik Vize Almak Zor mu? Pasaportunuzda Schengen, Amerika ve Kanada gibi ülkelerin vizeleri var, Konsolosluğun vize şartlarını yerine getiriyor ve doğru vize başvurusu yapmışsanız İngiltere turist vizesi almak zor değildir.

Ingiltere vizesi en kolay nasıl alınır?

Kolay İngiltere vizesi için gerekli evraklar

  1. İngiltere vizesi başvuru formu.
  2. Kimlik Fotokopisi.
  3. Pasaport (Seyahat sonrasında en az 6 ay geçerliliği bulunmalıdır.
  4. Şahsi vize talep dilekçesi (İngilizce).
  5. Ulaşım ve konaklama rezervasyonları (Talebiniz halinde firmamız tarafından yapılmaktadır.)

Ingiltere vizesi ne kadar 2020?

6 aylık turistik vize ücreti 130 USD. 2 yıllık turistik vize ücreti 495 USD. 5 yıllık turistik vize ücreti 896 USD. 10 yıllık turistik vize ücreti ise 1124 USD olarak belirlenmiştir.

You might be interested:  Sık sorulan: Ingiltere Transit Vize Nasıl Alınır?

Ingiltere vizesi kaç günde çıkar 2020?

İngiltere Genel Ziyaretçi Vize işlemleri normal işleyen süreçte en az 15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Ancak “Priority Service” hizmet kapsamında başvurunun öne alınarak 5 iş günü içinde sonuçlanması mümkün olmaktadır. Öncelikli vize servisi, vize başvurusu için çıkan karara herhangi bir katkısı bulunmamaktadır.

Vize başvurusunu nasıl takip edebilirim?

Konsolosluklar tarafından resmi olarak yetki verilmiş kuruluşların internet sitelerinden vize sorgusu yapmak mümkündür. Pasaport numarası ve barkod numarası gibi bilgileri girerek kısa süre içerisinde vize sorgulama işlemi tamamlanmaktadır.

Vize başvuru sonucu ne zaman belli olur?

Vize başvurusu normal koşullarda başvuru işleminin tamamlanmasından sonraki 5 gün içinde sonuçlanır. (iDATA Kadıköy, Bursa ve Trabzon şubelerinden yapılan başvurular için 2 iş günü eklemek gerekmektedir.) Türkiye dışındaki bazı ülke vatandaşları için vize işleminin sonuçlanma süresi yaklaşık 15 gündür.

iDATA vize sonucu nasıl öğrenilir?

Başvurumun sonucu ile ilgili bilgiyi nereden alabilirim? Başvuru sonucunuzu sadece pasaportunuzu teslim aldıktan sonra öğrenebilirsiniz. iDATA başvuru sonuçlarına ait bilgiye sahip değildir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *