Categories Vize

Hızlı Cevap: Suudi Arabistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Suudi Arabistan Turistik vizesi Çalışan için gereken evrak listesi kimi zaman değişiklik gösterebilmektedir. Temsilcilerimizi arayarak, Suudi Arabistan Turistik Vizesi için güncel evrak listesini isteyiniz.

Yetişkin 220 $
6 – 12 Yaş Çocuk 220 $
0 – 6 Yaş Bebek 220 $

Suudi Arabistan vize veriyor mu?

Arap yarımadasında yer alan Suudi Arabistan ‘a gitmek isteyen Umuma Mahsus Pasaport (bordo çipli), Hususi Pasaport (yeşil çipli), Hizmet Pasaportu (gri çipli) sahibi Türkiye vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir.

Suudi Arabistan turist vizesi nasıl alınır?

Suudi Arabistan vize evrakları arasında pasaport (en az 1 yıl geçerli), renkli pasaport fotokopisi, davetiye, kimlik fotokopisi, Suudi Arabistan vize başvuru formu, varsa davetiye, biometrik fotoğraf, şirket evrakları, vb. bulunmaktadır. Hem seyahatinizin amacına göre( turistik, ticari, aile ziyaret, umre vb.)

Umre vizesi kaç TL 2021?

Arabistan 3 aylık tek girişli vize ücreti 138 dolar olarak belirlenmiştir. Umre vizesi için ödenmesi gereken vize ücreti 500 SAR’dır.

Suudi Arabistan Türklere çalışma vizesi veriyor mu?

Suudi Arabistan çalışma izni almak isteyen kişiler çalışma vizesi alması ile ülkeye giriş yaptıkları günden itibaren 90 gün içerisinde oturum izni almak zorundadırlar.

Suudi Arabistan uçuşları ne zaman başlayacak 2021?

Suudi Arabistan ‘da 17 Mayıs 2021 ‘de tüm uluslararası uçuşların ve havaalanlarının normal operasyonlarına başlayacağı belirtilmektedir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Avustralya'ya Nasıl Vize Alınır?

Suudi Arabistan turist vize hangi ülkelere?

Bahreyn, Kuveyt, Umman, ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi Körfez Arap Ülkeleri İş Birliği Konseyi üyelerinin vatandaşları dışında tüm ülkelerin vatandaşları Suudi Arabistan ‘ı ziyaret etmeleri için vize almaları gerekmektedir. Tüm ziyaretçilerin en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olması gerekir.

Suudi Arabistan’a gitmek için ne gerekiyor?

Suudi Arabistan Ticari Vize için Gerekli Evraklar Pasaport: Suudi Arabistan seyahat bitimi sonrasında en az 1 yıl geçerliliği ve 2 adet boş sayfası olan pasaport. Nüfus cüzdanı fotokopisi: TC. kimlik numarasının yazılı olduğu kimlik fotokopisi. Fotoğraf: 2 adet arka fonu beyaz olarak çektirilmiş biometrik fotoğraf.

Hac vize ücreti ne kadar?

Hac vizesi için ödeme yapmaları gerekir mi? Umre ve Hac vizeleri ücretsizdir.

Umre vizesi ne kadar sürede çıkar?

Suudi Arabistan Umre vizesi başvuruları ortalama olarak 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Suudi Arabistan Umre Vizesi en fazla 30 günlük bir süre için geçerlidir.

Suudi Arabistan vizesi ne kadar sürede çıkar?

Suudi Arabistan vize başvuru sahiplerinin söz konusu yoğunluğu göz önüne alarak işlemlerine en az 30 çalışma günü önceden başlamaları gerekmektedir. Suudi Arabistan vize başvuruları sonuçlanma süresi ortalama olarak 3-7 iş günüdür.

2020 2021 umre ne zaman başlıyor?

Umre ziyaretleri 2020 yılında, uzun bir süre askıya alınmıştı. 2021 yılı için Suudi Arabistan Hac Bakanı Yardımcısı Hişam Said, ülkesindeki bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, yurtdışından umre ziyaretlerinin 10 Ağustos (Muharrem ayının başı) itibarıyla başlayacağını söyledi.

Arabistan’a gidiş yasaklandı mı?

Öte yandan Suudi Arabistan, Afganistan, Arjantin, Brezilya, Mısır, Etiyopya, Hindistan, Endonezya, Lübnan, Pakistan, Güney Afrika, Türkiye, Vietnam ve Birleşik Arap Emirlikleri dahil olmak üzere bir dizi ülkeye seyahat veya transit geçişi yasakladı.

You might be interested:  FAQ: Polonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Arabistan’a uçuşlar açıldı mı?

Suudi Arabistan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında askıya aldığı tüm uluslararası uçuşların gelecek ay yeniden başlayacağını duyurdu. Suudi Arabistan, Mart 2020’de Kovid-19 önlemleri kapsamında uluslararası uçuşları iptal etmiş, Eylül 2020’de 25 ülke ile karşılıklı uçuşların başladığı duyurulmuştu.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *