Categories Vize

Hızlı Cevap: Yunanistan Transit Vize Nasıl Alınır?

Yunanistan transit vize başvurusu doğrudan Yunanistan Konsolosluklarına yapılamamaktadır. Başvuru sahipleri konsolosluklar yerine, konsolosluk tarafından yetki verilen danışmanlık firmaları ve seyahat acenteleri ile işlemlerini yapmaktadırlar.

Yunanistan vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?

Yunanistan ‘da 7-10 gün konaklama yapacak ve Konsolosluğa satın alınmış otel ve uçak bileti sunacaksanız vize için banka hesabınızda en az 12-13 bin TL civarı para bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Transit vize nereden alınır?

Peki transit vize nereden alınır derseniz, büyükelçiliğe veya konsolosluğa başvuru yapmanız gerekmektedir. Vize başvurunuzu seyahatinizden bir ay önce yapmalısınız. Vize başvurunda gerekli olan evrakları eksiksiz doldurun aksi takdirde vize alamayabilirsiniz.

Atina Havaalanı transit vize istiyor mu?

Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport hamilleri vizeden muaftırlar. Schengen Anlaşması’na dayanan Yunan vize rejimi, havalimanlarında uçak değiştirecek, yani Yunanistan’dan transit geçecek olan umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlarımıza dahi vize zorunluluğu getirmektedir.

Yunanistan vize işlemleri kaç gün sürer?

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? Yunanistan ‘a seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşlarımızın vize başvurusu için gerekli tüm evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde teslim etmeleri şartıyla vize başvurularının sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 7 ile 15 iş günü bir süre aralığında gerçekleşmektedir.

You might be interested:  Sık sorulan: Makedonya Vize Nasıl Alınır?

Schengen vizesi için hesapta ne kadar para olmalı 2021?

Schengen Vizesi İçin Bankada Kaç Para Olmalı? Schengen vizesinde bankada olması gereken tutar ortalama olarak 5 bin TL şeklinde ifade edilebilir. Vize başvurularında bankada gereken tutardan fazla bulunması ise gereksiz bir durumdur.

Yunanistan vizesi almak kolay mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Yunanistan vizesi almak bir çok açıdan kolaydır. İki ülke arasındaki tarihi ve kültürel bağlar vatandaşlarımızın bu ülkeye sık seyahat etmesine neden olur ve başvuru sahiplerinin Yunanistan seyahat geçmişleri her zaman daha kolay vize almalarını sağlar.

Hangi Avrupa ülkeler transit vize istemiyor?

Örneğin bazı Avrupa ülkeleri 12 saate kadar olan aktarmalarda transit vize istememektedir. Peki, hangi Avrupa ülkeleri bunlar diyecek olursanız; İspanya, İtalya, Fransa gibi ülkeler. Transit vize istemeyen ülkelerden başlıcaları;

 • İTALYA.
 • HOLLANDA.
 • FRANSA.
 • İSPANYA.
 • RUSYA.
 • POLONYA.
 • DUBAİ
 • UKRAYNA.

Vize davet mektubu nereden alınır?

Vize davet mektubu, yurt dışında yaşayan aile ya da arkadaşlarını davet edenlerin bulunduğu ülke konsolosluğuna yazdıkları bir mektuptur. Günümüzde birçok konsolosluk bu mektupları fax ya da e-mail yoluyla kabul edebilmektedir. Bu arada bu işlemlerin hızlanması için ir takım evraklar da mektuba ilave edilebilir.

Vize davet mektubu nereye gönderilir?

Davetiye Mektubu Nereye Gönderilir? Davetiye mektubunun konuk tarafından Konsolosluk veya Büyükelçiliğe gönderilmesi gerekmektedir. Mektup diğer vize belgeleri ile birlikte sunulmalıdır. Davet mektubu ev sahibi tarafından kontrol edilmeli ve ardından konuk kişiye gönderilmelidir.

Transit geçiş vizesi nasıl alınır?

Bazı farklılıklar mevcut olsa da transit vize almak için gerekli evraklar şu şekildedir diyebiliriz:

 1. Transit vize başvuru formu.
 2. Konsolosluğa yazılmış transit vize dilekçesi.
 3. Varsa davetiye.
 4. 2 adet biyometrik fotoğraf.
 5. Geçerliliği en az 6 ay daha devam eden pasaport.
 6. Seyahat sağlık sigortası
 7. Gidiş-dönüş uçak biletleri.
You might be interested:  Hızlı Cevap: Abd Vize Fotoğrafı Nasıl Olmalı?

Türk vatandasi Yunanistana gidebilir mi?

Yunanistan’a seyahat edecek (diplomatik, hususi ve hizmet pasaport hamilleri hariç) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen vize rejimine göre vizeye tabidirler. Sınır kapılarında vize verilmesi uygulaması bulunmamaktadır ve pasaportlarda aranan asgari geçerlilik süresi, vize süresinin bitiminden itibaren 3 aydır.

Yunan adalarına vize almak gerekli mi?

Türkiye Cumhuriyeti ve Yunanistan Devleti arasında yapılan anlaşmaya göre Türkiye sınırları içerisinden Yunanistan adalarına seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşların Yunanistan Kapı Vizesi sahibi olmaları gerekmektedir.

Yunanistan vizesi açıldı mi?

Yunanistan vizesi için son durum ile ilgili olarak Covid-19 Döneminde askıya alınmış olan Yunanistan turistik vize başvuruları 20.05.2021 tarihi itibari ile Yunanistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmeye başlamıştır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *