Categories Vize

Ingiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere Vize Başvurusu online sistem üzerinden profil oluşturularak yapılmaktadır. Vize müracaatı yapacak şahıslar online olarak doldurulan ve onaylanan formun bir kopyasını alarak imzalamalı ve aynı sistem üzerinden alınan randevu belgesi ile beraber müracaatlarını gerçekleştirmelidir.

Ingiltere vize başvurusu alıyor mu?

İngiltere vize başvuruları randevu ile kabul edilmektedir. İngiltere vize başvurusu online işlemler sayfası üzerinden İngiltere vize randevusu alınmaktadır. Türkiye’de görev yapan İngiltere Vize Başvuru Merkezlerinin bulunduğu iller: Antalya, Ankara, Adana, Bursa, Gaziantep, İstanbul ve İzmir’dir.

Ingiltere vizesi almak kolay mı?

İngiltere Turistik Vize Almak Zor mu? Pasaportunuzda Schengen, Amerika ve Kanada gibi ülkelerin vizeleri var, Konsolosluğun vize şartlarını yerine getiriyor ve doğru vize başvurusu yapmışsanız İngiltere turist vizesi almak zor değildir.

Ingiltere vize başvuruları ne zaman açılacak?

23 Haziran 2020 tarihini takiben İngiltere vize başvuru merkezleri üzerinden vize işlemlerinin tamamlanabileceği duyurulmuştur. İngiltere ‘ye olan uçuşların açılmasıyla beraber 2021 yılında vize alarak ülkeye seyahat etmek mümkündür.

Ingiltere vizesi nasıl alınır 2020?

İngiltere vizesi için hazırlanması gereken evraklar şu şekildedir:

 1. Pasaport (Seyahat bitişinden itibaren en az 6 ay daha geçerli ve 2 sayfası boş)
 2. Varsa eski pasaportlar.
 3. Nüfus cüzdan fotokopisi.
 4. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 5. İngiltere Vizesi Başvuru Formu.
 6. İngiltere vize talep dilekçesi.
 7. Konaklama yeri rezervasyonları
You might be interested:  Okuyucular soruyor: Almanya Vize Harcı Nereye Yatırılır?

Ingiltere vize başvurusu nereye yapılır?

Birleşik Krallık’a seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları, İngiltere Vizesi için İngiltere Başkonsolosluğu ve İngiltere Büyükelçiliği, tarafından outsource edilmiş vize başvuru merkezi ve vize hizmet merkezleri aracılığı ile müracaat edebilirler.

Ingiltere vizesi çıktığı nasıl anlaşılır?

Parmak izi verdiğiniz gün, yani İngiltere vize başvuru merkezi üzerinden işlemlerinizi tamamladığınız gün başvuru sisteminde ”Biometric Enrollment Done” ibaresinin yeşil tikli olduğunu göreceksiniz. Bu ibare parmak izi verdiğinizi ve başvurunuzun TLS Contact tarafından sorunsuz alındığını gösterir.

Ingiltere vizesi kaç günde çıkar 2021?

İngiltere vizesi kaç günde çıkar 2021? İngiltere vizesinin çıkma süresi başvuru yapılan vize türüne ve konsolosluğun yoğunluğuna göre değişir. Vize sonuçları ortalama 15 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. İngiltere vizesine sahip olmak için öncelikle bir nedene ihtiyacınız var.

Almanya vize başvurusu alıyor mu?

Almanya Vize İstiyor Mu? Almanya Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahiplerinin ülkeye girmesi için vize talep ederken, Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahiplerinin 180 gün içerisinde 90 gün kadarlık bir sürede vizesiz giriş yapabilmesine izin vermektedir.

İngiltere vizesi hangi durumlarda reddedilir?

İngiltere vize reddinin en önemli sebepleri; Eksik evrak beyanı İtiraz Davası

 • İnsani Koruma Başvurularının Reddi (İltica)
 • İnsan Haklarına Aykırı Ret Kararı
 • Avrupa Birliği Düzenlemerine karşı sınır dışı ya da ret kararı,
 • İngiliz Vatandaşlığı’ndan çıkarılma.
 • Koruma Statüsünün iptal edilmesi gibi nedenlerdir.

İngiltere vizesi almak kaç gün sürer?

Kısa süreli İngiltere vizesi başvuruları ortalama olarak 15 iş günü (21 takvim günü) içerisinde sonuçlanmaktadır. Uzun süreli İngiltere vize başvuruları ise 12 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.

En kolay kime vize çıkar?

Değerli ziyaretçilerimiz, aşağıdaki meslek grupları daha kolay vize alabileceklerdir.

 • Düzenli bir iş ve gelire sahip olan kişiler,
 • Şirket sahipleri veya ortakları,
 • Asgari ücret üzerinde maaş alan kişiler,
 • Memur veya kamuda çalışanlar,
 • Emekliler,
 • Avukatlar, Doktorlar,
You might be interested:  Schengen Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Amerika vize başvuruları açık mı?

Amerika Konsolosluğu göçmen vize bölümü Pazartesi ile Cuma günleri arasında hizmet vermektedir. Amerika Konsolosluğu göçmen vize mülakatları sadece randevu ile yapılmaktadır.

Ingiltere konsolosluğu ne zaman açılıyor?

İngiltere Büyükelçiliği Çalışma Saatleri: İngiltere Ankara Büyükelçiliği haftaiçi hergün Saat: 09.00 – 17.00 arasında konsolosluk hizmeti vermektedir.

Avrupa vize başvuruları ne zaman başlıyor?

Schengen (90 gün altı) vize başvuruları seyahat tarihinden en erken 180 gün önce yapılabilir. Ulusal (90 gün üstü) vize başvuruları seyahat tarihinden en erken 90 gün önce yapılabilir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *