Categories Vize

Hızlı Cevap: Sanayi Sicil Belgesi Vize Yenileme Nasıl Yapılır?

Sanayi Sicil Belgesi vizesi, belge veriliş tarihi itibariyle 2 yılda bir üretim yerinin bulunduğu İlin Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünce yapılır. Vize için, bir dilekçe ekinde Sanayi Sicil Belgesi aslı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne müracaat edilir.

Sanayi Sicil belgesi vize süresi geçerse ne olur?

Vize işleminin yaptırılmamasının cezai yaptırımı bulunmamaktadır. Ancak, süresinde vize işlemlerini yaptırmayan sanayi işletmelerinin sanayi sicil belgeleri hukuken geçersiz sayılacağından, bu belge ile sağlanan haklardan yararlanamayacaklardır.

Sanayi sicil belgesi vize yenileme ne zaman?

Sanayi Sicil Belgeniz iptal edilmediği sürece geçeri olup 2014/11 sayılı Sanayi Sicil Tebliği gereği belge tarihi itibarıyla 2 yılda bir vize işlemi yapmanız gerekmektedir.

Sanayi sicil belgesi ne kadar sürede yenilenir?

Sanayi Sicil Bilgi Sistemi’ne kayıt yapılan her işletme adına Sanayi Sicil Belgesi düzenlenir. Veriliş tarihi itibariyle Sanayi Sicil Belgesi iki yılda bir vize yapılır.

Hangi firmalar sanayi sicil belgesi almak zorundadır?

Sanayi işletmeleri üretim faaliyetine başlamadan önce sanayi siciline ön kayıt yaptırmak ve faaliyete başladıkları tarihten itibaren iki ay içinde sanayi siciline kayıt olmak zorundadır. Her üretim yerinin ayrı ayrı kaydedilmesi gerekmektedir. bilançosundan herhangi biri sekiz milyon Türk Lirasını aşmayan işletmeler.

You might be interested:  Azerbaycan Vize Ne Kadar?

Kapasite raporu olmadan sanayi sicil belgesi alinir mı?

Önemli Not: Kapasite Raporu bulunmayan işletmeler sanayi sicil belgesi alamazlar. Ayrıca sanayi sicil belgesinin alımından sonra yıllık işletme cetvellerinin da doldurulması gerekli olup bu konudaki yükümlülüğün yerine getirilmemesi halinde işletmelere para cezası uygulanmaktadır.

Sanayi sicil belgesi elektrik indirimi yüzde kaç?

Sanayi Sicil Belgesi ‘nin en önemli kullanım alanı elektrik kullanımındaki kw/saat başına %25 indirimdir.

Sanayi Sicil Belgesi nereye verilir?

1. Sanayi sicil belgesi almak için aşağıda sizlerden istenilen belgeler ile beraber Sanayi Bakanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüklerine başvuru yapmanız gerekmektedir.

Kapasite Raporu yenileme nasil yapılır?

Kapasite Raporunun Yenilemesi Nasıl Yapılır? Kapasite Raporu Yenileme işlemlerinde ilk başvuruda olduğu gibi evraklar güncel halleriyle yeniden düzenlenerek bağlı bulunduğunuz odaya Başvuru formu ile müracaat edilir. Kapasite Raporu Ücretleri odanın belirlediği hesap numaralarına ve veya vezneden yatırılır.

Sanayi sicil belgesi idari para cezası ne kadar?

Süresi içerisinde Sanayi Sicil Bilgi Sistemine girerek 2019 yılına ait Yıllık İşletme Cetvelini vermeyen Sanayi Sicil Belgesine sahip işletmeler hakkında; 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 9. uncu maddesi gereği 2020 yılı içerisinde 1.586,00 (Binbeşyüzseksenaltı) TL İdari Para Cezası uygulanacaktır.

Sanayi Sicil Belgesi Yıllık işletme cetveli ne zaman?

Sanayi Sicil Belgesine sahip olan işletmelerin, cezai müeyyidelerle karşılaşmamaları adına, 2020 Yılına ait ” Yıllık İşletme Cetveli ” bildirimini en geç 30.04.2021 tarihine elektronik ortamda göndermeleri gerekmektedir.

Yıllık işletme cetveli verme süresi uzatıldı mı?

Mücbir sebep başvurunuz İl Müdürlüğü tarafından onaylandığında artık 2020 yılı Yıllık İşletme Cetveli verilme süreniz 14.06.2021 tarihi gün sonuna kadar uzatılmış olur.

Sanayi sicil uzadi mi?

Bu bağlamda ülkemizde halihazırda etkisini sürdüren Covid-19 salgını ve tam kapanma süreci de dikkate alınarak söz konusu hüküm çerçevesinde Sanayi Sicil Bilgi Sistemi (SSBS) üzerinden Covid-19 salgınını mücbir sebep göstererek 2020 yılı Yıllık İşletme Cetvelini veremeyeceklerini bildiren sanayi işletmelerinin YİC

You might be interested:  Bulgaristana Nasil Vize Alinir?

Kimler sanayi sicil belgesi almak zorundadır?

2019 Sanayi Sicil Belgesi Nereden Alınır? 2019 yılı sanayi sicil belgesinin alınacağı kurum Sanayi ve Ticaret İl Müdürlükleri’dir. egehaber.com Sanayi sicil belgesi için gerekli evraklar ile kuruma müracaat edilmesi gerekmektedir.

Sanayi sicil belgesi almak için neler gerekli?

Sanayi Sicil Belgesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

  • Dilekçe.
  • Firmanın bağlı bulunduğu Odadan ( Sanayi, Ticaret, Esnaf ve Sanatkarlar Odası) alınan Aslı Gibidir Onaylı Kapasite Raporu sureti.
  • Firmanın Sanayi Sicil Beyannamesi.
  • Firmanın bir önceki yılına ait Yıllık İşletme Cetveli.
  • Firmanın Kuruluş Ticaret Sicil Gazetesi.

Sanayi sicil kaydı alabilmek için ne yapmak gerekir?

2014/11 sayılı Sanayi Sicil Tebliğinin 4/1 maddesine göre, üretime geçen veya üretimde bulunan bir işletmenin sanayi siciline kaydedilmesi için, e-Devlet kapısı veya Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına ait (https://sanayisicil. sanayi.gov.tr ) web sayfasındaki “ Sanayi Sicil Bilgi Sistemi” üzerinden elektronik ortamda

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *